USAF A2 Leather Flight Jacket

 
 

Klasická letecká bunda z pravé kozinky v podobě desigenu A-2 je vhodná jak pro piloty, tak samozřejmě též pro nepiloty. Oceníte jak kvalitní materiál, tak samozřejmě originální znaky A2 včetně mosazných doplňků (druky, zip). Navíc se v tomto případě jedná o strojově vyráběnou bundu, což pro koncového zákazníka znamená především nejnižší možnou pořizovací cenu z dovozu. Kvalita kůže i hedvábné podšívky a mosazných druků i zdrhovadla je však nekompromisní!

Cena 7 264,46 Kč bez DPH
8 790 Kč    
Kód produktu 816
Kategorie Bundy, Trika
 

A-2 Flight Jacket z pravé jemné a měkké kůže (kozinka), představuje originální koncept letecké bundy, která byla vyvinuta v období 2. světové války a patřila tak do povinné výbavy stíhacích letců USAF a USNAVY. Originální kožená letecká bunda A-2 vychází z předchozího modelu A-1 (1927) a klasika v podobě A-2 se všemi charakteristickými znaky originální výroby, vznikla již v roce 1943. Dodnes je design této bundy považován za nejprestižnější a to především díky charakteristickým znakům, které se v období návrhů první série vytvářely poměrně dlouhou dobu a vývoj výroby tak směřoval k požadavkům USAF a USNAVY.

Např. piloti USNAVY vyžadovali měkkou jemnou kůži, aproto se pro tyto piloty A-2 okamžitě začala vyrábět z pravé kozinky. Pro USAF byl původní model bundy vyráběn v hojné míře z koňské kůže, avšak pro piloty bylo nejdůležitější, aby bylo bundu možné využívat za jakéhokoli počasí, v jakémkoli ročním období a hlavně, aby bunda byla přínosem zejména v případě práce ve stísněných kokpitech. Hlavním požadavkem byly snadno uzavíratelné kapsy (na druky), specifické znaky límce (střih, způsob zapnutí), prodyšné rukávce a masívní zip a druky z pravé mosazi. Díky volbě kozinky se bunda ve všech směrech vyznačuje malým objemem, ohebností rukávů, jemným a odlehčeným materiálem.

Ze zkušeností z předchozího prodeje této vyráběné bundy musíme potvrdit, že v rámci licenční výroby byly u této bundy dodrženy všechny typické znaky i původní výrobní materiály jasně deklarující střih i výbavu původního originálu USAF A2. Kůže je v tomto případě vysoce kvalitní, což nám potvrdil i jeden z našich zákazníků - brašnářů, který je navíc též bezmotorovým pilotem. S narůstajícím počtem let, kdy budete bundu nosit prakticky celoročně, se vůbec nemusíte obávat nějaké závady, obnošených znaků, či ztráty kvality. Jediným typickým znakem každé pravé kožené bundy je "patina", která i v tomto případě zůstává součástí originálního střihu i stylu jako žádoucí doplněk kvalitní letecké bundy. Originální mosazné druky i typický mosazný zip na pravé straně jsou dalším dokladem původního originálního vzhledu A2. Kůže si zachovává svou tmavě hnědou barvu a i po mnoha letech měkce vrže a příjemně voní :-).

- charakteristické znaky A2
- pravá jemná kozinka
- originální design
- mosazné druky
- mosazné zdrhovadlo (zip)
- uzavíratelné kapsy
- uzavíratelný límec
- vlněné náplety (manžety)
- hevábná podšívka
- dlouhodobá životnost (kůže)
- vhodná pro celoroční nošení
- vhodná i pro chladné a větrné počasí
- barevný odstín (originální tmavo-hnědý)
- !vysoká odolnost, trvanlivost!
- snadná údržba
- s každým dalším rokem kůže lepší a lepší
- vhodný typ bundy pro všední nošení
- vhodný typ bundy pro jakýkoli typ postavy!


A-2 vypadá dobře a na první pohled každý pozná, že se jedná o leteckou klasiku. Tato bunda nabízí maximální alternativu díky naprosto směšné pořizovací ceně a pokud chcete pro každodenní nošení, či létání kvalitní leteckou bundu z pravé kůže s jistotou precizního zpracování i originálních materiulů, A2 vás nezklame. Skvěle se hodí pro celoroční nošení a skvěle odolává i deštivému počasí (stačí průběžná údržba kůže příslušnými vosky). Model A2 za vynikající cenovou relaci dodáváme ve všech běžných i vysoce nadprůměrných velikostech, což je rozhodně další výhoda. Navíc máme s tímto modelem letecké bundy vlastní dlouholeté zkušenosti.


Doba dodání: 4-7 dní od objednání
Velikost: S - XXXL

POZN:
Doporučujeme zaslat nám před objednáním míry postavy (stačí výška, hmotnost a velikost, kterou nejčastěji nosíte). Snadno odvodíme správnou velikost pro každý typ postavy.