ASA Glider Flying Handbook eBundle

 
 
Nejvhodnější typ publikace pro samostudium bezmotorového létání. Ačkoliv se jedná o FAA publikaci, informace týkající se obsahu jsou snadno přenositelné do praxe jakéhokoli typu bezmotorového létání. Samostatnou kapitolou je např. problematika ovládnutí systému počasí vs lidský faktor - tedy schopnost vypěstovat si správný úsudek a rozhodování, což je v případě bezmotorového létání zcela klíčové a oproti motorařině lze bezmotorové létání pojmout jako "zcela jiný 3D prostor" nabízející mnohem širší škálu umění pilotáže.
Cena 1 290 Kč bez DPH
1 444,80 Kč    
Kód produktu 1363
Kategorie Knihy
 

Bezmotorové létání je jedním z nejkrásnějších, které můžete zažít. V letecké praxi dovedností lze zkušeného pilota bezmotorového kluzáku jednoznačně přiřadit k těm nejlepším pilotům, které v letecké praxi můžete potkat. Být dobrý v bezmotorovém létání přitom není jednoduché a vyžaduje tento typ létání jak spoustu času - špíše trpělivosti, tak i odhodlání. Většina dopravních a vojenských letců se současně věnuje plachtařině zejména kvůli tomu, že se jedná o ryzí umění létat. Publikací, které se sofistikovaně věnují problematice bezmotorového létání není příliš. Přímočarý studijní materiál -  učebnice, jež by objasnila teorii i praxi bezmotorového létání zejména pro začínající piloty je právě Glider Flying Handbook (nyní v aktualizované edici a v kompilaci s digitální verzí publikace v .PDF pro váš tablet).

Učebnice, ač ji přivítají zejména začínající piloti, však dokáže nabídnout témata týkající se též požadavku na rozšíření kvalifikace bezmotorového létání (např. jako letecký instruktor). Současně je tato kniha též možností "oprášit", či si osvojit též ryze teoretickou stránku věci. Studijní materiál lze označit za ucelenou metodiku bezmotorového létání od technických prvků až po náročné aspekty techniky pilotáže.

- metodika bezmotorového létání
- teorie i praxe v ucelené podobě
- vhodné pro začátečníky i pokročilé
- vyšší úrovně kvalifikací
- technické oblasti bezmotorového létání
- lidský faktor
- systémy a komponenty
- aerodynamika
- letecké přístroje
- výkonnostní omezení
- pozemní operace
- letové manévry
- okruhy
- nouzové postupy
- počasí
- technika pilotáže vs počasí
- přelet  
- spousta detailních nákresů a fotografií

POZN: Dodáváme včetně elektronické verze .PDF formátu!

Jazyková mutace: angličtina
Počet stran: 272
Vazba: měkká
Tisk: celobarevný