ELITE AP-4000 Apollo GPS Module USB

 
  • 1 z 3
 

UPS Aviation Technologies, Inc.. dnes již sice není na trhu, jejich stopa inženýrinku, inovací i vizionářství v oblasti letecké navigace však dodnes převládá u soudobých produktů značky GARMIN. V praxi se jedná o plně integrovaný avionický modul Apollo GPS z produktové řady ELITE AP-4000, který lze využít výhradně se simulátory značky ELITE Pilot Series (včetně aktuální verze 8.6x).

Cena 6 190,08 Kč bez DPH
7 490 Kč    
Kód produktu 1263
Kategorie Hardware
 

ELITE AP-4000 modulární avionický systém již řadu let nabízí ve své specifikaci nejpokročilejší verzi desktopovéh avionického modulu (hardware) v podobě GPS Apollo simulující ve stoprocentní shodě GPS Apollo GX (model 50, 55, 60, 65). Tento typ avionického modulu byl výhradně vyvinutý za účelem ovládání softwareového kódu plně funkční GPS Apollo 50, 55, 60, 65, jež je součástí simulátoru ELITE Pilot v8.xx. Simulátor ELITE je na trhu od prvních verzí již celou řadu let a v současné době stále patří mezi platformy, které se neustále vyvíjí za účelem zdokonalení programového kódu. Volba GPS Apollo v době, kdy ELITE potřeboval na naše obrazovky a i certifikované simulátory přenést autentický kód reálné GPS včetně využití GPS v praktické pilotáži, byla zcela logická, neboť Apollo najdete v mnoha letounech dokonce i v dnešní době (popravdě spíše v letounech americké výroby). Výhoda simulace Apollo GPS v podobě software, který je součástí každého modelu letounu v simulátoru ELITE, znamená stoprocentní shodu s reálným zdrojovým kódem GPS skutečné verze GPS Apollo (tedy bez kompromisů). Navíc se jedná o vlastní programovou simulaci z dílny ELITE představující maximální stabilitu a stoprocentní součinnost s reálnou GPS Apollo.

Nutnost hardwareového modulu ELITE AP-4000 Apollo GPS Module USB na sebe nenechala dlouho čekat a tento typ GPS se v simulátorech třídy ELITE stal jedním z nejrozšířenějších a nejpoužívanějších doposud. Pokud se ptáte, co je Apollo vůbec zač, pak se jedná o GPS, kterou vyvinula společnost UPS Aviation Technologies/ II Morrow, kterou v roce 2003 koupil gigant GARMIN. UPS Aviation Technologies ve své době největší slávy fungovala jako vedlejší činnost zásilkové společnosti UPS (United Parcel Service) a zaměřovala se právě na vývoj, výrobu i produkci navigačních přístrojů pro automotivní i letecký průmysl. Zejména v letectví si značka UPS Aviation Technologies, Inc.. vybudovala respekt na poli všeobecného letectví, ale i dopravního letectví a to zejména díky inovacím, které navždy změnily průmyslovou oblast zejména s ohledem na bezpečnost létání (např. technologie ADS-B). Apollo GPS (50,55, 60, 65) překvapila především tím, že již tehdy nabídla to, co většina GPS v současné době a v moha ohledech i lepší logiku uspořádání ovládání a filtrace informací... Součástí totiž byla vynikající čitelnost displeje (zejména jas a kontrast za jasného slunečného dne), naprosto bezproblémová pohyblivá mapa, rychlost obnovovací frekvence (jednoduchá grafika!), maximálně jednoduchá ovladatelnost a design výhradně zaměřený na to, "jak za letu přemýšlí pilot" a jak by GPS měla fungovat zejména s ohledem na pilotáž letounu a navigaci. Jednoduchost ovládání a precizní filtrace informací, poskytovaly počas letu pilotovi vždy ty informace, které pilot v danou chvíli potřeboval (dnes je trend u některých menších integrovaných GPS skoro opačný....).

My máme možnost Apollo GPS (modely 50, 55, 60, 65) díky simulátoru ELITE otestovat bez kompromisů na desktopovém simulátoru právě díky software ELITE a hardareovému modulu. Není bez zajímavosti, že i celá řada certifikovaných simulátorů tento typ GPS používá jako standardní výbavu (samozřejmě s možností zvolit i některý z moderních typů).

 

- avionický modul GPS Apollo
- replika reálné GPS (design & smart buttons, knobs)
- výhradně kompatibilní se simulátory ELITE
- shoda ovládání se stoprocentním zddrojovým kódem software
- úplná kompatibilita s modely: 50, 55, 60, 65
- IFR, VFR využití
- jednoduchá ovladatelnost
- maximální stabilita softwareového kódu
- USB připojení
- není nutné externí napájení
- kompatibilní i se staršími verzemi simulátorů ELITE Pilot Series
- není kompatibilní s FSX, FS 2004 a Prepar3D
- vhodné pro soudobou verzi ELITE Pilot Series 8.6xx
- možnost zástavby do kompletu AP-4000