Airmail Aviator Bag

 
 
Letecká brašna vycházející z originálních znaků výbavy v dobách začátků letecké pošty. Retro charakteristika neznamená jen vyšší pořizovací cenu, ale především originální špičkové výrobní materiály, které v té době byly naprostou samozřejmostí. Dnes je situace jiná a spotřebitelské zboží je dnes vyrobeno většinou z materiálů nahrazující plátno a kůži syntetikou. V tomto případě se tedy můžete spolehnout na původní výrobní materiály, avšak vzhledem k typickým vlastnostem této brašny je zapotřebí zvážit vyšší pořizovací cenu.
Cena 5 446,28 Kč bez DPH
6 590 Kč    
Kód produktu 1341
Kategorie Brašny
 

V poslední době si naši zákazníci oblíbili pilotní brašny vyznačující se klasickými znaky "vintage & retro". Většinou se jedná o brašny, které nepatří do klasického obrazce typických leteckých zavazadel. Jsou to brašny preferující špičkové výrobní materiály, mnohdy též skloubení sériové i ruční výroby a v neposlední řadě též originální licenční původ (časté u výrobců letounů, apod.). Airmail Aviator Bag je další z brašen této série oslovující i v tomto případě spíše náročnější klientelu, popř. sběratele zajímavého artiklu související s historií letectví. Airmail Aviator Bag je brašna, která se nosí výhradně na rameni - tedy s ramenním popruhem. Nese klasické znaky letecké pošťácké brašny, kterou používala letecká pošta ve dvacátých letech (v Evropě i USA). Začátky letecké pošty nebyly jednoduché a piloty bylo možné označit za naprosté hrdiny doby, však také stovky pilotů zahynulo během těchto náročných a naprosto běžně život ohrožujících výprav.

 

- vintage
- plátno
- kůže
- špičková kvalita zpracování
- rozměrný vnitřní prostor
- "nafouknutí" objemu
- kožené vnější pouzdro (doklady, peníze)
- ramenní popruh  
- lehké provedení

Brašna tohoto typu rozhodně nepatří mezi nejlevnější. V USA však tento typ brašny patřil do povinné výbavy každého nebeského pošťáka. Pokud žádáte originální a finančně poněkud náročnější výbavu, tento typ brašny lze doporučit už jen díky skladnosti, schopnosti značného objemu vnitřního prostoru a špičkové kvalitě znamenající dlouhodobou životnost výrobku.

Rozměry:

45x50x15 cm

Brava:

hnědobéžová

Materiály:

měděné druky
plátno
kůže