ASA Instrument Flying

 
 
Stoprocentní publikace pro všechny piloty, kteří se připravují na IR doložku. Vhodný doplněk studia i k simulátorovému použití. Jednoduchý výklad směřující k praxi a provedení všech manévrů. Možnost vyzkoušet si jednotlivé lekce na jakémkoli typu simulátoru.
Cena 1 490 Kč bez DPH
1 668,80 Kč    
Kód produktu 247
Kategorie Knihy
 

Publikace stoprocentně objasňující létání podle přístrojů. Hlavní výhoda stylizace knihy spočívá v tom, že na ní spolupracovalo více autorů. Autoři se snaží k IFR přistupovat od samého počátku a rozdělují tuto problematiku do několika různorodých fází. Podrobnou přípravu na zemi následuje bezprostřední vzlet a opuštění oblasti letiště (DEP). Teprve poté se přistupuje k další fázi pilotáže až do přistání na cílové destinaci. Jak známo: přístrojové létání představuje především stoprocentní koncentraci a schopnost mnohostranného myšlení. Reprodukce matematické paměti a schopnosti “létat podle čísel”, usnadňuje komplexní proces instrumentální pilotáže. Autoři se v této publikaci zaměřují též na předpoklady nutné pro vedení instrumentální navigace zaručující efektivní výcvik. Díky tomu, lze snadno zjistit, že se během každého let nachází dostatek skrytého prostoru pro vedení náročnější instrumentální navigace. Kniha má 616 stran formátu A4 a jedná se o naprosto vyčerpávající zdroj pokrývající nejen obrovské množství textu – vydatných informací, ale součástí je též mnoho obrázků, nákresů, náčrtů objasňující nejen manévry, ale též práci s avionikou. Reálné záběry z kokpitu letounů jsou taktéž k dispozici. Nejúžasnější na celé knize je fakt, že Vám její obsah radí přímo co a jak v kokpitu vykonávat (lze ihned praktikovat, nejlépe na simulátoru).

ASA, Inc. je americká společnost snažící se přispět do reálné aviatiky co možná největším počtem studijního materiálu v jednoduché formě přijatelné pro všechny. Jejich knižní publikace znamenají velmi cenný zdroj vycházející z praxe a zkušeností profesionálních aviatiků. Publikace jsou vhodné prakticky pro každého, neboť se na zásadní problematiku dané věci dívají velmi jasně a přímočaře bez zbytečných teoretických dogmat a matematických souvislostí. Tato kniha: The Pilot´s Manual Instrument Flying patří mezi nejlepší publikace svého druhu. Svým odborným zázemím v mnoha oblastech překonává též stejně laděné knihy společnosti Jeppesen.