ELITE King Air Throttle Quadrant USB

 
 

V současnosti nejpokročilejší plynový kvadrant pro destopový simulátor třídy Elite v8, ASA OnTop, FS 2004 a FSX. Vlastní ovladače pro FSX a FS 2004 podporují jakýkoli operační systém současnosti (Windows XP, Vista, W7) a jsou plně kompatibilní i s 64-bitovou bází OS. Oceníte především vysokou kvalitu výrobku a programové funkce. Značné rozpětí potenciometrů je ideální pro nácvik pilotáže MEP, zejména na simulátoru Elite v8. Vybavení je však bez omezení k dispozici i na platformách FS 2004 a FSX, takže pokud létáte se dou-motorovými letouny a hledáte i bezkonkurenční výrobek pro FS, toto může být vaše volba.

Cena 13 628,10 Kč bez DPH
16 490 Kč    
Kód produktu 929
Kategorie Hardware
 

ELITE King Air Throttle Quadrant USB je vhodný typ plynového ME plynového kvadrantu pro desktopové simulátory FS 2004, FSX, ASA OnTop a hlavně Elite v8 (ve všech edicích). Jedná se o zcela samostatný plynový kvadrant pro ovládání dvoumotorových pístových i turbovrtulových letounů. Vhodný je též pro ovládání jakéhokoli letounu s turbínovým pohonem třídy Jet. Největší výhoda tohoto kvadrantu spočívá ve značném rozpětí potenciometrů, které lze samostatně kalibrovat v případě platforem Elite a FSX pro každý typ letounu zvlášť. Pokud létáte na simulátoru Elite, oceníte všechny zastoupené funkce, jež jsou plně spjaty s modulem letounu B200 v simulátoru Elite. Kromě plnohodnotného ovládání pohonu, je zastoupen také režim zpětného chodu, ovládání klapek a podvozku. I když je tento kvadrant navržen výhradně pro simulátor Elite v8, oceníte jeho vlasnosti i v simulátoru FS 2004, popř. FSX. Funkce, které jsou zastoupeny jsou shodné pro obě platformy simulátorů. Elite je lepší platformou pro programování potenciometrů a naprosto přesnou odezvou u modulů dvoumotorových letounů. Z vlastního testování můžeme potvrdit vynikající funkci, přesnou odezvu na asymetrický tah motorů a též úžasné možnosti ovládání zpětného tahu včetně neutrální polohy. Kvadrant lze plně programovat a v tomto směru nejvíce oceníte právě Elite. Kalibrovat pohon pro neutrální polohu, zpětný tah, či maximální výkon je nutné u každého letounu zvlášť (v případě Elite jsme testovali jak King Air B200, tak také MD-81) a plynový kvadrant je nutné pro každý modul letounu připravit zcela samostatně. Přípravu kvadrantu formou kalibrace pro různé moduly letounů lze samozřejmě v simulátoru - v příslušném modulu letounů snadno uložit (SAVE), takže není nutné kalibraci při přepnutí na jiný letoun spouštět opakovaně. Nutné je poznamenat, že na výsledné práci s pohonem je kalibrace dokonale znát a odezva na plyn v asymetrickém tahu je v tomto případě neporovnatelná prakticky s jakýmkoli výrobkem na trhu.

- plynový kvadrant ME
- duální ovládání přípusti
- duální ovládání stavitelné vrtule
- duální ovládání směsi
- ovládání klapek
- ovládání podvozku
- alfa/beta režim
- IDLE
- možnost kalibrace odezvy režimů
- kompatibilní s FS 2004/FSX, OnTop, Elite v8
- připojení na USB
- vlastní ovladače pro Elite a FS
- snadná instalace
- zcela bezproblémový chod včetně kalibrace
- vhodné pro SE i ME letouny

Elite King Air Throttle Quadrant USB se zdá být jednoznačně nejpokročilejší samostatnou jednotkou USB pro ovládání pohonné jednotky na desktopových simulátorech Elite v8, OnTop, FS 2004 a FSX. Vyšší pořizovací cena je v tomto směru vyvážena kvalitní volbou trvanlivého a odolného materiálu (kov), přesnou odezvou, značným rozpětím potenciometrů a hlavně vybavením pro ovládání podvozku i vztlakových klapek. Pokud patříte mezi piloty připravující se na MEP, tento kvadrant dokáže velmi dobře pracovat ve všech režimech naprosto spolehlivě a především naprosto přesně zejména během nácviku ME dvoumotorových pouze s jedním motorem.

Ve všech podporovaných simulátorech můžete tímto kvadrantem létat i jednomotorové letouny. V případě Simulátoru Elite byl tento kvadrant navržen jako alternativa k výrobku Mel Throttle a vzhledem k tomu, že King-Air B200 je z hlediska dvoumotorových turbovrtulových letounů značně rozšířen i v rovině certifikovaných simulátorů, byl tento kvadrant určen přímo pro modul letounu King Air B200 ze simulátoru Elite v8, kde jeho vlastnosti oceníte nejvíce. Kvadrant jsme testovali v Elite na následujících modulech: 

- MD-81
- Seneca III
- King Air B200
- Beech Baron B58