Ground Environment X: USA - CANADA - ALASKA

 
  • 1 z 34
 
Ground Environment X zajistí autentický vzhled pozemních textur. Víme, že se Microsoftu příliš nevydařil defaultní terén nejen z hlediska topografické situace, ale především též z hlediska barev pozemních textur (příkladem může být defaultní ČR, kdy během podzimního období mi ČR připadá jako krajina v Izraeli nebo v Egyptě)… Reálný vzhled barev pozemních textur včetně vysokého rozlišení a hlavně klasifikace (města, lesy, apod.) pro všechna roční období a reálné rozmístění autogenu dokáže FSX změnit maximálně. GEX se dokáže postarat nejen o vylepšení grafické složky terénu, ale i o jeho reálný průběh během letu „z bodu A do bodu B" (textury jsou na sebe navazány v každém ohledu nenásilně, takže nějaké trojúhelníky, nebo čtverce už konečně z výšky nezaznamenáte)… Klasifikace textur v závislosti na výskytu regionu, jde ruku v ruce s reálným umístěním autogenu, což zajistí, že se autogen vyskytuje v dané podobě přesně tam, kde ve skutečnosti. Implementace textur vesnic a měst navíc zajistí, že během VFR se v krajině orientujete nejen podle kopců, ale podle reálné topografické situace na mapě. Ideální v kombinaci s tituly Ultimate Terrain X a FS Global 2008. Jedinečná záležitost pro vedení srovnávací navigace a vhodná volba i pro zvýšení průběhu FPS, neboť autogenu je v defaultní podobě až příliš. GEX řeší rozložení autogenu podle toho, kde se má skutečně vyskytnout a tím pádem šetří výkon počítače a zvyšuje FPS (na to jsme čekali!). Upozorňujeme, že tato verze přináší pouze US, KANADU, ALJAŠKU. Titul GEX Europe vyjde v červnu 2008!
Cena 1 066,12 Kč bez DPH
1 290 Kč    
Kód produktu 667
Kategorie Scenérie
 

Většina z nás má již mnohaleté zkušenosti s kombinací Ultimate Terrain X: Europe + Ground Environment. Kdysi jsme poprvé měli možnost tuto kompilaci instalovat do FS 2004 a Century of Flight a navždy tak změnit defaultní terén FS 2004 vstříc realitě. Kombinace těchto dvou titulů navíc umožnila vedení srovnávací navigace prakticky kdekoli v Evropě - včetně ČR. Verze pro FSX (Ultimate Terrain X - Europe) vyšla právě nedávno a v tuto dobu většina očekává titul Ground Environment X: Europe. Ještě předtím než vyjde GEX: Europe, máme možnost instalovat Ground Environment X: USA - CANADA - ALASKA. Co vlastně řeší Ground Environment X a jaké vylepšení s ním můžeme docílit?

Ground Environment X (GEX) je napsán výhradně pro Microsoft Flight Simulator X a v této edici pokrývá USA, KANADU, ALJAŠKU (pro Evropu vyjde zcela jiná edice a hlavní vylepšení GEX spočívá v úpravě defaultního terénu - pozemních textur, klasifikace pozemních textur a umisťování autogenu podle skutečnosti (reálné umístění 3D objektů dle klasifikace příslušných textur). V důsledku toho docílíte věrohodný průběh i kolorit pozemních textur, na které se vážou objekty 3D (autogen) přesně podle skutečného výskytu těchto objektů v terénu. Díky tomu jsou lesy zosobněné jako 3D objekty pouze tam, kde mají být (na texturách lesů). Navíc: v defaultním terénu FSX chybí textury vesnic, měst, velkoměst, takže možnost najít příslušné město z ptačí perspektivy představovalo značný problém. GEX řeší přesně tuto skutečnost. Dokáže do scenérie implementovat nové textury reprezentující vzhledem i tvarem aktuální osídlenou plochu (vesnici, město, včetně těch nejmenších osídlených prostor, apod.). Nejpodstatnější ovšem je, že GEX dokáže pracovat v rozlišení 1m/1pixel s nativní podporou 1024x1024 zobrazované textury. Hloubka i ostrost textur zajišťuje snadnou čitelnost scenérie i z poměrně malé výšky. GEX je vhodné kombinovat se sérií Ultimate Terrain X, neboť UTEX neumí textury měst, vesnic a ani nedokáže vázat 3D objekty (autogen) na příslušné textury. Ideálním prostředkem pro stoprocentní vedení srovnávací navigace v terénu FSX je tedy kombinace Ultimate Terrain X + Ground Environment X. Důležité je, že si vývojáři vzali k srdci také ohyzdný vzhled defaultních textur FSX v závislosti na volbě ročního období. Jen si zkuste prohlédnout defaultní ČR terén na podzim - Egypt, Sýrie?? Takové nepříčetné anomálie dokáže GEX, jako jediný titul na trhu, definitivně změnit.

GEX je navíc možné libovolně optimalizovat dle vlastního uvážení díky softwarovému rozhraní přímo ve Windows podobně, jako v případě Ultimate Terrain X: Europe a docílit tak ještě lepšího vzhledu textur včetně barevného podtextu. Fantazii se meze nekladou a v tomto rozhraní můžete strávit i poměrně dlouhou dobu. Pokud vás však nezajímají podružné funkce včetně další optimalizace, nemusíte si těchto prvků navíc vůbec všímat. GEX je po instalaci od počátku velmi dobře nastaven a celkový dojem plně odpovídá tomu, pro jaký region je GEX určen.

- samostatné WIN. rozhraní pro libovolnou optimalizaci možností
- stoprocentní pokrytí USA, KANADY, ALJAŠKY
- možnost automatické zálohy defaultních textur - jedním kliknutím!
- textury obsahují individuální barevný kolorit (reálný vzhled pozemních textur)
- textury naprogramovány spodtextem 3D vzhledu (z ptačí perspektivy)
- podpora 4 ročních období
- podpora VFR noc - noční scenérie
- vestavěná podpora automatické aktualizace software
- vyšší průběh FPS (díky správnému rozmístění autogenu)
- ideální vkombinaci se sérií Ultimate Terrain X
- kompatibilní sWindows XP a Windows VISTA
- nízké nároky na hardware (fps je vynikající)
- ideální pro nácvik navigačních letů VFR a VFR NOC