Super 80: Ultimate Airliner Edition X

 
  • 1 z 32
 
Ultimativní simulace letounu MD-80 v klasickém uspořádání avioniky včetně podpory kokpitů nové generace (NG). Jedná se defacto o dva samostatně vybavené simulátory MD-80 s vlastním modulem výcvikového scénáře, který můžete využít v případě, že se na tento typ teprve "přeškolujete". Avionický model i fyzikální aspekty simulace představují vrchol technologicky nejpokročilejších simulací FSX. Pokud navíc hledáte opravdu vymakaný simulátor a navíc naprosto nenáročný na výkon počítače, pak tento add-on můžeme jedině doporučit. Navíc: pokud často používáte i komerční add-ony scenérií třetích stran, MD-80 si díky optimalizaci zalétáte právě i v komplikovaných a náročnějších oblastech. Simulátor je plně kompatibilní s FSX, podporuje Windows XP, Vista, W7 včetně 32/64-bitové podpory OS. Hardwaraové nároky jsou shodné s tím, co vyžaduje FSX k optimálnímu provozu, nemusíte si tedy s hardware a plynulostí animace v tomto případě lámat hlavu. Doporučujeme jak začátečníkům, tak maximálně zkušeným letcům!
Cena 1 314,05 Kč bez DPH
1 590 Kč    
Kód produktu 931
Kategorie Letouny
 

Klasika osmdesátých let pro Microsoft Flight Simulator X představovala již ve své první verzi nadstandardní simulátorový zážitek. Zároveň se jednalo o simulátor, jenž se stal postupně pro tuto platformu jedním z nejméně kompromisních simulátorů dopravního letounu. Avionický model i fyzikální předpoklady hrály rozhodující roli a vzhledem k tomu, že si tento titul získal značnou oblibu na poli virtuálních letců, vychází nová edice v podobě dvou samostatných simulátorů MD-80 v klasické i NG verzi avionické zástavby z produkce Coolsky. V tomto případě se tedy jedná o dva letouny a dvě zcela samostatné simulace vybavení kokpitu v maximální míře detailů zosobňující pilotáž MD-80 přesně podle skutečnosti. Pokud příliš nerozumíte novodobým trendům skleněných kokpitů (EFIS, FMS, TCAS) a dalším systémům vyžadující zvláštní pozornost i studium, zalétáte si snadno na klasické verzi letounu, jež je doprovázen tím, co bylo možné s přihlédnutím na vybavenost dopravních letounů v osmdesátých letech. Klasická verze přitom nabízí ultimativní simulaci, jen s tím rozdílem, že vás kokpit a uspořádání letových přístrojů nějak zvlášť nepřekvapí ani nevyleká. Zkrátka klasika v té nejčistší podobě létání na tomto typu. Pokud však již máte zkušenosti s novodobými trendy skleněných kokpitů a doslova vyhledávate nejpokročilejší technologie v leteckém průmyslu i MD-80 nezůstává stranou a nabídne vám kompletní zástavbu kokpitu nové generace a navíc v plně 3D intearaktivním virtuálním kokpitu. Výhoda obou simulátorů spočívá především v minimálních hardwarových nárocích na výkon počítače s možností volby mezi 2D kokpity - 2D instrumentačním panelem a plně interaktivním 3D virtuálním kokpitem, ve kterém je vše k dispozici pro uskutečnění letu od spouštění až do vypnutí letounu. 3D kabina je pravděpodobně to nejúžasnějším na tomto simulátoru, protože nevyžaduje volby 2D instrumentacde a tak celý let můžete uskutečnit z perspektivy 3D kokpitu. Na druhé straně: použití klasické 2D instrumentace (2D kokpitu) zase uspokojí ty, jež nevládnou výkonným počítačem. Integrace 2D instrumentačního panelu je zcela vyčerpávající a opět bez kompromisů, takže létat výhradně z perspektivy 2D kokpitu nepředstavuje žádný problém.

Simulátor si však klade za cíl představit provozní charakteristiku MD-80 zcela bez kompromisů, což znamená, že se bez manuálů zcela jistě neobejdete. Naštěstí je tento model opatřen jak manuály v elektronické podobě .PDF, tak také tištěnou dokumentací a názornými celobarevnými plakáty seznamující uživatele se všemi ovládacími prvky i uspořádáním kokpitu a jednotlivých letových přístrojů. Aby byl simulátor přístupný i laikům, můžete využít zjednodušené úrovně ovládání a v tomto případě nepoužívat povinné úkony (checklisty), neřešit nouzové situace a zalétat si na tomto typu podobně jako na defaultních letounech FSX. Pokud však vyžadujete maximální výzvu a letový model bez kompromisů, můžete využít nejvyšší stupeň obtížnosti.

- 2D instrumentace, kokpit v maximálním rozlišení
- 3D interaktivní virtuální kokpit v maximálně čitelné podobě
- procedurální softwarový výcvikový modul (Cockpit Training System)
- výukový scénář od spouštění až po vypnutí letounu
- možnost volby obtížnosti simulátoru
- možnost vše ovládat ve 3D i 2D myší
- externí podpora avioniky Go-Flight, VR-Insight
- letový model i avionika bez kompromisů
- klasické uspořádání avioniky
- NG verze kokpitu
- autentická zvuková složka
- precizní externí 3D model
- nespočet animací
- podpora reálných cheklistů
- podpora všech typů velikostí obrazovek
- vynikající optimalizace
- možnost instalace dalších livrejí
- výhradně FSX kompatibilní

Nemusíte se obávat toho, že by snad údaje na skleněném kokpitu, či analogové jehlové budíky nebyly čitelné na obrazovkách s menší úhlopříčkou. I tomu byla věnována dostatečná péče a tak volba jakéhokoli typu rozlišení, od 1024x768 a výše, v tomto případě ve 2D i 3D kabině nepředstavuje žádný problém. Simulace je kompatibilní pouze s FSX a vzhledem k vyčerpávajícímu obsahu a naprosto minimálním hardwarovým požadavkům řadíme tento produkt mezi nejlepší soudobého trhu add-onů pro FSX.