MegaAirport Helsinky X

 
  • 1 z 25
 
Vysoce detailní, propracovaná scenérie letiště Helsinki-Vanta ve Finsku. Exceluje počtem detailů, texturami ve vysokém rozlišení a optimálním průběhem FPS (vynikající optimalizací). Hardwarové nároky: Microsoft Flight Simulator X (SP2) nebo Lockheed Martin Prepar3D, Windows XP(SP2)/Vista/7, 3 GHz (Dual Core doporučován), VRAM. 512 MB (DirectX9), 2 GB volného prostoru na pevném disku (HDD). Internetové připojení pro online registraci.
Cena 1 148,76 Kč bez DPH
1 390 Kč    
Kód produktu 1162
Kategorie Scenérie
 

MegaAirport Helsinky X lze ve zkratce hodnotit jako ultra-realistickou simulaci letiště Finska: Helsinki-Vantaa pro Microsoft Flight Simulator X a Prepar3D. Pro obě platformy byl koncept scenérie navržen poněkud odlišným způsobem, než předchozí díly série "megaairport". Cílem bylo vytvoření scenérie nabízející minimum kompromisů v souvislosti s obsahem většího letiště bez sebemenší ztráty FPS. V důsledku toho lze tuto scenérii brát jako vysoce detailní, členitou, ve vysokém rozlišení - celkově bohatou na detaily, které jsou patrné na zemi i ze vzduchu. Přitom FPS zůstává stále na zcela optimální úrovni. Z větších letišť se tak jedná o titul, jenž dokáže přesvědčit i nejnáročnější uživatele komerčních dopravních letounů (např. z dílny P.M.D.G.). Vzhledem ke skutečnosti, že Helsinky jsou nádherným letištěm, rozhodli se vývojáři zapracovat především na autentické atmosféře promítající se do zcela odlišné technologie stínování v reálném čase se spoustou efektů při změně denní doby (zejména zima působí naprosto radikálním způsobem - sněhové závěje, animace sněhu, apod.). Standardní procesy stínování terénu FSX jsou příliš náročné na hardware počítače a defacto nezhodnocují výkon počítače, který máte k dispozici. Helsinky tuto součást scenérie řeší jinak a technologie stínování a vrhání stínů v reálném čase neklade absolutně žádné! zvýšené nároky na hardware a tedy plynulý průběh FPS. Počet detailů ve vysokém rozlišení je tak v plnohodnotném součinu s plynulou animací během pojíždění, vzletů i přistání. Helsinky lze považovat za absolutní scenérii letiště reprezentující reálnou předlohu bez kompromisů. Míra detailů je oproti původním scenériím nečekaná kromě HD zemského terénu, se můžete spolehnout též na HD textury budov a rovněž ALMS je plně ve 3D zobrazení. Helsinky jsou největším letištěm ve Finsku a zároveň přístavem společnosti Finnair. Nyní máme možnost toto letiště instalovat do FSX, popř. do derivátu Prepar3D společnost Lockheed Martin. Pokud žádáte vysoký stupeň realismu a naprosto unikátní grafickou stavbu, toto je nepochybně příkladný titul a zároveň jasným důkazem proto, proč je FSX stále tak populární letový simulátor. Možnosti, kam až lze v případě scenérií pro FSX zajít po tolika letech se zdají být nekonečné, v praxi však záleží pouze na invenci a osobním přístupu vývojářů. Scenérie MegaAirport Helsinky X se vydařila a rozhodně nabízí nevšední zážitek vzletů a přistání na této nádherné destinaci.

- ultra-realistická scenérie Helsinki-Vantaa
- HD textury zemského terénu
- všechny letištní budovy ve 3D
- HD textury letištních budov
- HD textury VPD
- 3D ALMS
- ILS, DME, VOR/DME, NDB, ATIS
- speciální grafické efekty
- nespočet animací
- podpora čtyř ročních období
- speciální zimní grafické efekty
- fotorealistický koncept
- odlišné techniky stínování v reálném čase
- speciální noční osvětlení letiště, noční scenérie
- sněhové závěje, lokální výskyt zasněžených ploch
- vynikající! optimalizace FPS
- bohatá dokumentace v .PDF i tištěné podobě
- elektronické mapky
- vhodné i pro komerční add-ony letounů
- individuální možnost optimalizace scenérie
- AES kompatibilní
- instalační manuál v angličtině i v němčině
- kompatibilní s produkty třídy "trafic"
- kompatibilní s FSX a Prepar3D

 

 

MegaAirport Helsinky považujeme za nejprestižnější scenérii letošního roku pro FSX a Prepar3D. Nejenže se jedná o vskutku nádhernou destinaci v reálu, ale též o produkt, kterého se, ačkoliv se jedná o poměrně velké letiště, nemusíte obávat ani v případě snížení FPS. Optimalizace byla klíčem k tomu, aby počet detailů byl současně "srozumitelný" i pro váš hardware. Pojíždění, vzlety i přistání tak působí zcela ojedinělým dramatickým dojmem a rozhodně titul doporučujeme jak pro malé létání na letounech GA, tak především pro dopravní létání s využitím komerčních add-onů letounů. Navíc se jedná o scenérii, která je automaticky kompatibilní s AI letištním i letovým provozem komerčních add-onů třídy "traffic" - např. My Traffic 2013. Scenérie na pevném disku zabírá 2 GB, což samo o sobě představuje úctyhodný počet detailů v simulátoru FSX a to se jedná pouze o jediné letiště.