ASA Helicopter Maneuvers

 
 
Vhodná učební pomůcka pro začínající piloty vrtulníků a též vhodný typ publikace pro instruktory, kteří chtějí rozšířit teoretické školení a usnadnit tak vizualizaci manévrů pilotáže studentům, kteří se připravují na praktický výcvik.
Cena 1 151,79 Kč bez DPH
1 290 Kč    
Kód produktu 1079
Kategorie Knihy
 

Pokud se připravujete na výcvik pilotáže vrtulníků a hledáte vhodný typ studïjních materiálů, ASA Helicopter Maneuvers můžeme označit za vhodnou pomůcku pro všechny začínající piloty vrtulníků, ale též jako učební pomůcku pro profesionální instruktory. Pilotáž vrtulníku klade zvýšené nároky na začínající piloty prakticky již od samého počátku, kdy je žák seznamován s technikou pilotáže a metodickými postupy. Publikace přináší kompletní seznam všech fází letu na vrtulníku z hlediska provedení jednotlivých manévrů. Jedná se defacto o memo pomůcku, která výrazně usnadní pochopení jednotlivých manévrů, teoretické seznámení s provedením formou "memo" vizuálních pomůcek včetně instruktážního výkladu základních i pokročilých manévrů soukromého, popř. obchodního pilota vrtulníků. "Být před letadlem" je pravidlo, které lze aplikovat i do pilotáže vrtulníků a samostudium techniky pilotáže ještě před tím, než usednete do reálného kokpitu na danou lekci může výrazně usnadnit a akcelerovat výcvik každého začínajícího pilota. Součástí jsou následující manévry:

- Preflight Inspection
- Engine Start and Rotor Engagement
- Takeoffs
- Taxiing
- Hovering
- Approaches and Landings
- Straight-and-Level Flight
- Climbs
- Descents
- Turns
- Acceleration
- Deceleration
- Traffic Pattern Operations
- Go-Around Procedure
- High Altitude Operations
- Slope Operations
- Confined Area Operations
- Pinnacle/Platform Operations
- Power Failure at Altitude
- Autorotation
- Low Rotor RPM Recognition and
- Recovery
- Settling-With-Power
- Tail Rotor Failure
- Post-Flight Procedures
- And more!

Manuál ocení především ti, kteří používají ke studiu vizuální paměť. Technika pilotáže je totiž objasněna nejen textovým doprovodem (vlastní instruktáží objasňující provedení každého manévru), ale též špičkovými grafickými ilustracemi znázorňující techniku pilotáže a tedy provedení každého manévru formou obrázku. Okamžitě tak získáváte jasnou představu o tom, jak který manévr v reálné pilotáži aplikovat. Součástí je též brífink a debrífink - včetně vyhodnocení nejčastějších chyb u každého manévru, což rovněž směřuje k reálné metodice předepsaných lekcí. Speciální přílohou jsou typy pro pilotáž vrtulníku Robinson R22, avšak publikace počítá s využitím materiálů pro jakýkoli typ vrtulníku.

jazyk: angličtina
ilustrace: barevné
počet stran: 104
vazba: měkká