SimCheck Airbus A300B4-200 X

 
  • 1 z 28
 
Titul doporučujeme všem příznivcům Airbusu, zejména první generace výbavy těchto letounů. Díky tomu mají nyní příležitost s Airbusem létat i ti, kteří nemají v lásce plně automatizovaný let a pokročilé technologie v podání skleněného kokpitu. Díky klasickému vybavení 3D kokpitu lze tento model považovat také za nenáročný na hardware a plynulost animace, což z hlediska užitkové hodnoty produktu jednoznačně přivítá i ta skupina uživatelů, která pro provoz FSX používá průměrný hardware. Pokud jste spokojeni se stávající animací FSX, pak není nutný žádný upgrade. Airbus poběží i na slabších počítačích. Na pevném disku si však vyčleňte 800 MB volného prostoru.
Cena 1 148,76 Kč bez DPH
1 390 Kč    
Kód produktu 849
Kategorie Letouny
 

Novinka z dílny Simcheck dnes pro Microsoft Flight Simulator X představuje dost nečekaně originální simulace Airbusu první generace, což znamená méně automatizace a více lidského faktoru. Příznivcům Airbusu se tak naskýtá nová výzva v podobě dokonale zvládnutého modelu verze Airbus A300B4-200. Vývojáři upozorňují na fakt, že se jedná o ryzí simulaci první generace Airbusu včetně první verze výbavy - tedy bez dodatečných modifikací avionické výbavy, která se s odstupem času na této generaci Airbusů u řady provozovatelů vyskytla. Zároveň se jedná o titul, jenž využívá beze zbytku všech programových možností kódu FSX a na externím modelu, počtu animací i výbavě 3D kabiny, je technologická úroveň zpracování znát na první pohled. Kabina 3D je intuitivní i pro běžného soukromého pilota, neboť nabízí pouze základní výbavu analogových budíků, která byla pro tehdejší dobu naprostou zvyklostí. Přestože se nejedná o žádné "vychytávky" skleněného kokpitu, autopilot představuje poměrně pokročilý nástroj, který byl do simulace přenesen v dokonalé podobě včetně reálné odezvy (PID). Autopilot té doby byl sice na pokročilé úrovni, avšak např. v silnější turbulenci během automatického ovládání tahu motorů mohlo docházet k výkyvům rychlosti projevující se na nestabilitě indikované rychlosti. V této fázi bylo POH doporučeno odpojit autothrottle a přejít na manuál. Simulovaná verze přináší stejnou zpětnou vazbu.  Právě na vývoji autopilota a interakci výbavy včetně odladění interaktivní provázanosti systémů v kabině se podíleli nejen zkušení piloti této verze, ale také výcvikové centrum včetně obsluha reálného simulátoru Airbusu umístěném na bruselském letišti.

- simulace kompatibilní pouze s FSX
- výhradně 3D interaktivní virtuální kokpit
- značný počet dílčích animací vně i uvnitř
- detailní textury ve vysokém rozlišení
- reálné stínování s efekty přechodu denní doby
- předdefinované kamery ve 3D kabině
- plně funkční výbava avioniky
- reálná odezva autopilota
- paintkit (bude součástí ke stažení)
- 3D zvuková složka
- reálné ozvučení 3D spínačů!
- varovné hlášky dle reálné předlohy (samply)
- reálné zosobnění palubní desky včetně umístění přístrojů
- STBY výškoměr
- GPWS simulace v šesti různých režimech
- TCAS panel (TA)
- COM panel s nezávislou funkcí NDB (2x)
- plně funkční nadhlavový panel
- plně funkční středová konzola
- GDI+ (ASI, ADI, HSI) - plynulá odezva!
- autentický letový model
- plnohodnotná interakce systémů
- autentická sekvence spouštění a vypínání
- botahá dokumentace

Na simulaci A300B4-200 je zajímavá především míra detailů simulace projevující se nejen v ovládání a managementu letu (včetně reálné odezvy pohonné jednotky, spotřeby paliva, ale také funkce brzd), ale především snaha vývojářů implementovat co nejméně kompromisů. Sami vývojáři poukazují na fakt, že díky absenci plně skleněného kokpitu, se jim defacto podařilo naprogramovat vysoce sofistikovanou simulaci Airbusu pro FSX a mnoho uživatelů stávající verze považuje za tento model za revoluční zpracování překračující rámec dosavadních zkušeností s Airbusy na FSX.