ASA Principles of Helicopter Flight

 
 
Principles of Helicopter Flight představuje moderní učebnici létání na všech typech vrtulníků. Je vhodná především pro ty, kteří s výcvikem právě začínají a rovněž je vhodná též pro příznivce simulátorového létání. Díky špičkovému výkladu jsou informace velmi cenné, neboť publikací tohoto druhu na trhu nanajdete příliš mnoho.
Cena 1 419,64 Kč bez DPH
1 590 Kč    
Kód produktu 764
Kategorie Knihy
 

Nová publikace Principles of Helicopter Flight vydavatele ASA je vhodná především pro studenty, kteří mají zájem na tom zahájit výcvik na vrtulníku. V případě, že patříte mezi adepty na pilotní výcvik např. na Robinsonu a jiných typech vrtulníků moderní éry, pak by Vám tato publikace rozhodně neměla ujít. Zároveň je důležité poznamenat, že se jedná o novou knihu oslovující ve velmi jednoduché, avšak stále vyčerpávající formě všechny příznivce rotorů. Při vstupu do pilotáže vrtulníku je zapotřebí si uvědomit, že je třeba zvládnout první kroky a pochopit odlišnost rotorů od pevného křídla v technických souvislostech včetně odlišné techniky pilotáže. Učebnice o tom, jak zvládnout pilotáž vrtulníku vás seznámí krok po kroku s tím, co souvisí s pilotáží vrtulníku včetně odlišných aerodynamických jevů, pádů, efektů povětrnostních podmínek včetně manévrování a jednotlivých režimů letu (např. též proces autorotace).

Autor zároveň objasňuje odlišné typy vzletů a přistání, schopnost přistát či vzlétnout z nerovného terénu, létání v členitém horském terénu a podrobně též popisuje nástrahy v podobě námrazy. V pořadí se jedná o druhou edici vydání obsahující navíc problematiku systému NOTAR včetně vysvětlení zásadních chyb projevující se především v souvislostech rychlosti a operací ve vyšších výškách. Kromě toho je součástí každé kapitoly také podrobný kvíz sledující teoretické dovednosti čtenáře v mnoha technických souvislostech. Toto jsou jen výňatky, součástí publikace je naprosto vyčerpávající obsah i pro adepty na CPL a ATP. 

 

This Second Edition benefits from additional discussion of the NOTAR system and strakes, as well as frequently misunderstood principles of airspeed and high altitude operations. The book also concludes with a multiple-choice practice examination; used in conjunction with quizzes for each chapter, the reader can test their grasp of helicopter aerodynamics.

POZN: Publikace je vhodná jak pro začátečníky, tak pro zkušené piloty, popř. virtuální piloty, kteří se chtějí naučit pilotovat vrtulník a získat mnoho praktických i teoretických poznatků. 

vazba: měkká
počet stran: 320
mutace: anglická