ELITE AP-4000 Avionics Panel Short Stack with GNS430 GPS

 
  • 1 z 6
 

Vhodná integrace radionavigačního/radiokomunikačního vybavení pro desktopový simulátor Elite (v8), FS 2004 FSX. Hardware je plně kompatibilní s operačními systémy Windows XP, Vista, W7 a podporuje též 32/64-bitovou instalaci OS. Hlavní výhoda spočívá v dokonalém dílenském zpracování, autentickém provozu vycházející z reálných letounů, reálné měřítko modulů i ovládacích prvků, snadná instalace.

Cena 41 727,27 Kč bez DPH
50 490 Kč    
Kód produktu 917
Kategorie Hardware
 

ELITE AP-4000 Avionics Panel Short Stack with GNS430 GPS představuje novou podobu radionavigačního/radiokomunikačního vybavení pro desktopový simulátor IFR Elite v8. Avionický panel je však plně podporován též platformami FS 2004, FSX, takže je možné toto "rádio" používat i v případě oblíbeného MSFS simulátoru. Hlavní výhoda tohoto panelu spočívá v jednoduché instalaci: Simulátor Elite v8, pokud je nainstalován, tento panel po připojení na USB slot, automaticky rozpozná zařízení a je tak možné tento panel v simulátoru Elite prakticky ihned po spuštění využívat v oblasti radionavigačního létání a nahradit tak složitější ovládání všech dostupných funkcí myší přímým ovládáním funkcí na avionickém panelu. Panel je v komplexní konfiguraci známé pod označením "Short Stack" levnější verze komplexního řešení obsahující i další přídavné moduly směřující např. do sdružených funkcní pro ovládání ADF/NDB a také pro komfortnější ovládání duální zástavby frekvencí NAV/COM v klasické konfiguraci "flip/flop".

Verze "Short stack" však nabízí nižší pořizovací cenu a přesto téměř kompletní vybavení pro typické IFR přelety. Rovněž se tento panel hodí pro VFR létání s využitím radionavigačního i radiokomunikačního vybavení a to jak v podobě offline (v případě FS), tak také v podobě oline (zejména v případě létání na celosvětové síti IVAO/VATSIM). Panel se vyznačuje reálnou velikostí komponentů, zejména modulů, podsvětlených LCD displejů a všech otočných i dvousměrových spínačů. Svým zpracováním (celokovové provedení) se tak stává nejautentičtější verzí radionavigačního/radiokomunikačního vybavení pro soudobý desktopový letecký simulátor. Short stack sestává z následujících (samostatných modulů, které lze rovněž zakoupit zvlášť):

- AUDIO PANEL + ALT/VSI
- GNS 430 W GPS (GARMIN) *
- NAV/COM 2X (TEDY VČETNĚ STBY)
- AUTOPILOT
- FLIGHT DIRECTOR
- TRANSPONDER
- HEADING BUG, OBS, CDI
- KOMPONENTY PRO SESTAVENÍ
- USB KABEL
- NAPÁJENÍ (ZDROJ)

kompatibilita Elite v8, FS 2004, FSX
rozměry: 22x12x30 cm


* GPS GARMIN GNS 430 W - je plně kompatibilní pouze se simulátorem Elite v8, v simulátoru FSX a FS 2004 není tento modul zatím podporován.

ELITE AP-4000 AVionics Panel Short Stack with GNS 430 GPS v praxi desktopové letecké simulace představuje vrcholnou možnou podobu klasického radionavigačního/radiokomunikačního vybavení. Kromě známých běžných funkcí, je k dispozici i modul s ovladači Heading Bug, OBS, CDI, což IFR přelety v reálném čase výrazně usnadňuje zejména v době, kdy letíme s vypnutým autopilotem. Kompatibilita s FSX a FS 2004 je garantována vlastními ovladači. Po instalaci těchto ovladačů je po spuštění simulátoru FS a zapnutí napájení panel automaticky připraven k provozu. Jednotlivé moduly řešení AP-4000 lze zakoupit též zvlášť dle požadavků. Tím pádem je možné pořídit např. pouze jeden modul a další dokoupit až v době, kdy je finanční situace pro rozšíření simulátoru opět přijatelná...