X-PLANE 11 PLUS 6 AIRPORTS PACK

 
Novinka Efekt lupa
 • 1 z 18
 

Aktualizace 24.04.2019: nová verze obsahující 6 nových letišť v kvalitě prvotřídních komerčních add-onů + nejnovější aktualizace. X-Plane 11 je nový, technologicky vysoce pokročilý letecký simulátor oslovující jak zkušené virtuální piloty, tak také naprosté začátečníky. Oproti verzi X-Plane 10 bylo vylepšeno prakticky vše a lze napsat, že X-Plane 11 je zbrusu nový "X-Plane". Ti, kteří si stěžovali na GUI simulátoru (grafické uživatelské rozhraní) a složité nastavení mohou nyní jásat, protože v případě simulátoru X-Plane 11 je to dnes zcela jiná liga. Dále je zapotřebí zdůraznit nový 3D grafický engine a také přímou integraci podpory VR technologií. Síťové létání (online) je možné prakticky okamžitě, anebo je možné X-Plane v tomto ohledu využít na pokročilejších platformách online létání (IVAO, FLIGHTEDGE). V neposlední řadě je X-Plane 11 vhodným typem simulátoru bez ohledu na to, jaké typy letounů máte v oblibě. Umí jak všeobecné letectví, tak dopravní velikány, bizz-jety a také warbirdy a hlavně a to je podstatné, také vrtulníky, které nabízejí špičkovou fyziku a naprosto autentický let od spouštění až po vypnání! Doporučujeme X-Plane 11? Rozhodně ano, nabízí vám nové možnosti virtuálního létání na PC a to nejen s využitím 4K+ rozlišení monitorů, ale také s podporou VR, u které chce být X-Plane 11 v nejbližší době dominantním typem simulátoru. Navíc: u simulátoru X-Plane 11 si jeho výbavu užijete na klasickém monitoru, 4K monitoru nebo FULL HD TV, ale také s využitím Oculusu, či HTC Vive. Zatímco u jiných simulátorů začínáme preferovat VR, v případě X-Plane 11 si jej dokážete užít i ve 2D zobrazení a to zejména díky neobvykle vysokému počtu detailů nového 3D grafického dynamického prostředí. 

Cena 1 561,98 Kč bez DPH
1 890 Kč    
Kód produktu 1545
Kategorie Simulátory
 

Konkurenční prostředí v oblasti civilních leteckých simulátorů sílí zejména kvůli značnému progresu titulu P3D (Lockheed Martin), AeroFly FS 2 a také aktivitám spojených s firmou Dovetail Games (Flight Sim World). Současně na trh vstupují inovace v podobě VR (technologie spojené s virtuální realitou znamenající značný posun v oblasti soudobé videoherní zábavy). Pokud se dnes ptáte na to, jaký je X-Plane 11 ve srovnání s tím, co máme k dispozici, musíme napsat, že X-Plane 11 je jedním z nejlepších simulátorů současnosti a novou verzí nastavuje laťku poměrně vysoko zejména díky inovacím a neustálému vývoji.  

Pozitivní zjištění v případě X-Plane 11 je samozřejmě skutečnost, že myslí na všechny uživatele "světa", tedy bez rozdílu a příslušnosti prostředí, do kterého chcete X-Plane 11 instalovat. Je to jediný letecký simulátor na trhu podporující PC/WIN, MAC/OS, LINUX a to je rozhodně jedním z pilířů plošného pokrytí uživatelů, kteří preferují alternativní operační systém oproti nejrozšířenější platformě Windows. 

Výrobcům se podařilo nastínit zcela neopakovatelný letecký zážitek. Nový 3D grafický engine, nové stínování a celkově nový fyzikální model osvětlení scenérie, stínování, ale i vykreslování terénu na horizontu. Grafické efekty podporující DX11 nabídnou tedy nové expresívní výrazové prostředky v plně dynamickém prostředí. To vše s ještě lepším průběhem FPS - tedy nadstandardními fcemi optimalizace. Mezi další vylepšení patří zcela přepracované audio simulátoru. 3D zvuková složka nabídne vysoce realistické samply v maximálním rozlišení a s dynamickou strukturou generování zvuku v závislosti na jeho zdroji. 

Zmínit musíme též záměr vývojářů podpořit technologii generování prostředí (OPEN STREET map kartografické podklady) s plně automatizovanou integritou generování zemského terénu v nejvyšších detailech včetně dynamického okolního prostředí. Součástí standardní verze bude více než 3000 letišť z celého světa na zcela jiné grafické úrovni. V neposlední řadě bychom měli upozornit i na nové GUI (grafické prostředí ovládání programu) a též zcela přepracovanou databázi letounů a vrtulníků. Letouny základní verze by měly být na shodné úrovni zpracování - včetně plně funkčních 3D kabin ve vysokém rozlišení (tedy prý již žádné "freeware" vypadající letouny v základní verzi simulátoru).

Současně je nutné zmínit, že X-Plane 11 již dnes podporuje (byť v betaverzi) technologii VR a to přímo v menu simulátoru a zdarma. Není zapotřebí zakoupit další plugin, aby bylo možné létat okamžitě ve VR prostředí s využitím Oculus CV1 nebo HTC Vive. X-Plane 11 v tomto ohledu rozhodně nechce zaostávat a pokud se zamyslíme nad tím, jak propracované dokážou být komerční add-ony letounů, je VR rozhodně dalším plusem této nové verze. 

 • nový grafický 3D engine 
 • nové grafické prostředí ovládání simulátoru (GUI)
 • nové 3D interaktivní kabiny letadel
 • nová fyzika světelných efektů, stínování
 • nová fyzika 3D zvukové složky
 • více integrity Open Street Map databáze
 • více než 3.000 letišť na vysoké grafické úrovni s mnoha nadstavbovými detaily (celkem více než 25.000 letišť z celého světa)
 • více výrazových prostředků spojených s DX11
 • přímá integrace podpory VR (Oculus Rift CV1, HTC Vive, atd.)
 • lepší optimalizace a nastandardní průběh FPS
 • potenciál dalšího vylepšení (v čase bezplatných nástaveb ke stažení)
 • obrovský potenciál freeware a komerčních add-onů všech různých druhů
 • dnes již kvalitní dopravní typy letounů pro X-Plane 11
 • platforma pro piloty všeobecného letectví VFR, IFR
 • vhodná platforma pro příznivce vrtulníků
 • možnost využití externí vizualizace scenérie
 • možnost integrace celé řady utilit pro iPad
 • možnost síťového létání (IVAO nebo DIRECT s využitím IP a TCP/IP)
 • špičkově řešení GUI v oblasti dílčího nastavení všech dostupných atributů a fcí
 • X-Plane 11 vypadá velmi dobře též ve dne (precizní stínování), přičemž v noci je bezkonkurenčně nejlepší v oblasti grafických detailů
 • nově 6 nových letišť v kvalitě komerčních add-onů *

  * Lugano, Toulouse, Weeze, Manchester, Maastricht-Aachen, Svolvær

 

X-Plane 11 se od doby vydání dočkal celé řady vylepšení včetně zvýšení optimalizace a zařazení přímé podpory VR technologií (zatím v betaverzi - již dostupné k testování). Mezi další kritéria patří celkové vylepšení fyzikálního modelu letounů včetně odezvy na nastavení ovladačů. Dokonalý zážitek nabízejí komerční add-ony vrtulníků a také celkové vylepšení nastavení a přizpůsobení ovladačů. Zejména programování tlačítek a os u jednotlivých ovladačů nabízí dokonalý přehled o všech fcích s možností okamžité aktivace příslušné fce na ovladač. Totéž se týká též instalovaných add-onů, u kterých máme možnost získat okamžitý přehled o všech fcích, které lze programovat na USB ovladače. Mezi další prvky, které jistě využijete je možnost využití samostatného IOS na druhém monitoru (témže počítači), možnost využití simulátoru X-Plane 11 v rozdělení HOST + VISUAL za účelem programového výcviku s možností aktivace více externích kanálů vizualizace na samostatných obrazovkách (např. s využitím tříkanálu, či projektorů).

Ocenit lze též možnost ukládání letů (replay), možnost přímého natáčení videí, dostupné aktualizace všeobecné databáze Jeppesen a též vylepšení směřující do základní výbavy GPS GARMIN 430/530. Graficky je simulátor na vysoké úrovni zejména s ohledem na LOD, tudíž nabízí unikátní zážitek u VFR přeletů v nízkých výškách s možností naprosto dokonalé orientace v závislosti na přesné elevační charakteristice terénu - zejména na vzdáleném horizontu bezpečně poznáte prakticky každý kopec - platí i v ČR. V rámci klasického VFR přeletu s mapou a navigačním štítkem tak nabízí základní verze simulátoru oproti konkurenci neporovnatelně vyšší potenciál již v základu - bez nutnosti instalace dalších add-onů. 

Celkově je o simulátoru X-Plane 11 značný zájem i u produkce třetích stran a dnes již máme k dispozici celou řadu kvalitních add-onů všech kategorií letounů - včetně vysoce propracovaných modelů dopravních letounů a vrtulníků. Letový zážitek nabízí možnost ovládání 3D kabiny myší a současně umožňuje zachovat prakticky plné detaily zobrazených detailů scenérie. Kvalitní podpora soudobého hardware, výtečná optimalizace a hlavně výborné řešení GUI včetně možnost létání v reálných podmínkách počasí s podprou ŘLP. Kvalita simulátoru X-Plane 11 je oproti verzi X-Plane 10 mnohem vyšší a jedná se o komplexní simulátor, který je na první pohled více kompaktní nejen v případě ovládání, ale též v případě využití obsahu, který se nabízí pro plánování navigačních přeletů. IVAO, či přímé propojení přes TCP/IP nabízí i solidní základ síťového létání pro profesionály i méně zkušené uživatele. 

 

Minimální hardwarové požadavky:
Windows 7 / 8 / 10 (64 Bit), Linux nebo Mac OS X 10.10*
Procesor (CPU): Dual Core i3, i5, i7 at 3 GHz nebo rychlejší
Min. 8 GB RAM
Video karta: DirectX 11 3D grafický akcelerátor podporující alespoň 1 GB VRAM

Doporučené hardwarové požadavky:
Windows 7 / 8 / 10 (64 Bit), Linux nebo Mac OS X 10.10*
Multicore Processor (CPU): Quad Core 3,0 GHz nebo vyšší
Minimum 16 - 24 GB RAM nebo více paměti RAM
Video karta: DirectX 12 3D grafický akcelerátor podporující 4 GB VRAM

 

Pro X-Plane 11 doporučujeme zakoupit také: FS GLOBAL REAL WEATHER

 

Médium DVD ROM