ASA Pilot's Manual Volume 1: Flight School (eBundle)

 
 
The Pilot´s Manual: Flight School od známého autora Barry Schiff můžete ihned aplikovat na svůj vlastní pilotní výcvik soukromého i obchodního pilota. Pokud vládnete hovorovou angličtinou, pak právě tuto knihu lze označit za soudobě nejdetailnější a nejucelenější metodický výklad motorového létání za účelem pochopit strukturu i provedení každé lekce pilotního výcviku a zdokonalit tak začátky vlastní letecké kariéry. Publikace je doslova ideálním průvodcem každého pilota- žáka pro jeho vlastní samostudium na chalupě, dovolené a zároveň přináší skvělou příležitost dozvědět se mnohem víc i pro ty, kteří již PPL dávno vlastní. Doporučit bychom tuto publikaci mohli i instruktorům, leteckým školám, aeroklubům a též jako nedílnou součástí teoretického školení PPL a CPL. NYNÍ NAVÍC V CENĚ unikátní kód s přístupem na server ASA, ze kterého si můžete stáhnout kompletní manuál v poslední edici též v digitálním formátu .PDF a studovat tak IFR na vlastním iPADu např. během cesty vlakem, či na dovolené, bez toho, abyste museli těžkou knihu "tahat s sebou"... !
Cena 1 790 Kč bez DPH
2 004,80 Kč    
Kód produktu 1098
Kategorie Knihy
 

 

The Pilot´s Manual: Flight School vydavatelství ASA představuje na trhu již čtvrté aktualizované vydání v plné barvě pojednávající v kompletní podobě o průběhu pilotního výcviku od PPL až do CPL. V dobách SVAZARMU se tehdy nabízelo dost brožur o metodice motorového létání a některé z nich mnoho z nás používá dodnes. Naštěstí čerpat z nich můžeme informace výhradně směřující k technice pilotáže a schopnost ovládnutí techniky pilotáže nepodléhá naší politické příslušnosti. Pravda ovšem je, že právě knihy o létání, které, byť byly vydávány v dobách hluboké totality, jsou o něčem. Namísto těch, které tu a tam vyjdou v českém jazyku dnes... Vzhledem k tomu, že naším cílem je vyhledávání zajímavých publikací o praktické i teoretické stránce létání, rozhodli jsme se The Pilot´s Manual: Flight School nabídnout všem aktivním pilotům, žákům i instruktorům jako skvělou alternativu k zaplnění hluchého místa na trhu. Metodika motorového výcviku, osnova licence soukromého i obchodního pilota včetně doložky IR a manévrů s lekcemi souvisejícími, je stejně důležitá jak pro ovládnutí počátků techniky pilotáže, tak také pro samostudium, popř. předletového i poletové brífinky s instruktorem, studium v leteckých školách, doplněk k výuce a také k pokračovacímu výcviku včetně radionavigace.

Pro toto využití je tento manuál zcela jedinečný. Hlavní výhoda předně spočívá v tom, že obsah lze aplikovat jak na FAR, tak také na JAR regule. Kniha je kompatibilní jak s leteckou federací v USA, tak také s evropskými standardy. Čtvrté vydání této publikace vychází v celobarevném provedení na vysoce kvalitním papíře, s tvrdou vazbou a obsahuje 580 stran! formátu A4. Kniha je velmi čtivá a snadný popis každé úlohy je doprovázen špičkovými nákresy, obrázky a fotografiemi. Informace jsou snadno aplikovatelné i na studující s fotografickou pamětí. Stěžejním a zároveň klíčovým bodem hutného obsahu je přímočarý výklad bez složitých matematických "vzorců a nerovností"... Knihu si tak oblíbí jak technicky nadaný čtenář, tak také méně technicky nadaný čtenář a číst ji může opravdu každý. Publikace jednoznačně patří mezi knihu, která by neměla chybět v knihovně každého aktivního sportovního i rekreačního pilota, pilota-žáka, čerstvého absolventa PPL, popř. CPL. Je též vhodný dplňkem pro pokračovací výcvik. Kromě toho se však k jednotlivým lekcím, teoretickým i praktickým návodům budete vracet opakovaně i zpětně - např. v době, kdy nemůžete aktivně létat, popř. v době, kdy spíše létáte na simulátoru.

Manuál je tematicky členěn a hodnotné informace si oblíbí i instruktoři v leteckých školách, jako skvělý doplněk teoretického školení a předletových i poletových brífinků. Díky tomu, že je metodika motorového létání objasněna nejen z hlediska teoretické přípravy na každou lekci (dle platných norem osnovy pilotního výcviku), ale též z hlediska praktického provedení jednotlivých manévrů. Lety, které probíhají ve skličující rovině - zejména z důvodu nedostatečné přípravy doma, jsou nefektivní, neboť žák není na let připraven a tudíž neví, co po něm instruktor bude vyžadovat. V souvislosti se samostudiem teorie i praxe létání, je nutné vědět vše předem a dokázat správně reagovat na příkazy instruktora včetně odvozených teoretických poznatků před a po letu. Práce s připraveným žákem je pro instruktora snadnější a žák si zároveň odnáší z každé letové hodiny maximum návyků, praktických i teoretických poznatků a dovedností. Výcvik se stává jednodušší, přímočarejší a hlavně efektivnější.

- angličina
- tvrdá vazba
- formát A4
- celobarevná
- obrázky, nákresy
- fotografie
- 580 stran!
- "eBundle" nabízející možnost stáhnout kompletní manuál v elektronické podobě .PDF ze serveru ASA (unikátní kód součástí balení manuálu)

Výhoda edice, kterou distribuujeme v podobě "eBUNDLE" navíc nabízí unikátní možnost stáhnout si kompletní manuál v digitální podobě ve formátu .PDF přímo ze serveru ASA. Unikátní kód je součástí balení manuálu a po jeho vložení na příslušném serveru ASA máte okamžitý přístup ke stažení tohoto manuálu v digitální podobě. Tuto možnost vítají především majitelé iPADů, kteří tak mohou studovat IFR nejen na dovolené, ale též např. během cesty do práce (ve vlaku, apod.). Tato výhoda spočívá především v tom, že tento kompletní manuál můžete mít k dispozici po ruce prakticky kdekoliv bez nutnosti "tahat" těžkou knihu na cestách.

 

Autorem publikace je zkušený Barry Schiff, který nalétal více než 27.000 letových hodin!! na více než 300 různých letounech. Jedná se o jednoho z nejzkušenějších pilotů US. Ve svém zápisníku může být hrdý jak na Lockheed Constellation, Boeing 747, tak také na boeing 767. Barry byl mnohokrát vyznamenán za jeho osobní přínos v oblasti jeho publicistiky - novinařiny, autorských knih, příspěvků do tištěných magazínů včetně AOPA Pilot. Zároveň se jedná o člověka, který v létání !nehledá vědu!, čímž si zároveň získává své příznivce na celém světě, neboť jeho doprovodný text je snadno čitelný a rychle zapamatovatelný. Barry dokáže snadno a srozumitelně psát o létání a tak není divu, že v současné době produkuje jednu knihu za druhou.

Z mnoha různých témat můžeme představit alespoň některé z nich:

- představení létání
- ovládání letounu na zemi
- ovládání letounu ve vzduchu
- základní manévry ve vzduchu
- zatáčky
- pomalý let, pády, vývrtky
- vzlety a přistání
- vizuální přiblížení
- nouzové postupy
- let s bočním větrem
- vzlety a přistání s bočním větrem
- centráž
- pokročilé manévry
- let nízko nad zemí
- první sólo
- let podle přístrojů
- noční létání