ASA The Complete G1000 Course

 
 
Ideální forma interaktivní výuky prostřednictvím software pro osobní počítač PC nebo MAC. Pokud uvažujete o přeškolení na "glass cockpit" Garmin G1000 a ve Vaší bezprostřední blízkosti leteckého klubu se nachází letoun opatřený touto novou technologicky nejpokročilejší avionikou, pak neváhejte se v klidu svého domova seznámit s interpretací ovládání systému za letů VFR/IFR. Získáte tím obrovský náskok a během přeškolení na reálném letounu ušetříte tisíce CZK.
Cena 1 490 Kč bez DPH
1 802,90 Kč    
Kód produktu 651
Kategorie Simulátory
 

Zástavba skleněných kokpitů bývá velmi zřetelná i u soudobých letounů všeobecného letectví. Dokonce už i v České republice není problém si pronajmout Cessnu, která namísto jehlových budíků obsahuje kompletní zástavbu vysoce pokročilého avionického systému Garmin G1000. Přesto je nástup této nové technologie vnímán velmi rozporuplně a to především kvůli tomu, že není jednoduché zvyknout si na zcela jiný způsob ovládání avioniky a snadno dostupné vstřebávání všech indikovaných údajů. Přeškolení na avioniku Garmin G1000 může být pro nezkušeného pilota velmi frustrující, ale i pro velmi zkušené piloty představuje tento novodobý trend avionického vybavení skutečnou výzvu. Proto, abyste ušetřili peníze za letové hodiny během přeškolení a získali tak značný teoretický i praktický náskok ve smyslu ovládání G1000, zvolte software společnosti ASA - The Complete G1000 Course, který vás formou interaktivní výuky snadno a rychle - ve zcela přehledné formě naučí ovládat Garmin G1000 takovým způsobem, že v reálném letounu během prvních vašich letů nebudete mít prakticky žádný výrazný problém. Navíc: výzkumy potvrzují, že největší chybou je snaha pilotů naučit se ovládat Garmin G1000 během letu. V takovém případě let většinou probíhá se skloněnou hlavou nad MFD obrazovkami, což z hlediska opomenutí správného rozdělení pozornosti může mít až tragické následky. Proto je velmi doporučováno se s novými avionicými trendy seznamovat v klidu na svém domácím, popř. kancelářském počítači. Interaktivní software ASA The Complete G1000 Course není náročný na hardware a tudíž je určen prakticky každému, kdo vlastní osobní počítač.


Způsob výuky je velmi příkladný, přímočarý, intuitivní a defacto se velmi přibližuje „čtení jakékoli studijní příručky". Nástroj interaktivní výuky prostřednictvím počítačového programu se zdá být dnes nejefektivnější formou na poli simulace reálného letu a díky pokročilým vlastnostem zobrazení i formy interaktivity, je tento software považován za jeden z nejlepších na světě v současné době. Software je především určen reálným pilotům, kteří přicházejí do styku s integrací G1000 do letounů všeobecného letectví a vyžadují bezpečný a stoprocentní výklad všech funkcí i forem ovládání. Jednotlivé interaktivní scénáře výuky navazují přesně takovým způsobem, který se stane zvyklostí v reálném letounu. To zaručí vždy maximálně zábavnou a hlavně efektivní formu výuky. Scénáře jsou opatřeny i podrobným výkladem v anglickém jazyku, skriptem pro vyhledávání příslušných témat - podle hesel a také kvízem uzavírající každý scénář, což zajistí, že jste nabyté zkušenosti opravdu pochopili a vstřebali beze zbytku.


Kurz je určen jak pro piloty VFR, tak také pro aktivní IFR letce. Operativní využití Garmin G1000 je zpočátku velmi složité a pochopení interpretace systémů i správu všech dostupných zobrazovaných informací vyžaduje přesný a jednoduchý výklad. Součástí jsou následující témata:

 

- FITS, TAA
- objasnění systému a jednotek, integrace
- objasnění způsobu ovládání tlačítky a otočnými potenciometry
- „start-up" sekvence
- PFD
- varovná hlášení
- odpovídač
- audio panel
- management motorových indikátorů
- MFD
- plánování letu
- autopilot a jeho integrace do letového plánu
- instrumentální procedury (IFR)
- nouzové postupy, management

 


Software je kompatibilní s platformami PC a Apple Macintosh. Kurz je podpořen více než pěti sty barevnými obrázky, audio výkladem a trvá cca. 4 hodiny čistého času. Obsahuje také samostatné nahrávky MP3, které můžete uploadovat např. do svého mobilu, mp3 přehrávače a analyzovat výklad i mimo dostupnost osobního počítače (např. na cestách).

 

Systémové požadavky:


- PC nebo Mac
- Quick Time V6 nebo vyšší (součástí CD)
- VGA zobrazovací jednotku podporující rozlišení 1024x768
- Windows 98, nebo vyšší
- Pentium II, 64 MB RAM (v případě Windows 2000 a XP se doporučuje 128 MB RAM a Pentium III), CD-ROM
- Macintosh: Classic (PowerMac G3, OS 9.2m 64 MB RAM), OS X (PowerMac G3m OS 10.1.5, 10.2.6, 10.3 10.4m 128 MB RAM), CD-ROM

 

Médium PCCD ROM