Jeppesen Garmin G1000 Visual Tools

 
  • 1 z 4
 
Vhodný typ výukového programu pro začínající piloty G1000. Pokud přicházíte do styku s avionikou G1000 a doposud jste létali pouze s klasickým uspořádáním kokpitu, tento výukový program můžeme rozhodně doporučit. Zaměřuje se na to podstatné, to, co je při přeškolení na G1000 v letové praxi vyžadováno. Na doprovodných obrázcích demonstrujeme též možnosti využití desktopové simulace G1000 (NAVIII). Schopnost naučit se pracovat s avionkou G1000 lze tak na desktopovém simulátoru v praxi snadno ověřit.
Cena 1 834,71 Kč bez DPH
2 220 Kč    
Kód produktu 1090
Kategorie Videa
 

CAI - Computer Aided Instructional nástroj z dílny Jeppesen můžeme považovat za zdařilý výukový program, jehož cílem je zkrátit dobu samostudia skleněného kokpitu G1000 a být tak připraven na G1000 přeškolení. Přechod z klasických budíků na skleněný kokpit bývá v mnoha ohledech podceňován a zejména nezkušení piloti jsou z mnoha rozličných funkcí a zcela odlišné filozofie skenování skleněného kokpitu zmatení. Létání s G1000 může být přínosné jen do té míry, kdy tuto avioniku začneme efektivně využívat v základních i pokročilých atributech, které za poměrně krátkou dobu přispějí k vyšší bezpečnosti letu. Vyšší bezpečnost letu je ostatně cíl každého skleněného kokpitu.

Toto video si neklade za cíl zcela ovládnout vynikající možnosti FMS, nýbrž se zaměřuje na to podstatné, co souvisí s přeškolením na G1000, tedy výklad PFD, vyhledávání podstatných informací a schopnost využít a ovládat PFD a MFD za účelem vedení pilotáže i navigace. Koncept G1000 létání se tak v oblasti používání avionické výbavy od klasicky uspořádaného kokpitu "steam gauges" značně liší.

Doporučení: *

Proto, aby se přeškolení na G1000 stalo pro většinu adeptů co možná nejjednodušší, můžeme doporučit kromě knih, publikací, učebnic a podobných CAI DVD výukových programů také letový simulátor jehož softwarová výbava se od reálné NAVIII (G1000) liší pouze několika málo procenty. Software, který používáme pro školení pilotů, teoretické školení G1000 na simulátoru je v základních i pokročilých atributech simulace totožný s realitou a dokonale vás připraví na první vzlet se skleněným kokpitem G1000. Právě v oblasti "skleněných kokpitů" dokáže být simulátor užitečným pomocníkem a udrží vás v kondici, kdy zrovna nelétáte. Na přiložených obrázcích je ukázka G1000 na platformě desktopové simulace.

* doporučení je jen tip jak v praxi využít za účelem samostudia G1000 také desktopový simulátor opatřený vhodným typem programu. Nejedná se o výbavu, která je součástí programu Jeppesen Garmin G1000 Visual Tools. Pouze na tomto přípkladu demonstrujeme možnosti skloubit učebnice a CAI metodické studium s desktopovým simulátorem. Pro více informací, poptávku za účelem realizace G1000 simulace na vašem počítači, nás kontaktujte obratem. 

Hardwarové požadavky:

- osobní počítač (WIN os kompatibilní)
- 512 MB RAM
- HDD: 60 MB volného prostoru
- obrazovka podporující SVGA (1024x768)
- zvuková karta
- DVD mechanika

POZN: Software podporuje operační systémy: Windows XP, Windows Vista, Windows 7