ASA Risk Management Handbook

 
 
Publikací tohoto typu, které by dokázaly pomoci a byly zajímavé, není na trhu příliš mnoho. Vybíráme pouze ty publikace, které mohou být přínosem a právě Risk Management Handbook je jednou z těch knih, které se snadno čtou a dokážou jednoduchým výkladem objasnit většinu úskalí týkající se rizika spojeného s létáním. Pokud jste právě dokončili výcvik soukromého pilota a máte pochybnosti z nezvládnutí nouzových postupů, tato kniha dokáže pomoci a díky rozboru modelových situací každé fáze letu tak pilot získá mnohem více zkušeností bez aktivního náletu. Doporučujeme jak začátečníkům, tak i pokročilým.
Cena 690 Kč bez DPH
772,80 Kč    
Kód produktu 861
Kategorie Knihy
 

Nová publikace vydavatele ASA opět směřuje k bezpečnosti létání v oblasti všeobecného letectví. Cílem publikace je usnadnit začínajícím i pokročilým pilotům návyky spojené s ovládnutím rizikových situací ať už z hlediska dokonalé přípravy na všechny možné nežádoucí situace, tak také z hlediska získávání praktických návyků během každého uskutečněného letu. Výzkumy potvrzují, že za posledních 20 let bylo 85 procent všech leteckých nehod zapříčiněno právě selháním lidského faktoru.

Publikace tak zcela zřetelným způsobem předkládá čtenáři metodiku managementu každého letu za účelem maximálního snížení rizika během každé fáze letu. V důsledku osvojení správných návyků, pilot získává větší přehled o každém letu, odbourává stres a dokáže na nepřízeň osudu správně zareagovat. Každý let se tak stává mnohem zábavnější nejen pro cestující, ale i pro PIC... 

Dokonalé ovládnutí rizika spojené s létáním je cílem každého začínajícího i zkušeného pilota. Jediný problém během létání, který nás provází vlastně při každém vzletu je, zejména v počátku, nedostatek zkušeností. Již během létání s instruktorem je proto doporučováno, aby každý instruktor tuto problematiku začlenil do metodiky výcviku i do dialogu se žákem.

Publikace je vhodná jak pro začínající, tak i zkušenější letce a níže následuje výčet několika témat:

- metodika maximálního snížení rizika každého letu
- důsledný rozbor všech fází během letu
- získávání návyků pro správný odhad i úsudek
- pečlivá příprava každého letu
- využívání veškerého palubního vybavení
- používání individuálních checklistů
- rozbor modelových situací
- odbourávání stresu
- zjednodušení každého letu
- ustanovení individuálního minima


jazyková mutace: angličtina
počet stránek: 112
vazba: měkká