VFR London X

 
  • 1 z 27
 
VFR London X představuje ryzí podobu maximálně propracované lokální scenérie VFR pro Microsoft Flight Simulator X. Detailů najdete obrovské množství a titul tak nabízí unikátní zážitky na pohled Londýna z ptačí perspektivy ve zcela jiné dimenzi - spíše bychom řekli, že tento titul je průkopníkem virtuální reality (obzvlášť s využitím holografické vizualizace). Zároveň dokazuje bezbřehé možnosti grafického zpodobnění reálného prostředí v simulované podobě. Pokud jste spokojeni s průběhem animace defaultní scenérie, není zapotřebí upgradovat hardware. Scenérie běží v optimálním zobrazení i na průměrných počítačích. Připravte si však dostatek prostoru na disku, neboť instalace vám zabere 1.5 GB volného prostoru na HDD.
Cena 1 148,76 Kč bez DPH
1 390 Kč    
Kód produktu 736
Kategorie Scenérie
 

Pro uživatele produktu MS Flight Simulator X nám společnost Aerosoft přináší další zajímavý titul, VFR London X, který je určen výhradně pro Microsoft Flight Simulator X (není tedy možné jej instalovat do FS 2004). Jedná se o scenérii, zobrazující centrum města Londýna přesně podle skutečnosti a naprosto autentickém měřítku, což je obzvlášť důležité. Základ scenérie tvoří vysoce detailně propracovaný 3D model Londýna pokrývající plochu od londýnského přístavu na východě až po Hyde park v západní části Londýna. Scenérie tak v praxi představuje cca. 120 km2 husté městské zástavby. Model je vytvořen ze 30 000 individuálně navržených a graficky detailně vyobrazených objektů budov , které doplňuje více než  50 000 dalších dílčích objektů, jako jsou lodě, vegetace, provoz, atd.. Zajímavé je, že právě budovy se od reálné předlohy odchylují jen minimálně a to především z hlediska využitého měřítka... Výškové budovy se tak od skutečnosti liší pouze třemi metry (jsou o tři metry nižší než ve skutečnosti! Kombinací těchto prvků vzniklo, jak sami autoři uvádějí, největší a nejdetailnější městské panorama, které kdy bylo vytvořeno pro MS Flight Simulator (míněno v celé historii add-onů pro FS). K tomu, aby toto bylo v simulovaném prostředí vůbec možné, posloužilo nespočet reálných leteckých snímků v rozlišení 60 cm/1 pixel. Terén je tak mapován ve fotorealistické kvalitě. Noční textury byly do scenérie rovněž implementovány, avšak záměrně ne v takové kvalitě (avšak VFR noc je další z možností a k tomu i noční textury poslouží bez sebemenších problémů). Kromě textur se však vývojáři tentokrát zaměřili na více dílčích grafických efektů, mezi které můžeme započítat např. zpracování vodní hladiny, popř. specifické reflexe a odlesky skleněných budov (působí obzvlášť impozantně v pravé poledne).

Jak již zkratka VFR v názvu napovídá, tak scenérie je určena především pro vedení srovnávací navigace nad centrem Londýna a k tomu byly přizpůsobeny specifické budovy (jako např. historické památky a další význačné VFR body). Virtuální piloti se proto můžou kochat pohledem na londýnský Tower, Buckinghamský palác, katedrálu Sv. Pavla, Wesminster Abby, Big Ben a House of Parliament, Tower Bridge a další. Zejména v noci je pěkný pohled na mrakodrapy na Canary Wharf nebo na Londýnské Oko. Celé město samozřejmě netvoří jen budovy, ale je zde zpracována i kompletní městská infrastruktura s autentickým podtextem rušného velkoměsta. Snadno tak rozpoznáte špičkově vyobrazené pozemní komunikace, jako např. mosty přes Temži a síť železničních tratí včetně nádraží. Aby toho nebylo málo: klenotem a zároveň srdcem VFR scenérie je samozřejmě londýnské mezinárodní letiště London City (EGLC/LCY). Letiště je na nejvyšší možné grafické úrovni a již z obrázků máte možnost posoudit, jak autentické odlety a přílety na toto letiště v praxi simulátoru mohou vypadat. Přesto, že se jedná o velmi detailní model scenérie a fotorealistické textury, k plynulému létání není zapotřebí extra výkonný počítač. Samozřejmě, že z části bude nutné terén optimalizovat (dle hardware, který máme k dispozici), ovšem z hlediska FPS můžeme konstatovat, že se jedná spíše o nadprůměrně konzistentní plynulost animace i se zachováním většinových detailů v terénu.

Samotná instalace probíhá automaticky a zvládne ji naprosto každý. Uživatel si má možnost vybrat, jestli chce nainstalovat 60cm textury ve vysokém rozlišení nebo mu stačí nižší kvalita v měřítku 1.2 m/ pixel. Dále můžete rozhodnout o tom, zda chcete využít defaultní podobu letiště London City, anebo individuálně zpracovanou verzi od Aerososftu. Každopádně bych doporučil v obou případech zvolit tu lepší možnost. Na pevném disku přídavné instalace zaberou zhruba o pár set megabajtů více. Míra využití je víceméně neomezená, záleží jen na fantazii uživatele. Scenérie je vhodná k vyhlídkovým letům nad městem Londýn, převážně nad jeho historickým a obchodním centrem a to jak rotorovými stroji tak i letouny s pevným křídlem. V obou případech budete nadšeni možností sednout na letiště v centru Londýna. Odtud to totiž do všech koutů Londýna máte z ptačí, co by kamenem dohodil. Nabízí se též možnost zakončit let podle přístrojů na ILS přiblížení RWY 28. Na finále je totiž moc hezký výhled na londýnské panorama, třeba i při západu slunce.

VFR London je dalším výborným produktem z řady fotorealistických scenérií Aerosoftu, určený pro uživatele Flight Simulatoru verze X a zároveň se jedná o titul vhodný pro ty, kteří si nechtějí ujít krásy města Londýn, jež považujeme za jedno z nejkrásnějších měst na celém světě. A opět se scenérie může stát vhodným podkladem pro přípravu na reálný let pro všechny ty, kteří se do oblasti chystají vlastním letounem.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.