Pilot´s Eye TV: San Francisco A380 DVD

 
  • 1 z 2
 
Naprosto unikátní videodokument přinášející přelet dopravního letounu A380 z letiště Frankfurt na San Francisco. Dokument je dlouhý 140 minut čistého času a nabízí možnost seznámit se nejen s letounem A380, jeho technologiemi, kokpitem i ovládáním, ale také s kariérou dopravního pilota Juergena Rapse, který je kapitánem tohoto letu a v jeho případě se prostřednictvím tohoto DVD videa rovněž loučí s aktivní kariérou profesionálního dopravního pilota. Poutavý příběh o A380 a ještě poutavější příběh o jednom z nejlepších pilotů Německa. Kvalita produkce Pilot´s Eye TV s každým dalším videem vzrůstá a tento dokument je toho zářným příkladem. Doporučujeme naprosto každému!
Cena 666,94 Kč bez DPH
807 Kč    
Kód produktu 1153
Kategorie Videa
 

Dalším titulem z produkce Pilot´s Eye TV je přelet letounu A380 z letiště ve Frankfurtu na letiště San Francisco (KSFO). Tento let je výjimečný především tím, že se jedná o dokument přímo z kokpitu  dopravního letounu A380. Díky této volbě můžeme zároveň konstatovat, že se v celé historii existence produkce Pilot´s Eye TV jedná v tomto případě o nejlepší videodokument dopravního letounu v klasickém scénáři Pilot´s Eye TV. Uvidíte mnohem více, dozvíte se mnohem více a celý přelet si užijete především díky tomu, že nám dokument trvající déle než 140 minut nabízí opravdu mnoho.  Unikátnost spočívá také ve skutečnosti, že kapitánem je zkušený německý letec Juergen Raps, který tímto přeletem ukončí aktivní profesionální kariéru dopravního pilota u společnosti Lufthansa. Nabízí se tak možnost sledovat jeho práci během jeho posledního přeletu na dopravním letounu a navíc na A380.

V době, kdy se přelet měl uskutečnit, hrozily erupce islandských vulkánů, jež výrazně zasáhly v inkriminované době do civilní letecké přepravy na celém světě. I když právě v den přeletu A380 z Frankfurtu do San Francisco skutečně došlo k erupci vulkánu Grímsvoeta, náš přelet A380 nebyl narušen. Změny se dotkly pouze tras letů severovýchodním směrem. Přeletu nic nebránilo a navíc piloti získali celou hodinu k dobru.

Během první části dokumentu produkce seznamuje diváka s naším, tohoto času nejnovějším, nejmodernějším kokpitem dopravního letounu A380. Jen hrstka lidí (z pilotní i nepilotní veřejnosti) se ve skutečnosti dostala přímo do kabiny A380 a právě toto je v případě tohoto dokumentu skutečně monstrózní záležitost... Prostřednictvím několika pevně umístěných kamer v kokpitu A380 máme dokonalý přehled o celé „kanceláři" a můžeme se tak kochat novými technologiemi a pilotáží letounu v reálném čase - během našeho přeletu. Plně skleněnému kokpitu dominuje i dvojice „pštrosích vajec" v podobě trackballů, jež jsou speciálně upraveny pro manuální ovládání kurzoru na obrazovkách rukou a to i během silnějších turbulentních projevů. Produkce videa tak předkládá veřejnosti kompletní kokpit A380 včetně jeho ovládání prostřednictvím těchto inovací. Divák je rovněž obeznámen s technologií BRAKE TO VACATE (BTV) týkající se optimalizace brzdného účinku letounu včetně kalkulací dojezdu (brzdné dráhy). Celý tento systém je dopodrobna vysvětlen právě v tomto dokumentu. Kromě toho výklad směřuje též do satelitního sdílení dat na obrazovkách a také propracovaného kamerového systému ETAG, který je umístěn na nejvyšším bodě letounu A380 (směrové kormidlo). Takto umístěná minikamera poskytuje pilotům pohled na celý letoun z ptačí perpsektivy. Tohoto systému se nejčastěji používá při pojíždění, neboť rozpětí dosahuje téměř 80 metrů. Produkce dokumentu měla možnost se na tento kamerový výstup přímo připojit během našeho přeletu...

 

Celý přelet je protkán spoustou špičkových záběrů, uvidíte vzlet i přistání a dozvíte se též přímo od Juergena Rapse celou řadu zajímavých informací zasahující do profese dopravního pilota a zaregistrujete jej také jako člověka zaměřujícího se i na vlastní osobní pocity s ohlédnutím za jeho úspěšnou kariérou dopravního pilota. Juergen Raps je považován v Německu za jednoho z nejlepších pilotů, součástí dokumentu je tak i rozloučení s jeho aktivní leteckou kariérou včetně rozloučení kolegů společnosti Lufthansa. Notná dávka přeletu je též věnována oblasti San Francisco, kdy si posádka vyžádala možnost vyklesat na úroveň 600 metrů za účelem průletu nad mostem Golden Gate. Naštěstí počasí bylo v době příletu naprosto vynikající, takže právě tyto záběry z oblasti KSFO patří k nejlepším z celého videa. Juergen Raps doprovázel produkci Pilot´s Eye TV během jejich prvního videodokumentu na Airbusu A340 a přelet A380 je naopak posledním přeletem právě Juergena Rapse, což je obzvlášť poutavé na spolupráci německé produkce s tímto zkušeným kapitánem. Rozloučení s aktivní kariérou dopravního pilota vždy připraví i letiště. Po příletu je pro Juergena Rapse připravena fontána skrápějící ze dvou hasičských vozů letoun A380 a to vše za doprovodu famózní klasiky opery Tanhauser skladatele Richarda Wágnera. Právě vynikající Tannhauser je nejoblíbenější operou kapitána Juergena Rapse.

 

Originální znění: němčina
Komunikace: angličtina
Titulky: angličtina
Délka videa: 140 minut
Datový nosič: DVD (PAL)


POZN: Dokument můžeme dodat i na datovém nosiči BLUE-RAY, stačí do poznámky u objednávky napsat, že máte zájem o HD produkci na datovém nosiči BLU-RAY. Obratem Vás budeme informovat o dostupnosti. Cenová relace verze na datovém nosiči BLU-RAY s DPH činí: 990,- CZK s DPH.

Podívejte se na panoramatický pohled kokpitu A380 ZDE:

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.