Concorde X

 
  • 1 z 35
 
Concorde X představuje vrchol technologicky nejpokročilejších programových možností kódu FSX. Z důvodu vysoce sofistikovaného modelu simulace jsou však hardwarové nároky na provoz poněkud vyšší. Pokud můžete oželet detaily, zalétáte si i na následující konfiguraci: DualCore procesor, 2GB prostoru na pevném disku, 1 GB RAM, 256 MB grafický akcelerátor. Nutností je SP2 (nebo Acceleration Expansion Pack obsahující SP1 i SP2). Pro maximální zážitek doporučujeme čtyřjádrový procesor (i-5 procesor, v lepším případě i-7), 2-4-6 GB operační paměti a výkonnější grafiku (1024 MB) a hlavně operační systém W7, který je pro provoz náročnějších add-onů vynikající volbou. Titul je samozřejmě kompatibilní i s XP, VISTA, avšak W7 je jednoznačně ideální volba. Program bez problémů podporuje i 32-bitovou i 64-bázi OS.
Cena 1 396,69 Kč bez DPH
1 690 Kč    
Kód produktu 879
Kategorie Letouny
 

Concorde X je jedním z exkluzívních titulů pro FSX a využívá defacto všech programových možností, které kód simulace nabízí. Zároveň se jedná o letoun, který na pevném disku chce většina virtuálních pilotů dopravních letounů právě proto, že se jedná o Concorde a navíc patřící do nejlepší soudobé produkce pro FSX. Pokud byste rádi Concorde pro FSX, nyní nastává ta pravá chvíle, neboť s touto simulací zažijete maximální stupeň reality, avšak zároveń je nutné podotknout, že program obsahuje skriptovanou umělou inteligenci plně spolupracující posádky v podobě AI, která dokáže pilotáž letounu přizpůsobit na takovou úroveň, abychom s Concordem mohli virtuálně vůbec létat jako PIC. Vývojáři však předkládají ultimátní výzvu v podobě vysoce sofistikované simulace, plně fotorealistickou grafickou stavbu 3D kokpitu i 2D panelů, plnohodnotnou interakci palubního vybavení včetně reálných úkonů a sekvence spouštění a vypínání. Recenze kritiků považují Concorde X za technologicky nejpokročilejší simulaci současnosti a např. mnohem lepší než cokoli z produkce P.M.D.G. nebo jiných komerčních vývojářů. V případě 3d kabiny navíc vnímáte obrovský počet detailů ve vysokém rozlišení a chvílemi si nejste jistí, zda se jedná o fotografii, nebo grafiku. Fotorealita je  v tomto případě samozřejmost v pravém slova smyslu a interiér i externí model letounu patří k tomu nejlepšímu, co dnes na FSX můžete vidět.

Rozhodně se však nejedná o titul na pár týdnů. Simulátor na nejvyšší úrovni realismu vyžaduje maximální znalosti a schopnost samostudia tučného manuálu. Jedná se tedy o unikátní simulaci legendárního dopravního nadzvukového letounu kladoucí také značné nároky na čas strávený před obrazovkou. Na druhé straně: pokud si dáte práci a využijete všech programových možností, které Concorde pro FSX nabízí, pochopíte, v čem tkví vlastně síla simulátoru FS a v čem tkví jeho dlouhodobá životnost. FSX toho zkrátka umí opravdu hodně a výsledná kvalita daného produktu vždy záleží především na vývojářském studiu. Concorde je produktem, který nevznikl jen tak náhodou, měl se stát benchmarkem add-onů pro FSX. Je třeba konstatovat, že se tento záměr vývojářům nadmíru vydařil. Concorde X je ukázkou technologické úrovně FSX a zároveň též dokonalou prověrkou vašeho hardware (PC). Pro instalaci postačí 2GB prostoru na pevném disku, avšak doporučen je prostor o velikosti 4GB. Autoři programu též doporučují procesor i-7. Pravda ovšem je, že majitelé procesorů i-5 si letoun rovněž užijí ve vyšším počtu detailů. Komplexnost simulace a autentický podtext interakce všech palubních přístrojů a reálně implementovaných úkonů si zkrátka vybírá daň v podobě vyšších hardwarových nároků. Nadzvuková rychlost je navíc další faktor výrazně ovlivňující mapování textur a členitý terén.

- sofistikovaná simulace letounu Concorde
- extrémně fotorealistické texturování!
- plně interaktivní dynamický 3d virtuální kokpit
- 2D instrumentační fotorealistický panel
- správa 2D aditivních subpanelů
- umělá inteligence AI (posádky)
- detailní 3D externí model
- individuální animované skripty mechanizace
- speciální grafické efekty !!!
- více různorodých pohledů
- plně interaktivní avionický model
- simulace úkonů, spouštění, vypínání
- autentický letový model
- rychlá odezva letové dynamiky v podzvukové i nadzvukové rychlosti
- vlastní uživatelské rozhraní simulace
- dynamická zvuková složka

- vyšší hardwarové nároky
- vyčerpávající POH pro samostudium a nácviky reálných postupů
- exkluzívně pouze pro FSX

Concorde X nezklame, naopak mile překvapí a to především komplexním přístupem vývojářů, kteří se snažili do programu vsadit defacto téměř vše, co by nejlépe poukázalo na REÁLNÉ atributy provozu vyřazeného letounu Concorde v co možná nejautentičtějším prostředí simulace. Jedná se zkrátka o titul, na který se chce podívat většina virtuálních letců FSX, neboť příležitost naučit se ovládat Concorde, anebo alespoň teoreticky a následně prakticky vstřebat spoustu zajímavých informací ze zákulisí pilotáže tohoto letounu, se nenabízí každý den. Doposud jsme na Concorde pro FSX v této podobě marně čekali, nyní to můžeme konečně změnit! Prakticky už jen samotný vstup do 3d kabiny vám nabídne neuvěřitelný pohled a navíc: ve fotorealistické kvalitě.