VFR London X

 
  • 1 z 27
 
VFR London X představuje ryzí podobu maximálně propracované lokální scenérie VFR pro Microsoft Flight Simulator X. Detailů najdete obrovské množství a titul tak nabízí unikátní zážitky na pohled Londýna z ptačí perspektivy ve zcela jiné dimenzi - spíše bychom řekli, že tento titul je průkopníkem virtuální reality (obzvlášť s využitím holografické vizualizace). Zároveň dokazuje bezbřehé možnosti grafického zpodobnění reálného prostředí v simulované podobě. Pokud jste spokojeni s průběhem animace defaultní scenérie, není zapotřebí upgradovat hardware. Scenérie běží v optimálním zobrazení i na průměrných počítačích. Připravte si však dostatek prostoru na disku, neboť instalace vám zabere 1.5 GB volného prostoru na HDD.
Cena 1 148,76 Kč bez DPH
1 390 Kč    
Kód produktu 736
Kategorie Scenérie
 

Pro uživatele produktu MS Flight Simulator X nám společnost Aerosoft přináší další zajímavý titul, VFR London X, který je určen výhradně pro Microsoft Flight Simulator X (není tedy možné jej instalovat do FS 2004). Jedná se o scenérii, zobrazující centrum města Londýna přesně podle skutečnosti a naprosto autentickém měřítku, což je obzvlášť důležité. Základ scenérie tvoří vysoce detailně propracovaný 3D model Londýna pokrývající plochu od londýnského přístavu na východě až po Hyde park v západní části Londýna. Scenérie tak v praxi představuje cca. 120 km2 husté městské zástavby. Model je vytvořen ze 30 000 individuálně navržených a graficky detailně vyobrazených objektů budov , které doplňuje více než  50 000 dalších dílčích objektů, jako jsou lodě, vegetace, provoz, atd.. Zajímavé je, že právě budovy se od reálné předlohy odchylují jen minimálně a to především z hlediska využitého měřítka... Výškové budovy se tak od skutečnosti liší pouze třemi metry (jsou o tři metry nižší než ve skutečnosti! Kombinací těchto prvků vzniklo, jak sami autoři uvádějí, největší a nejdetailnější městské panorama, které kdy bylo vytvořeno pro MS Flight Simulator (míněno v celé historii add-onů pro FS). K tomu, aby toto bylo v simulovaném prostředí vůbec možné, posloužilo nespočet reálných leteckých snímků v rozlišení 60 cm/1 pixel. Terén je tak mapován ve fotorealistické kvalitě. Noční textury byly do scenérie rovněž implementovány, avšak záměrně ne v takové kvalitě (avšak VFR noc je další z možností a k tomu i noční textury poslouží bez sebemenších problémů). Kromě textur se však vývojáři tentokrát zaměřili na více dílčích grafických efektů, mezi které můžeme započítat např. zpracování vodní hladiny, popř. specifické reflexe a odlesky skleněných budov (působí obzvlášť impozantně v pravé poledne).

Jak již zkratka VFR v názvu napovídá, tak scenérie je určena především pro vedení srovnávací navigace nad centrem Londýna a k tomu byly přizpůsobeny specifické budovy (jako např. historické památky a další význačné VFR body). Virtuální piloti se proto můžou kochat pohledem na londýnský Tower, Buckinghamský palác, katedrálu Sv. Pavla, Wesminster Abby, Big Ben a House of Parliament, Tower Bridge a další. Zejména v noci je pěkný pohled na mrakodrapy na Canary Wharf nebo na Londýnské Oko. Celé město samozřejmě netvoří jen budovy, ale je zde zpracována i kompletní městská infrastruktura s autentickým podtextem rušného velkoměsta. Snadno tak rozpoznáte špičkově vyobrazené pozemní komunikace, jako např. mosty přes Temži a síť železničních tratí včetně nádraží. Aby toho nebylo málo: klenotem a zároveň srdcem VFR scenérie je samozřejmě londýnské mezinárodní letiště London City (EGLC/LCY). Letiště je na nejvyšší možné grafické úrovni a již z obrázků máte možnost posoudit, jak autentické odlety a přílety na toto letiště v praxi simulátoru mohou vypadat. Přesto, že se jedná o velmi detailní model scenérie a fotorealistické textury, k plynulému létání není zapotřebí extra výkonný počítač. Samozřejmě, že z části bude nutné terén optimalizovat (dle hardware, který máme k dispozici), ovšem z hlediska FPS můžeme konstatovat, že se jedná spíše o nadprůměrně konzistentní plynulost animace i se zachováním většinových detailů v terénu.

Samotná instalace probíhá automaticky a zvládne ji naprosto každý. Uživatel si má možnost vybrat, jestli chce nainstalovat 60cm textury ve vysokém rozlišení nebo mu stačí nižší kvalita v měřítku 1.2 m/ pixel. Dále můžete rozhodnout o tom, zda chcete využít defaultní podobu letiště London City, anebo individuálně zpracovanou verzi od Aerososftu. Každopádně bych doporučil v obou případech zvolit tu lepší možnost. Na pevném disku přídavné instalace zaberou zhruba o pár set megabajtů více. Míra využití je víceméně neomezená, záleží jen na fantazii uživatele. Scenérie je vhodná k vyhlídkovým letům nad městem Londýn, převážně nad jeho historickým a obchodním centrem a to jak rotorovými stroji tak i letouny s pevným křídlem. V obou případech budete nadšeni možností sednout na letiště v centru Londýna. Odtud to totiž do všech koutů Londýna máte z ptačí, co by kamenem dohodil. Nabízí se též možnost zakončit let podle přístrojů na ILS přiblížení RWY 28. Na finále je totiž moc hezký výhled na londýnské panorama, třeba i při západu slunce.

VFR London je dalším výborným produktem z řady fotorealistických scenérií Aerosoftu, určený pro uživatele Flight Simulatoru verze X a zároveň se jedná o titul vhodný pro ty, kteří si nechtějí ujít krásy města Londýn, jež považujeme za jedno z nejkrásnějších měst na celém světě. A opět se scenérie může stát vhodným podkladem pro přípravu na reálný let pro všechny ty, kteří se do oblasti chystají vlastním letounem.