ASA Lessons from the Logbook

 
 
Publikace vhodná pro osvěžení techniky pilotáže, pokračovací výcvik a pro vedení nezkušených pilotů po delší odmlce v létání. Je to kniha, kterou budete brát do ruky opakovaně většinou po zimní přestávce. Zároveň se jedná o hodnotný obsah pro ty, kteří se chystají obnovit pilotní kvalifikaci.
Cena 890 Kč bez DPH
996,80 Kč    
Kód produktu 971
Kategorie Knihy
 

S příchodem každé každé letecké sezóny se mnoho aktivních pilotů vrací zpět za účelem osvěžení techniky pilotáže v teoretické i praktické rovině nejen s využitím letových simulátorů, ale i knižních publikací. Lessons from the Logbook je jednou z aktuálních publikací ASA, jež se čte velmi snadno díky srozumitelnému výkladu techniky pilotáže takovým způsobem, abychom si sami mohli utvořit jednoduchý plán na zvládnutí každého segmentu letu. Kniha je vhodná především pro piloty, kteří právě dokončili výcvik PPL, popř. pro ty, kteří se chystají po delší odmlce v létání obnovit vlastní kvalifikaci a začít opět létat. Témata publikace jsou organizovány v přehledném sledu typických scénářů (od předletové přípravy, odletu, letu na cestovní hladině, příletu a přistání až po složitější situace spojené s nepřízní počasí, popř. ztíženými a odlišnými podmínkami během nočních přeletů). Autor (zkušený instruktor Ron Fowler) tak vytříbeným způsobem dokáže reagovat na každou letovou situaci a podrobně rozebírá i řadu klíčových témat (různé typy vzletů, nouzové situace, apod.).

Ron Fowler je považován za jednoho z nejlepších současných instruktorů v U.S. a mezi jeho přednosti nepatří jen zkušenosti s létáním na GA letounech, ale především schopnosti v oblasti výkladu a komunikace. Snadno tak studentům předává vlastní zkušenosti za účelem získání co nejvíce zkušeností s minimálním náletem.  Kniha je psána v angličtině.