ASA Caravan

 
 
Cessna Caravan je na poli všeobecného letectví považována za jeden z nejvšestrannějších letounů současnosti. Výhody Caravanu směřují též do roviny ekonomického provozu, minimálních servisních nákladů a maximálnímu vnitřnímu prostoru. Efektivitu provozu zvýrazňuje také výkonná pohonná jednotka, přetlaková kabina a maximálně pokročilá avionika v podobě skleněného kokpitu. Pokud se chcete o tomto letounu dozvědět co možná nejvíce, pak zvolte jednoznačně tuto publikaci! Vhodné jak pro aktivní piloty Caravanů, tak také pro začínající piloty, kteří se chystají na rozdílovou zkoušku pro tento typ letounu.
Cena 794,64 Kč bez DPH
890 Kč    
Kód produktu 757
Kategorie Knihy
 

Nová publikace z dílny ASA: Caravan: Cessna´s swiss Army Knife with Wings nabízí pohled na letoun Cessna Caravan. Výhoda publikace spočívá především v tom, že oslovuje jak začátečníky, kteří uvažují o rozdílové zkoušce na tento typ letounu, tak také profesionály, kteří již typovku mají dávno za sebou, avšak zajímají se o detailní informace přímo z provozu Caravanu v nejnáročnějších podmínkách využití. Autory této publikace jsou J.D. Lewis a LeRoy Cook - oba patří mezi špičku na poli všeobecného letectví především jako letoví inspektoři, aktivní letci s desítkami tisíc hodin náletu. Proč se autoři rozhodli na trh uvést detailní publikaci o Cessně Caravan? Je to především proto, že žádná kniha doposud o Caravanu nevypráví v souvislostech reálné pilotáže a žádná kniha nerozebírá Caravan tak detailně, jako právě J.D. Lewis a LeRoy Cook. Obsah publikace směřuje výhradně k praktickému provozu. Hlavní výhoda letounu Caravan spočívá v jeho mnohostranném využití a jeho hlavní přínos směřuje i do provozu ve velmi náročných podmínkách v oblasti logistických, záchranářských i soukromých - často i obchodních služeb. Kromě toho je Caravan také ve výzbroji řady armád a je určen i pro řešení velmi náročných operací v oblasti humanitární pomoci. Pro pilota znamená Caravan především bezpečný provoz a také maximální spolehlivost.

I když se jedná o jednomotorový letoun, je Caravan všeobecně považován za maximálně spolehlivý stroj. Z hlediska pilotáže není vůbec náročný a aktivní piloti, kteří létají na Caravanu potvrzují, že se Caravan pilotuje velmi podobně jako Cessna 172, 182. Cessnaři se tedy i v případě Caravanu, budou cítit jako doma již od prvních vzletů. Výrobce navíc dokáže Caravan přizpůsobit každému klientovi zvlášť a tak můžete počítat jak s luxusně variabilním interiérem, tak také s maximálně flexibilním avionickým modelem v podobě skleněného kokpitu Garmin 1000, což je dnes v případě Caravanů dnes již standard.

Publikace je doplněna též reálnými checklisty a detailní barevnou obrazovou přílohou. Kromě toho jsou součástí také reálné zábavné historky provozovatelů z celého světa.

Got Caravan? If not, you probably will want one—or at least want to fly one—after reading Lewis & Cook’s new book, "Caravan: Cessna's Swiss Army Knife With Wings." Lewis & Cook have written the definitive text on Cessna's sky-workhorse and winged-playhouse, the Caravan. Dig into these chapters and you'll learn more about this wonderful airplane than you ever thought possible. Lewis & Cook do an excellent job of explaining not only the mechanics of the machine but also how to fly it, and fly it right! With an engaging style of writing, you'll enjoy their practical insights born from many hours piloting the Caravan and those always-interesting anecdotes that make books like this one a must-read for anyone interested in this popular airplane.
—Rod Machado, Author/Flight Instructor/Speaker

- anglický jazyk
- barevné fotografie
- 288 stran
- vhodná publikace pro piloty Caravanů