Thrustmaster T.Flight Rudder Pedals

 
  • 1 z 13
 

Solidní letecké pedály za příznivou cenu umožňující ovládání jak směrového kormidla, tak samozřejmě též nezávislých brzd kol hlavního podvozku. Hlavní využití tedy směřuje jak do civilních leteckých simulátorů, tak také do bojových leteckých simulátorů, ovšem vynikající výsledky docílíte i v případě zajímavých vesmírných simulátorů - jako např. Elite Dangerous. Pokud žádáte výrobek, který dokáže ušetřit peníze a nabídnout zcela vyvážené vlastnosti, produkt můžeme doporučit. Thrustmaster je lepší než Saitek zejména v kontextu dílenského zpracování, fce mechanizace a celkové ergonomie.

Cena 3 380,17 Kč bez DPH
4 090 Kč    
Kód produktu 1526
Kategorie Hardware
 

Výrobce Thrustmaster vstupuje na trh s novými leteckými pedály. Strhává tak na sebe pozornost zejména s ohledem na konkurečnní výrobky a to především cenovou relací. Thrustmaster se za poslední roky výrazně etabloval na poli výroby ovladačů určených pro počítačové hráče bez ohledu na formát (tedy dokáže nabídnout výrobky, které zasahují jak do světa počítačových her na PC, tak také do světa herních konzol jako např. Playstation, či XBox). Současně je třeba poukázat na to, že výrobky značky Thrustmaster nabízejí vyvážené vlastnosti, solidní dílenské zpracování, dostatečnou ergonomii a zejména též optimální odolnost oproti opotřebení. Rovněž elektronika je na vysoké úrovni a v tomto ohledu tedy můžeme dodat ještě naprosto férovou spolehlivost výrobků značky Thrustmaster.

Letecké pedály doposud vyrábělo v masové produkci pouze několik firem a nyní se k těmto firmám řadí právě Thrustmaster a nabízí své vlastní letecké pedály, které můžete okamžitě snadno využít ve své oblíbené počítačové hře, leteckém simulátoru a to jak na PC, tak také na herní konzole Playstation 4. Speciální integrace nad rámec běžné výbavy ovladače zasahuje do přímé konektivity s oblíbeným hotasem T.Flight Hotas (fungující jak na PC, tak na Playstation 4). V důsledku toho je možné i tyto pedály přímo zapojit do ovladače HOTAS T.Flight a využít je nejen na PC, ale právě i na zmiňované konzole Playstation 4 (celkem parádní vlastnost..., obzvlášť když přihlédneme k faktu, že podobných ovladačů na herní konzolách moc neexistuje, defacto žádný. Shodná tristní situace je na konzole Xbox ONE. Tedy v tomto případě platí, že Thrustmaster cílí na uživatele PC a Playstation 4 a nabízí něco, co na trhu defacto chybí.

Cenová relace odpovídá tomu, co dokážou tyto pedály nabídnout v praxi. Z hlediska techniky i dílenského zpracování se nejedná o nic převratného, avšak pokud bychom tyto pedály měli srovnávat např. s výrobky značky SAITEK, musíme jasně napsat, že Thrustmaster je mnohem lepší a to stačí... V tomto ohledu tedy nabízí Thrustmaster solidně vybavené pedály za mnohem nižší cenu a to už za povšimnutí rozhodně stojí.

Jedná se o letecké pedály obsluhující jak směrové kormidlo, tak nezávislé brzdy kol hlavního podvozku. Diferenční brzdy fungují znamenitě, zrovna tak posuv ovládání směrového kormidla. I když se jedná o menší kompaktnější nepříliš "rozkročený" model (zejména s ohledem na nižší hmotnost i objem výrobku), nabízejí tyto pedály stále komfortní způsob ovládání jak směrového kormidla, tak diferenčních brzd. Ergonomický design umožňuje ovládat směrové kormidlo nejen špičkou nohy (jako je to např. v případě ovládání většiny letounů všeobecného letectví), je také možné pedál ovládat celou ploskou nohy zcela bez problémů s podporou závěru paty zajišťující možnost využití i značné síly pro ovládání. Ovládání směrového kormidla je zajištěno S.M.A.R.T. technologií zajišťující naprosto plynulé a přesné ovládání. Diferenční brzdy fungují zcela nezávisle a rovněž nabízejí značný rozsah pro docílení maximálního účinku brzdění v závislosti na individuálních potřebách.

V případě leteckých ovladačů je třeba v první řadě myslet na jeho fci v simulátoru, nelineární průběh programování a zejména celkovou ergonomii a v neposlední řadě též kvalitní zpracování - tedy získat ovladač, který nebudete reklamovat. Toto vše neumí moc dobře SAITEK, u kterého pokulhávají všechny výše jmenované rozhodující faktory. Dílenské zpracování je mizerné, fce nespolehlivá, ale nejhorší je řešení mechanizace a ergonomie. V případě Thrustmaster ovladače toto nehrozí. U těchto pedálů např. oceňujeme možnost ovládat směrové kormidlo pouze špičkou nohy (jako je tomu v případě sportovních, či turistických letounů civilního letectví). Jednoduše lze totiž sejmout závěr na patě a ponechat pouze polovinu celkového nožního pedálu pro ovládání směrového kormidla. Naopak u bojových leteckých simulátorů současnosti oceníte možnost pohodlně položit celou plosku nohy na pedál a směrovku ovládat bez kompromisů celou nohou. Jednoduché řešení, které však uživateli přináší obrovský komfort v obou případech současně.

Mezi další výrazné fce lze započítat přímou kompatibilitu s herní konzolou Playstation 4. Proto, abyste docílili možnosti využít tyto pedály na herní konzole, však musíte vlastnit T.FLIGHT HOTAS 4 (aktuálně nejnovější) značky Thrustmaster. (můžeme rovněž dodat aktuální verzi T.FLIGHT HOTAS 4) - zařadíme zvlášť v nejbližších dnech). Další příznivou informací je pořizovací cena. Za tuto cenu pedály nabízejí přesně to, co od nich očekáváte. Nevyznačují se sice robustností typickou pro CH zejména s ohledem na zvolený typ materiálu, přesto je Thrustmaster solidní alternativou pro všechny uživatele, kteří nechtějí investovat více peněz a přitom chtějí mít pod kontrolou jak směrovku tak i brzdy. Zkrátka a dobře tento výrobek si své místo na trhu stoprocentně zajistí už jen s ohledem na možnost rozšíření v podobě dalších periferií značky Thrustmaster. Nespornou výhodou oproti pedálům značky SAITEK je též naprosto plynulý, precizní chod zajišťující maximální přesnost ovládání směrového kormidla (se zcela vyváženým odporem) i diferenčních brzd, značný rozsah rozpětí jak směrovky, tak diferenčních brzd a hlavně též celkový kompaktní design. Pedály nejsou náročné na prostor.

- letecké pedály značky Thrustmaster
- výhodná cenová relace
- kompaktní ergonomický design
- vhodné pro letecké simulátory civilní
- vhodné pro letecké simulátory bojové
- vhodné pro vesmírné simulace (Elite Dangerous)
- možnost ovládání směrového kormidla
- možnost ovládání diferenčních (nezávislých brzd)
- optimální odpor (tuhost)
- značné manipulační rozpětí!
- automatické centrování
- vyosce stabilní (bez nežádoucích posuvů)
- převládající materiál: tvrzený plast
- skladné a nenáročné na prostor
- kvalitní mechanika a chod
- jednoduchá instalace
- možnost ovládání celou ploskou nohy
- možnost ovládání pouze špičkou *
- *možnost demontáže patového závěru 
- přímá kompatibilita s PC a Playstation 4
- integrace přímé podpory pro HOTAS T.Flight
- kompatibilní se všemi ovladači DIRECT X (PC)
- možné kombinovat i s jinými typy ovladačů
- možnost libovolného programování v aplikacích
- SMART technologie
- kalibrační program pro programování
- přímá podpora TARGET programovacího rozhraní (makra)
- USB připojení (RJ12)
- kompatibilní s OS (Windows VISTA/7/8/10)