ASA Professional Pilot

 
 
Professional Pilot je kniha oslovující především studenty ATPL připravující se na kariéru dopravního pilota. Nejedná se o učebnici, jak vyzrát na ÚCL... Výhradně se jedná o praktické poznatky z pilotáže větších, těžších a rychlejších letounů, což představuje odlišnou metodiku, techniku pilotáže spjatou např. i s pobytem ve vyšších letových hladinách. Jak reagovat na změny v letové dynamice, jak se připravit na vzlety a přistání, nouzové situace, námrazu a jak být stále bezpečně "před letounem" po čas celého letu? John Lowery je zkušený pilot a examinátor, který se problematikou pilotáže dopravních letounů profesionálně zabývá již 50 let. Nejedná se o žádnou teoretickou příručku, jako spíše o srozumitelný návod k tomu, jak bezpečně ovládnout větší letoun. Vzhledem k diskutované problematice je publikace vhodná i pro VLJ začínající piloty.
Cena 990 Kč bez DPH
1 108,80 Kč    
Kód produktu 915
Kategorie Knihy
 

Professional Pilot již ve třetí rozšířené edici představuje ucelenou knižní publikaci směřující ke studentům ATPL připravujících se na kariéru dopravního pilota. Publikaci napsal zkušený dopravní letec John Lowery a defacto se jedná o výklad jeho vlastních zkušeností (50 let v roli profesionálního pilota a examinátora) s pilotáží dopravních letounů. John Lowery si v této publikaci zakládá na přímočarém a jasném výkladu praktických dovedností a úskalí, se kterými se každý začínající obchodní a dopravní pilot setkává v případě usednutí za knipl větších jednomotorových i dvoumotorových letounů s turbovrtulovým i turbínovým pohonem. Přesednout z dvoumístné Senecy např. do Cessny Citation před pilota klade mnoho důležitých úkolů, se kterými se doposud setkával výhradně v teoretické rovině. Fakta, která můžeme využít v praxi již před prvním vzletem s větším letounem a praktické zkušenosti z provozu dopravních letounů včetně řešení všech typických situací, je přesně to, co je obsahem této knihy. Součástí jsou tipy, triky, reálné příhody, fakta i mýty o pilotáži dopravních letounů. Zároveň je však součástí publikace také jasný návod na řešení nouzových, kritických situací, řešení námrazy, techniky pilotáže během pojíždění, vzletu i přistání, avšak primární výklad směřuje celkově do programové techniky pilotáže spojené s pobytem ve vyšších letových hladinách, což je jeden z nejzásadnějších rozdílů, se kterým se nezkušený pilot setkává. Rozdíl ve výkonnosti obchodních a dopravních letounů je rovněž značný a vhodné tipy, triky na to, jak vyzrát na rychlejší a těžší letoun a ovládnout jej v jakékoli situaci v roli PIC jsou stěžejní osnovou této nové knižní publikace.

Všeobecně lze tuto knihu brát jako ryzí praktický návod na létání s většími, těžšími a rychlejšími letouny pohybujícími se obecně ve vyšších letových hladinách. Vzhledem k obsáhlému tématu je tato publikace vhodná i pro začínající piloty VLJ. Jednoduše řečeno: pokud jste doposud létali s pístovým pohonem a očekáváte, že již brzy usednete do turbovrtulového, či turbínového letounu, pak byste si tuto knihu rozhodně neměli nechat ujít. Poskytuje tak dostatek užitečných informací, rad z praxe zkušeného pilota. Text je psán srozumitelnou angličtinou a každé téma je doprovázeno řadou detailních ilustrací pro objasnění dané problematiky.

- tipy, triky z praxe pilotáže větších, těžších a rychlejších letounů
- vhodné pro začínající piloty VLJ
- ideální pro studenty ATPL
- srozumitelný výklad
- téměř všechny diskutované problematiky ATP
- návody pro techniku pilotáže v různých konfiguracích letu
- řešení nouzových situací
- vyšší letové hladiny
- odlišná letová dynamika
- námraza
- fyzika a odezva letounů během vzletů a přistání

- měkká vazba
- 336 stran
- anglický jazyk