Gibraltar X

 
  • 1 z 27
 
Gibraltar X se svými detaily a dynamickým pojetí scenérie, která si skutečně žije svým vlastním způsobem života, řadí do kategorie titulů Orbx. Množství detailů při zachování bezproblémového průběhu FPS patří mezi to nejlepší, co lze dnes v případě FSX a FS 2004 vidět. Pokud se navíc chcete seznámit s touto atraktivní oblastí z ptačí perspektivy, pravděpodobně nemáte lepší volbu. Gibraltar X je vhodný i pro majitele slabších počítačů a v obou případech instalace není optmalizace grafických detailů vůbec nutná. Tento titul tak můžete létat opravdu na "max". Doporučené hardwarové požadavky jsou nevýrazné a pokud jste spokojeni s průběhem animace FS 2004 nebo FSX, s tímto add-onem nebudete mít žádné problémy. Důležité je v případě FSX instalace vyčlenit prostor o velikosti 1 GB na pevném disku. V případě FS 2004 se jedná o 200 MB.
Cena 1 066,12 Kč bez DPH
1 290 Kč    
Kód produktu 896
Kategorie Scenérie
 

Gibraltar X se svým zpracováním řadí mezi nejpropracovanější scenére pro obě platformy simulátorů (FSX a FS 2004). Zámořské území Spojeného království Gibraltar se nachází na jihu Pyrenejského ostrova. Díky rozloze nepřevyšující 6,5 km čtverečních a nejvyššímu bodu "skály" dosahující na 426 metrů, je Gibraltar logickým krokem pro volbu detailní scenérie pro FSX a FS 2004. Gibraltar nepatří svou rozlohou mezi komplikované scenérie, o to víc si však můžeme vychutnat množství detailů, které nabízí a navíc v plně interaktivní podobě. Základem pro detailní zemský terén se staly autentické letecké snímky ve vysokém rozlišení a díky minimálním hardwarovým nárokům a minimální kompresi zůstaly textury ve vysokém rozlišení (15 metrů/1pixel) prakticky v jakémkoli místě Gibraltaru. Totéž můžeme konstatovat i o zpracování individuálních 3D objektů a osídlených částí včetně plně interaktivního zpodobnění mezinárodního letiště. I provoz na pevnině je velmi frekventovaný, neboť Gibraltar má pouze jednu hlavní komunikaci, která se navíc kříží s mezinárodním letištěm. Dokonce i známá křižovatka pozemní komunikace s letištěm je řízena semaforem v plně interaktivní podobě. Automatické ovládání semaforu můžete nahradit i dálkovým ovládáním aktivací NAV frekvence pro vaše bezpečné vzlety a přistání.

Letiště samotné je rovněž v plně fotorealistickém zpracování VPD a přilehlých letištních budov včetně nově zbudovaného terminálu a dalších odbavovacích ploch. Každá letištní budova vychází z reálné podoby a každý 3D objekt scenérie je opatřen autentickou texturou. Letiště samotné nabízí rovněž interaktivní skripty dynamického poskytování letištních služeb, takže provoz na zemi i ve vzduchu a dokonce i na moři je ve scenérii poměrně frekventovanou záležitostí a pokrývá i reálné trasy (např. trasy autobusové a námořní dopravy).

Gibraltar X je díky volbě rozlišení a naprosto minimálním hardwarovým nárokům vhodným typem scenérie, ve které si  můžete vyzkoušet vše, co nabízí FSX. Nespočet dílčích animací výrazně oživuje každý vzlet i přistání a pohled z ptačí perspektivy na samostatné žijící město působí autenticky i během změny denní doby. Např. noční scenérie je z hlediska textur jedna z nejlepších, které dnes na FSX můžete spatřit.

- fotorealistické textury zemského terénu
- autentické letecké snímky (15 metrů/1pixel)
- individuální, autentický autoben (3D budovy)
- fotorealistické mezinárodní letiště
- dynamické skripty scenérie
- autentický provoz na komunikaci i na moři
- optimalizovaný letištní a letový provoz
- poskytování letištních služeb (odbavení)
- interaktivní "křižovatka"
- noční scenérie
- podpora změny denní doby
- nenáročné na hardware (vynikající průběh FPS)
- kompatibilní s FSX a FS 2004
- detailní manuál