Better Late Than Dead

 
Akce Efekt lupa
  • 1 z 7
 
Dokážete vyřešit tajemství, opustit ostrov ve zdraví, anebo podlehnete nástrahám a zahynete na neznámém ostrově? Hardwareové požadavky: Windows 7/8 (nutnost 64-bitové verze), Mac OS: OSX 10.7 nebo vyšší, Intel Dual Core 2.0 Ghz, 4GB RAM, 1GB VRAM, 2 GB volného prostoru na pevném disku, internetové připojení.
Běžná cena 590 Kč
Ušetříte 290 Kč (–49 %)
Cena 247,93 Kč bez DPH
300 Kč    
Kód produktu 1511
Kategorie Hry, ostatní simulátory
 

Videoher v klasické nabídce příliš nemáme, ale možná se to změní a tu a tam zařadíme nějaký nový sw titul, který spíše než se simulátory má mnoho společného s klasickým videoherním žánrem současnosti. Titul Bettter Late Than Dead je nový titul reprezentující žánr "přežití ve volné přírodě" stylem "open sandbox game" - tedy nově populárního žánru prezentující zcela otevřené prostředí, ve kterém vše, co je Vám k dispozici využíváte k tomu, abyste nejen ve hře uspěli, ale také např. dokázali vůbec přežít. V době zlaté éry videoher byly tři životy tím hlavním nosníkem každé počítačové hry - tedy většiny počítačových her. Dnes je situace zcela odlišná. Videoherní žánr se výrazně posunuje do virtuální reality nejen nástupem nového hardware, ale též stylistikou zpracování. Typickým příkladem zcela otevřeného světa s nekonečnými možnostmi je série GTA. Naprosto zlomovým titulem je samozřejmě např. Elite Dangerous, který již ve své prvotině zaujmul tím, že se jednalo o možnost nekonečného hraní bez skutečného konce v roli, kterou si sami zvolíte předem. S odstupem času se tzv. "sandbox game", tedy hra ve zcela "otevřeném světě" stává nejnosnější platformou videherního žánru. Hráč není omezován, není tlačen do skriptovaných scénářů, či dějové linie, hráč sám rozhoduje co a jak bude ve hře dělat. Jakou roli zastoupí v dané problematice a jak se sám rozhodne, či zachová. Sám tak dokáže ovlivňovat nejen průběh hry, výsledky, ale i tzv. "hratelnost".

Hrou, která zapadá do tohoto žánru je právě Better Late Than Dead. Vše začíná tím, že se probudíte na pustém ostrově zbaveni veškerých vzpomínek na minulost. Jste bez paměti. Jediné, co máte k dispozici je fotografie dítěte ve vaší kapse. Tvář dítěte však nepoznáváte, nic vám neříká. Vzpomínáte např. na titul Gabriel Knight? Atmosféra této série včetně vynikající hudební kulisy, byla tehdy naprosto úžasná. Tu a tam se objeví hra, která nese znaky podobné atmosféry. Ačkoliv je Gabriel Knight již minulostí a nelze tento titul srovnávat s Better Late Than Dead, vzpomněl jsem na Gabriel Knight zejména kvůli nesporné kvalitě. Better Late Than Dead je kvalitní titul a nese znaky klasické dobrodružné hry ve stylu "point and click".

Better Late Than Dead je možné hrát z vlastního pohledu, jako většinu klasických FPS her, či u izometrického pohledu pohledem na hlavního hrdinu (tzv. third person view). Jste na ostrově, který neznáte a v kapse máte fotku, která vám rovněž nic neříká. Vaším úkolem je tedy vyřešit tuto zápletku, chcete-li tajemství, či historku. Je na vás, zda dokážete přežít z toho, co máte k dispozici ve volné přírodě, co sami najdete, co odhalíte, co si vyrobíte a záleží jen na Vás, zda se z ostrova ve zdraví dostanete zpět do civilizovanějšího světa. Součástí hry jsou i znaky tzv. výroby, nejen potřebných nástrojů, pro přežití (crafting). Co budete potřebovat k tomu, abyste ostrov mohli opustit? Dokážete se během rozplétání tajemství vypořádat s nástrahami v podobě hladu, žízně, ale též divokého zvířectva? Záleží jen na vás. Titul podporuje online herní režim a nabídkou i bezbřehými možnostmi řešení nabízí dlouhodobou hratelnost.

Video-upoutávka

- klasická dobrodružná hra
- žánr "boj o přežití" -
survival horror genre
- cílem je rozplést mystickou hádanku a opustit ostrov
- součástí online režim hry
- možnosti výroby nástrojů (různorodé metody)
- kvalitní "open sandbox" prostředí volné přírody
- vynikající grafika
- proměnlivé podmínky počasí
- procedurálně generované objekty vedoucí k opuštění ostrova
- nebezpečí vyplývající z divočiny ostrova (boj o přežití, divoká zvěř, nepřízeň počasí)
- kvalitní ozvučení
- nenáročné na hardware PC (přesto graficky famózní)