Telex Ascend Passive Headset

 
  • 1 z 5
 
Pasívní náhlavní souprava vhodná pro piloty vyžadující univerzální řešení náhlavní soupravy bez omezení. Nezáleží na tom, jakým typem letounu poletíte a současně sluchátka využijete i na svém osobním počítači (na simulátoru), v dalších multimediálních aplikacích na PC, při poslechu hudby na iPodu, anebo při pozorování youtube videí na iPadu.
Cena 7 347,11 Kč bez DPH
8 890 Kč    
Kód produktu 1396
Kategorie Náhlavní soupravy
 

V prodeji 27.9.2014

Výrobce Telex vstupuje na trh s univerzálním desigenem pasívní náhlavní soupravy v revolučním pojetí v podobě Telex Ascend. Ascend se snaží smáznout rozdíl mezi tím, co používáme pro poslech hudby, či v jiné rovině multimediální zábavy a tím, co potřebuje každý pilot v letounu - tedy kvalitní náhlavní soupravu s pasívním typem odhlučnění. V důsledku toho nám předkládá model, který dokáže odpovědět na všechny tyto otázky. Telex Ascend se přitom kvalitou zpracování, desigenem, užitkovou hodnotou a též komortní ergonomií zařazuje mezi nejlepší letecké náhlavní soupravy pasívního odhlučnění na soudobém trhu. Design je jednoduchý, současně však nabízí vysoce kvalitní techniku a dílenské zpracování. Během testování této náhlavní soupravy jsme nabyli dojmu, že na hlavě máme k dispozici lepší sluchátka pro poslech muziky, popř. sluchátka, která většina z nás používá na letovém simulátoru. Výhoda koncepce desigenu Telex Ascend totiž spočívá v univerzálním využití. Jedním z důležitých aspektů je také objem, hmotnost a schopnost skladovat sluchátka bez výrazného požadavku na rozměry letecké brašny, kterou používáme. Tím, že jsou tato slucháta již na první pohled méně objemná lze správně předpovídat i vysokou odolnost a výdrž použitého výrobního materiálu. Nenápadnost zpracování, jednoduchý styl však přesto nese znaky značné robustnosti, která se právě postará o to, že sluchátka jsou během praktického používání odolná vůči opotřebení, či vnějším vlivům přenášet je z místa na místo, popř. dalším nechtěným vnějším vlivům jako je např. pád na zem, či další typické znaky nešetrného zacházení.

Kromě využití v letadle, je však možné tuto náhlavní soupravu používat na jakémkoli typu zařízení - včetně iPodů, zařízení určeném pro poslech hudby, ale i v multimediálních aplikacích na PC - jako jsou hry a simulátory. V neposlední řadě je možná tento headset úplně nejlepší pro ty, kteří často používají letecký simulátor doma na PC a ještě mají možnost každý týden o víkednu zalétat si s reálným letounem. V tom spočívá univerzálnost. Sluchátka připojíte ke všemu - od počítače, iPodu, iPadu až po letadlo a to už za uvážení stojí, obzvlášť když přihlédneme k technice a dílenskému zpracování. Modulární design univerálního využití nabízí široké pole působnosti těchto sluchátkech při různorodých činnostech. Záruka ve výši trvání 3 let od doby zakoupení nabízí dostatečnou satisfakci vložené investice.

Jako pasívní náhlavní souprava se může osvědčit v jakémkoli typu letounů - od běžných turistických letounů až po komfortnější turbovrtulové, či turbínové pohony letounů. Samozřejmostí je, že nejvíce je tato náhlavní souprava využívána spíše zkušenějšími piloty (CPL) létající obchodní lety, ale současně působící např. v roli instruktorů, kdy potřebují sednout do méně vybaveného éra se svým žákem. A právě v tomto případě je Ascend vysoce univerzální - může být po ruce a můžete ho využít prakticky v jakémkoli typu letounu.

- pasívní náhlavní souprava
- jednoduchý design
- nízká hmotnost
- vysoký komfort ergonomie
- univerzální využití
- modulární systém využití
- robustní a odolný materiál
- skladnost a nízké nároky na objem
- pokročilé vlastnosti potlačení okolního šumu
- citlivý elektretový mikrofon
- průzračně čistá modulace a poslech
- jednoduchá mechanizace modulů
- možnost odpojení mikrofonu
- možnost připojení jacku 3.5 mm
- snadná výměna konektoru
- mnohostrannost využití
- poslech hudby + další multimediální aplikace
- vhodné současně též pro letecký simulátor
- skládací design za účelem maximalizace snížení objemu
- záruka v trvání 3 let od zakoupení
- upgrade možný (do budoucna)

Ze zkušeností celé řady pilotů, kteří používají levný pasívní headset vyplývá jediná. Nízká pořizovací cena náhlavní soupravy určené výhradně pro létání, bývá vykoupena zejména omezením využití, vyššími nároky na skladnost produktu a tedy i s tím spojené požadavky na rozměry letecké brašny. Telex Ascend má tu výhodu, že se můžete ze simulátoru odebrat rovnou do kabiny reálného letounu a přitom nemusíte měnit defacto "skoro nic". Odnímatelný mikrofon, možnost složení sluchátek za účelem ještě nižších nároků na objem a možnost využít sluchátka prakticky pro jakoukoli činnost, ve které sluchátka potřebujete, stojí za pozornost.