Pilot´s Eye TV: Mnichov - La Palma

 
  • 1 z 4
 
Video La Palma z produkce Pilot´s Eye TV tentokrát volí neopakovatelné zážitky z přistání na dovolenkové destinaci a zároveň seznamuje diváka s tím, že povolání dopravního pilota je spjato i s mimořádnými zážitky obtížných vzletů i přistání. Právě přistání na letišti La Palma není dovoleno každému. Pilot musí získat oprávnění k provozu letounu na této destinaci a prokázat tak nadstandardní zkušenosti i profesionální umění pilotáže.
Cena 666,94 Kč bez DPH
807 Kč    
Kód produktu 876
Kategorie Videa
 

Další díl z produkce Pilot´s Eye TV nás tentokrát zavede na destinaci La Palma, na Kanárské ostrovy. Přelet z Mnichova na letiště La Palma představuje klasickou ukázku schopností posádky letounu A320-212, neboť přiblížení a přistání na letiště La Palma rozhodně nepatří mezi standardní. Přelet začíná za vlhkého listopadového rána na letišti v Mnichově v 5 hodin ráno. Kapitán Thomas Lindner měl klidné spaní a tak se naplno může věnovat obligátní předletové přípravě. Kopilot Patricia Gross je rovněž v dobré náladě a to především proto, že právě Kanárské ostrovy patří mezi její oblíbenou destinaci. Ve fázi přípravy letounu včetně povinných úkonů posádka volí tradiční odbornou terminologii, avšak laici, kteří v danou chvíli neporozumí, mají možnost číst titulky, které výrazy uvádějí na pravou míru a tak zjednodušují divákovi pohled na to, co se v kabině ve skutečnosti právě odehrává. Během odmrazování letounu před vzletem Patricia Gross vysvětluje přistání na letiště La Palma: „Přistání na tomto letišti je skutečně mimořádné, vyžadující odvahu a stoprocentní koncentraci pilota". „Letoun nasměrujeme přímo ke skále a v poslední vhodné chvíli zatočíme doprava a rychle dosedneme na přistávací dráhu". Stupeň obtížnosti správně zvládnutého přistávacího manévru ještě umocňuje samotný vzestupný a v zápětí sestupný gradient přistávací dráhy. Jakmile je přistání úspěšně dokončeno nastává rolování Airbusu přímo po vzletové dráhy. Letoun je nutné na konci dráhy otočit o 180 stupňů a pokračovat zpět po dráze k odbavovacímu terminálu.   Vzhledem k poutavému přiblížení a přistání na tomto letišti, byly doprovodné záběry pro diváky obohaceny též přítomností vrtulníku v bezprostřední blízkosti letiště, ve kterém byla umístěna další kamera. Za zmínku stojí fakt, že pokud je boční složka větru vyšší než 15 uzlů, přistání nemůže být dokončeno. Video zároveň v bonusové fázi obsahuje vyčerpávající a velmi srozumitelné informace o nutných požadavcích na piloty i procedurách spojených se vzlety a přistáními na tomto letišti.

- přelet z Mnichov - La Palma
- A321-212
- 6 nezávisle umístěných kamer
- DVD / BLURAY formát v HD rozlišení
- originální radiokomunikace
- záběry z letounu i z vrtulníku
- přímé záběry z kokpitu letounu
- 110 minut
- dodatečná audiostopa č2 s vlastním komentářem F/O

Video La Palma z produkce Pilot´s Eye TV je též zajímavé tím, že kopilot Patricia Gross následně poskytla další audio stopu během shlédnutí finálního snímku a nabídla tak komentář k letu z vlastní perspektivy diváka. Tento obsah je zpřístupněn na audio stopě č. 2, kterou můžete následně na svém DVD přehrávači zvolit.  Patricia je též hovoří o turisticky zajímavých atrakcích ostrova a připomíná jak kráter vulkánu San Antonio, který je turistům zpřístupněn formou vyhlídkových letů z vrtulníku, tak také úžasné banánové plantáže a nejlepší kavárnu ostrova, kam již konečně můžete dojít bez problémů pěšky.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.