Austria PROFESSIONAL HD X - EAST

 
  • 1 z 46
 

Austria Professional HD X je nepochybně tím nejlepším startem do roku 2014. Každý díl scenérie Rakouska této série zaujal vysokou mírou smyslu pro detail zasahjící každou oblast Rakouska do nejmenších podrobností. Původní verze pro FSX je dnes již zastaralá a tak není divu, že díky novým technologiím máme možnost instalovat do simulátoru FSX a Prepar3D zbrusu novou podobu Austria Professional HD X nabízející poprvé v celé historii produkce tohoto add-onu nefalšované letecké snímky v HD rozlišení. Hardwarové požadavky: Microsoft Flight Simulator X (SP2, Acceleration Pack nebo Gold Edition), možností je též Lockheed Martin Prepar3D (v1 & v2), Windows XP, Windows VISTA, Windows 7, Windows 8, 3,0 GHz procesor (Dual Core doporučován), 2 GB RAM (4 GB doporučován), 3D grafický akcelerátor VRAM (512 MB) - 1 GB doporučen. Velikost volného prostoru HDD: 14 GB.

Cena 1 396,69 Kč bez DPH
1 690 Kč    
Kód produktu 1319
Kategorie Scenérie
 

Titul Austria Professional X z dílny Flugwerk se stal jedním z prvních add-onů scenérií již od verze FS pro Windows 95. Od té doby jsme se mohli těšit aktualizace tohoto add-onu jak pro FS 2004, tak také pro FS 2004 A Century of Flight. Nyní nastává čas létat v této scenérii v nejpokročilejším vydání pro Microsoft Flight Simulator X, avšak opět po značném faceliftu předchozí verze pro FSX. Austria Professional HD X posunuje možnosti scenérie na hranici VFR možností a to především kvůli tomu, že k výsledné kvalitě bylo poprvé v celé historii produkce tohoto add-onu využito letecké snímkování - tedy reálné letecké záběry jež byly následně převedeny do scenérie pro FSX. Textury zemského terénu, ale též pohoří jsou v klíčových oblastech nejen generické, ale též plně fotorealistické a navíc v neporovnatelně vyšším rozlišení. V důsledku skloubení generických textur, HD rozlišení a místopisu se tak jedná o nejkonzistentnější podobu Rakouska pro VFR létání a vyhlídkové lety. K provedení jakéhokoli typu letu VFR nyní stačí pouze klasická VFR letecká mapa, neboť detaily jsou v tomto případě opravdu na nejvyšší možné úrovni. Nejedná se přitom pouze o textury, nýbrž polygony, 3D individuální utogen zasahující i osady a vesnice s minimálním osídlením. Místopisná data odpovídají skutečnosti ve všech směrech - včetně vodstva, pozemních komunikací, železnice, ale též vodních nádrží, rybníku a jezer. Nechybí ani samostatná noční scenérie, podpora ročních období a vylepšení všech letišť v oblasti. Přitom se stále jedná o titul, který nemusíte optimalizovat. I při tak vysokém počtu detailů - zasahující např. též význačné body v terénu (nejen historické památky) zůstává animace plynulá i na méně výkonných počítačích.

 

- zcela autentická podoba Rakouska
- unikátní pro VFR létání a vyhlídkové let
- HD pozemní textury
- fotorealistické textury - letecké snímky
- individuálně navržený autogen
- noční scenérie
- podpora čtyř ročních období
- podpora AI na pozemních komunikacích
- přesný místopis
- význačné VFR body
- historické památky
- rezidentní, industriální i komerční zóny
- detailně prokreslený terén v malé výšce
- možností vedení srovnávací navigace VFR
- autentický elevační model (5 m)
- 3D vegetace
- detailně propracovaná města
- dvě detailně upravená letiště LOXT, LOXZ
- nenáročné na FPS
- velmi vysoký počet detailů
- kompatibilní s FSX a Prepar3D

Titul oplývá řadou detailů, které můžete ve scenérii pozorovat prakticky počas jakéhokoli letu v oblasti rakouských alp. Na první pohled zjistíte kompletně přepracované nenásilně navazující pozemní textury, pozemní komunikace (zejména hlavní komunikace, dálnice, křižovatky, ale i podjezdy, nadjezdy, přemostění, tunely). Totéž platí o vodstvu, řečištích a hlavně o městech a horských masivech. Pokud byste chtěli výrazně oživit tuto oblast pro FSX a získat tak maximálně realistický terén Rakouska pro vyhlídkové lety a šanci pěstovat reálnou srovnávací navigaci v této oblasti, pak je Austria Professional HD X ideálním pro toto využití. Geograficky se jedná o velmi bohatou oblast a z ptačí perspektivy tak máte možnost detailně navštívit nejen jednotlivá města, seznámit se s jezery, řekami, ale také všech deset nejvyšších rakouských hor v Rakouských Alpách. Z vrchoků můžeme zmínit např. vysoce kvalitní vizuální podobu nejvyššího vrcholu v Rakousku (Grossklockner), Wildspitze, Weisskugel, Grossvenediger, Hinterer Scwaerze, Similaun, Vorderer Brochkogel, Grosses Wiesbachhorn, Rainer Horn. Z hlediska lyžování a ULL výletů je často navštěvovanou lokací z Čech právě horský masiv Dachstein. I ten patří v této scenérii mezi velmi zajímavou oblast k prozkoumání. Má tato scenérie nějaké specifické znaky, kterými se liší od podobných titulů? Především nás velmi mile překvapilo, že vývojáři si konečně uvědomili, jak vlastně horské masivy v Rakousku vypadají a jakého jsou původu (např. právě Dachstein a jeho jednotlivé náhorní plošiny vápencového původu zasahují rozlohu cca. 30 x 30 km.).

Co je však zajímavé, že můžete pozorovat i jednotlivá ledová pole, popř. náhorní vyprahlou plošinu (Am dem Stein). Překvapí vás také velmi reálné přizpůsobení vegetace pozemním texturám. Autogen byl zcela individuálně navržen a totéž platí o zalesněných plochách. Vegetace se zde nevyskytuje náhodně, nýbrž je do terénu začleněna velmi citlivě a na výsledném zobrazení je to velmi znát. U řady hor můžete pozorovat i vysokohorské turistické chaty včetně reálně umístěných vysokohorských cest!! Pokud jde o zpodobnění měst: jsou detailní a původ textur pochází z leteckých snímků a právě letecké snímky jsou na této scenérii (této nové HD verzi) znát jako nikdy předtím. Výhoda ovšem je, že skloubení fotorealistických a generických textur proběhlo naprosto v souladu, nenásilně a ve výsledku zcela konzistentně. Do Rakouska se létá z Čech poměrně často i na malých sportovních a turistických letounech a osobně považuji tuto scenérii za jednu z nejlepších pro FSX. Austria Professional vždy měla celoplošně nevídané kouzlo nabízející nespočet famózních letových hodin a verze HD, kterou vám nyní nabízíme se s programovými možnostmi FSX dostává nad rámec běžného výsledku VFR scenérie. Jedná se o nejvyšší možnou kvalitu přinášející jak precizní zpracování a obrovský počet detailů, tak také vynikající průběh plynulé animace a konzistentní FPS.