Airport Sion X

 
  • 1 z 14
 
Scenérie letiště Sion X dnes přestavuje další možnou ideální volbu pro lokální přílety, odlety v překrásné scenérii Valiských Alp. Pokud např. testujete letouny, popř. hledáte vhodnou scenérii pro vyhlídkové lety, skupinovou slétanost, či akrobacii, Sion X vás nemůže zklamat. V tomto případě jsme přivítali též naprosto plynulý průběh FPS a letiště je z hlediska nároků na FPS naprosto shodné s defaultní scenérií FSX. Detailů odhalíte velmi mnoho a my jsme si toto letiště užili např. na letounu L-39 Albatros. Hardwarové nároky jsou naprosto shodné s tím, co zvládne defaultní krajinu FSX, počítejte pouze s vymezením prostoru 50 MB na pevném disku.
Cena 1 231,40 Kč bez DPH
1 490 Kč    
Kód produktu 815
Kategorie Scenérie
 

Švýcarské letiště Sion (LSGS) bylo založeno již v roce 1935 a tamější aeroklub Aero-Club Sektion Wallis zajistil provoz v počátku rozvoje skromného civilního letiště pro nenáročné aerokloubové létání v překrásné scenérii Valiských alp. Strategicky velmi výhodná poloha letiště zanedlouho začala zajímat též vojenský rezort. V roce 1937 se rozhodlo ministerstvo obrany zajistit kontrakt zaručující sdílení provozu letiště mezi vojenskými a civilními složkami. Kontrakt je platný do dnešního dne. Ačkoliv bylo letiště delší dobu bez jakéhokoli technologicky pokročilého vybavení,  od roku 1991 se jeho zázemí ve smyslu poskytování služeb významně rozrostlo. Vznikl nový moderní terminál a zpevněná dráha byla opatřena navigačním systémem ILS. V důsledku toho se stal Sion též vyhledávaným letištěm pro větší letouny, které navíc mohly na letiště přilétat i za stížených podmínek IMC. Letiště se stalo také navštěvovanou destinací letounů určených pro místní dopravu. Letiště Sion obsahuje zpevněnou hlavní dráhu (2000x40m) a také kratší nezpevněnou (tráva) dráhu o délce 600x30m sloužící primárně pro rekreační a sportovní létání, plachtaře a malé letouny GA včetně ULL. Zajímavé jistě je, že během roku 2007 letiště zaznamenalo návštěvnost v počtu 33646 cestujících a odbavilo celkem 44850 letounů.

Švýcarská společnost FlyLogic Switzerland nám nyní předkládá repliku letiště Sion v simulované podobě pro Microsoft Flight Simulator X. Titul je navíc kompatibilní jak s defaultním terénem FSX, tak také Ultimate Terrain X - Europe, popř. s fotorealistickou scenérii Switzerland Professional X. Pokud vlastníte některý z výše uvedených produktů, můžete výrazně obohatit scenérii Valiských Alp právě o fotorealistickou podobu tohoto letiště. Scenérie navíc navíbí letní i zimní textury (platí i v případě využití s titulem Switzerland Professional X). Na zemi jasně rozpoznáte jak kvalitní textury VPD, 3D objekty civilního i vojenského charakteru (např. úly), tak také řadu statických objektů v podobě vojenských odstavených vozidel pro pozemní obsluhu, letouny Tiger, PC7 včetně Huntera. Do scenérie přibyla též světelná infrastruktura letiště včetně možnosti využití manuální aktivace pojížděcích a přibližovacích světel. Mnoho dílčích animovaných skriptů oživuje letiště zejména během procesu odbavení. Jedním z tematických skriptů je i interaktivní ohňostroj, který můžete aktivovat též klávesovými zkratkami. Ohňostroj na tomto letišti představuje největší událost právě 1. srpna a také během oslav přivítání Nového roku, kdy ohňostroj můžete z letiště pozorovat přímo v dálce na hradu Tourbillon, na kterém probíhají největší oslavy Silvestra. Jednotlivé hangáry lze i v případě potřeby otevřít (rovněž klávesovými zkratkami).

- precizní scenérie letiště Sion
- kompatibilní výhradně s FSX
- naprosto nenáročné na FPS!
- interaktivní animační skripty
- fotorealistické VPD
- světelné systémy
- IFR/ILS (IGS RWY25)
- statické i dynamické objekty
- kompletní 3D infrastruktura budov
- obě dráhy v plných detailech
- podrobné návěsti na VPD
- tištěný manuál v ENG
- příletové i odletové mapy součástí
- mapy je nutné vytisknout (.PDF)
- ideální pro VFR/IFR létání
- vhodné pro nácvik létání v horském terénu