E6-B Circular Flight Computer

 
 
Inovativní manuální kalkulátor standardu E6-B dokáže jednotlivé výpočty zobrazit v pohodlném grafickém formátu v dokonale čitelné podobě během pár vteřin.
Cena 983,47 Kč bez DPH
1 190 Kč    
Kód produktu 1514
Kategorie Navigační počítadla
 

E6-B Flight Computer v praxi představuje nový typ E6-B počítadla, tedy standardu využívaném k většinovým výpočtům a kalkulacím vztahující se k problematice plánování a provedení letu. Jedná se o manuální typ počítadla kruhového tvaru vyznačující se jak kvalitním dílenským zpracováním. tak také snadným odečítáním příslušných výpočtů. Na tomto typu počítadla lze snadno zjistit naprosto základní aritmetické výpočty a kalkulace, ale též pokročilé - komplexní výpočty zaasahující složitější atributy plánování letu. Manuální kalkulátor na vnější postranní straně kruhového tvaru nabízí otočné měřítko jehož prostřednictvím lze násobit, dělit a popř. též převádět jednotky za účelem výpočtu celkové doby letu, rychlosti, vzdálenosti, spotřeby paliva, rozdílných rychlostech v rozdílných výškách s přihlédnutím k OAT (Outer Air Temperature) - tedy vnější teplotě okolního vzduchu včetně graficky zobrazovaných vzorů např. pro proměnlivé hodnoty tlaku.

Dalším samostatným činitelem je grafická metoda výpočtů související s vektorem a silou větru - např. s ohledem na určení přesného skutečného kursu ramene trati, skutečné rychlosti nad zemí - Ground Speed, popř. True Air Speed (TAS). Počítadlo též znázorňuje v grafické podobě nutné opravy výpočtů s přhlédnutím k proměnlivým podmínkám atmosféry v závislosti na konkrétní situaci.

Kruhový typ manuálního počítadla dokáže vše, co klasický typ E6-B, avšak v rychlejší podobě a v čitelnějším formátu. Grafika je velmi srozumitelná a jednotlivé výpočty lze tak snadno zjistit během pár sekund.

Rozměry: 15,24 cm (diametrálně)
Hmotnost: 204 gramů

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.