ASA Say Again Please:FIFTH EDITION! NEW!

 
 
Nejvhodnější a nejužitečnější kniha pro piloty, kteří chtějí komunikovat v angličtině a zároveň se připravují na všeobecného radiotelefonistu s cílem komunikovat během letu v anglickém jazyku. Publikace je psána velmi srozumitelně a díky názorným příkladům s posloupnou frazeologií včetně výkladu, získáte okamžitý dohled nad plynulou angličtinou jak během letů na neřízená letiště, tak také během letů do řízených prostor. Pokud se chystáte na angličtinu na ÚCL, tato kniha vám poskytne rychlejší vstup do anglické frazeologie.
Cena 890 Kč bez DPH
1 076,90 Kč    
Kód produktu 380
Kategorie Knihy
 

Say Again, Please: Gudie to Radio Communications – third edition Boba Gardnera se stává dnes nejčtenější publikací pro všechny zájemce z oblasti anglické letecké komunikační frazeologie. Kniha vás seznámí nejen s radiokomunikačním zařízením v letounu, ale poskytne všechny modelové situace komunikace ve všech třídách klasifikovaného vzdušného prostoru. V prvních kapilotách se seznámíte podrobně s anglickou abecedou, pochopíte vybavení v letadle a jeho správné používání, seznámíte se s etiketou komunikace a postupně přejdete na úlohy zaměřující se na klasické modelové situace VFR, IFR letů včetně nouzových postupů z hlediska komunikace a provedení. Pochopíte rozdíly mezi jednotlivými vzdušnými prostory, rozdíly mezi okrskami i službami, které je možné využívat, a které jsou poskytovány. Výhoda knihy spočívá především v tom, že každá modelová situace je podrobně vysvětlena s následnými frazeologickými obraty pilota a řídícího letového provozu. Jednodušší úlohy komunikace směřují k neřízeným letištím, na kterých tak, jak jsme zvyklí, vysíláme tzv. "naslepo" - tedy v době, kdy není na letišti dohled v podobě poskytování služby AFIS. Pochopíte snadný princip komunikace od spouštění, pojíždění, opuštění zóny ATZ příslušného letiště až po přílet na větší letiště třídy B,C,A. Všechny příklady se odehrávají v nepříliš rozsáhlém sektoru sdružující všechny třídy klasifikovaného vzdušného prostoru. Kniha dokonce obsahuje výseč barevné VFR letecké mapy, abyste měli možnost sledovat rozdíly mezi jednotlivými letišti a mohli si případně všechny modelové situace testovat přímo na simulátoru.

Po nastudování této knihy snadno zjistíte, že se komunikace v angličtině od české komunikace v mnohém neliší. Výhodu budou mít samozřejmě ti, kteří již komunikují jako aktivní piloti alespoň na území ČR (soukromí piloti). Ti totiž díky této publikaci budou snadno „přepínat“ na anglická slovíčka, která jsou defacto ekvivalenty české frazeologie. Kniha znamená obrovský přínos ať jste kdekoli a zajistí vám snadnější vstup jak do reálné aviatiky, tak také do reálné komunikace s využitím režimu MULTIPLAYER v případě simulace Microsoft Flight Simulator X. Téměř všechny fráze jsou naprosto jasné, jednoduché a velmi logické.

- jednoduchá frazeologie v angličtině
- snadný vstup do komunikace v ENG
- rozdíly mezi řízenými a neřízenými letišti
- modelové situace od spouštění až do vypnutí
- jednotlivé fráze jsou v tučné formě s výkladem
- VFR letecká mapa pro modelové situace součástí
- vhodné pro piloty, kteří se chystají za hranice našeho státu
- ideální v kombinaci s interaktivním DVD (v prodeji zvlášť)

POZN. Dodáváme aktuální pátou edici vydání.