ASA Aviation Weather

 
 

Všichni piloti se musí s mířit s tím, že je třeba brát počasí velmi vážně, avšak studijních materiálů pro správné pochopení meteorologie jako celku pro praktické létání, chybí. Rozeznat různorodé vlivy počasí, dokázat odhadnout situaci pro VFR přelet a perfektně se orientovat v nástrahách počasí během IFR přeletů je přesně to, co nabízí tato publikace.

 

 

 

Cena 883,93 Kč bez DPH
990 Kč    
Kód produktu 22186
Kategorie Knihy
 

Kniha zobecňuje každý aspekt počasí související s létáním a tím pádem výrazně přispívá do předletové přípravy zejména těm, kteří hledají tyto informace, ale doposud neměli možnost je získat. 

Ačkoliv je kniha srozumitelné i pro naprosté začátečníky, skrývá mnoho užitečných informací i pro zkušené piloty, či instruktory létání. Je to zcela vyčerpávající zdroj o tom, co potřebujete vědět o počasí z hlediska létání. Podmínky VMC, IMC jsou tak názorně dokonale rozebrány nejen doprovodným textem, ale též obrazovou přílohou. O atmosféře a proměnlivých podmínkách počasí se dozvíte maximum. jaké nástrahy vyplývají z teploty, tlaku, povětrnostních podmínek, dešťových srážek, oblaků, změn frontálního systému. Jaké nástrahy skrývá turbulence, námraza, poryvy větru, či střih větru a s čím je zapotřebí počítat v době nestabilního počasí, kdy hrozí časté srážky doprovázené bouřkami. Kromě klasického modelu počasí fungujícím u motorových letounů, je speciální část věnována také termice a tedy plachtařům. Ke knize se budete s oblibou vracet i když ji budete mít 2x přečtenou. 

Jazyková mutace: angličtina
Počet stran: 232