ASA Fly the Wing

 
 
Autoři Jim Webb a Billy Walker nám v této knize odhalují zákulisí získání licence ATPL a přinášejí tak ucelené informace nejen o technice pilotáže dopravních letounů včetně principů provozu, ale také o tom, co vše je zapotřebí k tomu, abychom zvládli dlouhou a nelehkou cestu za licencí ATPL. Pokud plánujete kariéru dopravního pilota, tato kniha by se pro vás mohla stát ultimátním průvodcem ať již v době studií ATPL, tak také v době, kdy jste právě dokončili PPL, létání vás baví a zajímáte se o to, zda se vyplatí pokračovat a zda jako osobnost zvládnete nástrahy spojené s profesionální leteckou kariérou na nejvyšší úrovni. "Full step beyond the normal training handbook" - tak lze nejlépe charakterizovat tuto novou publikaci ASA.
Cena 890 Kč bez DPH
996,80 Kč    
Kód produktu 824
Kategorie Knihy
 

V současné době se stále více soukromých pilotů dostává do sféry obchodního i dopravního létání a pro většinu se tak létání stává každodenní prací. PPL je jen splněný sen, avšak CPL, popř. ATPL lze považovat za další vytknutý cíl a pokud tohoto cíle dosáhnete, pak již nebrání nic tomu stávající zaměstnání vyměnit za profesionální leteckou kariéru. Mnoho zákazníků, se kterými se denně setkávám, projevuje zájem o to pokračovat dále a mnoho uživatelů letecké simulace se nakonec stává reálnými soukromými piloly. Defacto naprostá většina zákazníků, kteří nás denně navštěvují dnes již vlastní pilotní licenci. Stále je však mnoho těch, kteří zvažují své ambice, schopnosti i finance a touží stát se profesionálnim pilotem. Kniha, kterou jsme pro vás vybrali, je určena především těm, kteří se chtějí co nejvíce dozvědět o tom, co všechno je zapotřebí k tomu stát se profesionálním pilotem nejen z hlediska požadavků, ale též z hlediska technické pilotáže dopravních letounů a to v komplexním výkladu kompletního provozu.

Ve vší podstatě se jedná o průvodce skvěle objasňující zaměstnání dopravního pilota. Zároveň se jedná o dialog mezi autorem a čtenářem toužícím stát se dopravním pilotem. Výklad publikace je psán velmi jednoduše, přímočaře a skvěle tak poslouží k tomu, abychom si dokázali udělat obrázek nejen o tom, co zaměstnání dopravního pilota vlastně obnáší, ale jakým způsobem směřovat naši vlastní kariéru. Přitom knihu nelze označit za klasickou učebnici, spíše se jedná o latentní formu výkladu "pokračovacího výcviku" každého zkušeného pilota, který směřuje k vysněnému cíli ATPL licence. Publikace čtenáře seznámí s kompletní pozemní přípravou ve smyslu samostudia, objasní principy pilotáže dopravních letounů včetně technických postupů, automatizace a zaměřuje se též na teoretickou rovinu, která musí být nedílnou součástí praktických dovedností. Publikace navíc obsahuje též průvodce simulátory dopravních letounů, provozem simulátorů včetně techniky létání na syntetických zařízeních. Nedílnou součástí je též objasnění požadavků z hlediska psychosomatiky, psychologie a technického nadání usnadňující proces výcviku ATPL.

- nadčasová publikace pro zájemce o ATPL
- vhodné pro studenty ATPL
- průvodce technikou pilotáže dopravních letounů
- technika pilotáže - princip, automatizace systémů
- požadavky na dosažení cíle (ATPL)
- technické i psychosomatické požadavky
- PCCD ROM (doprovodný datový nosič součástí)
- kompletně v angličtině
- 256 stran
- formát A4

Nejzajímavější na této knize je jasný výklad, který více méně funguje mnohem lépe než jakákoli publikace zabývající se tématem ATPL. Nejedná se totiž pouze jen o vzorce a příklady, ale především o to, co defacto je zapotřebí k tomu, aby se vysněná licence ATPL stala skutečností. Na přiloženém datovém nosiči PCCD-ROM naleznete řadu užitečných "taháků" vhodných pro vlastní samostudium včetně grafiky, terminologie, apod. Kniha funguje jako skvělý průvodce pro to, dokázat "ovládnout systém ATPL" a stává se tak vhodným "klíčem" pro ty, kteří jsou na cestě mezi PPL a ATPL.