ASA Teaching Confidence in the Clouds

 
 
Metodický výklad instrumentální pilotáže pro uživatele syntetických zařízení (simulátorů) všech třídních kategorií. Publikace je vhodná jak pro běžné desktopové simulátory typu FS, X-Plane, tak také pro certifikované platformy od nejnižších kategorií PC ATD, ATD, BITD až po sofistikované řešení v podobě FNPT I, FNPT II. Doporučujeme jak žádkům IR doložky, tak i zkušeným letcům udržujících se stále v kondici přístrojového létání. PUblikace je též vhodná pro letecké školy a instruktory, popř. inspektory.
Cena 890 Kč bez DPH
996,80 Kč    
Kód produktu 958
Kategorie Knihy
 

Užitková hodnota letových simulátorů, jež se využívají za účelem přípravy na reálný výcvik každým dnem stoupá i v očích běžných uživatelů desktopové simulace. Každý, kdo má dnes doma osobní počítač jej může využívat nejen za účelem běžného využití aplikačního software, videoher, ale také za účelem osobní přípravy na reálný pilotní výcvik (samostudia). V tomto směru nabízí osobní počítač neutušené možnosti, avšak zdaleka největším problémem pro většinu uživatelů letecké simulace stále představuje otázka, jak simulátor vlastně použít? Co na něm cvičit, Jak jej efektivně využít a jaké scénáře simulovat tak, abychom se od reálné metodiky instrumentální pilotáže příliš neodchýlili?

Odpověď na tyto otázky naleznete v této nové knize, jejímž autorem je Tom Gilmore. V praxi se jedná o souhrn metodické přípravy instrumentální pilotáže vhodný pro všechny typy syntetických zařízeních: od běžných desktopových konfigurací, jež používáme nejčastěji, až po PCATD, ATD, BITD a FNPT. Metodicky propracované scénáře vycházejí z reálného výcviku IR, byly vypracovány s instruktory poskytující IFR výcvik a od reálné skutečnosti se odlišují jen tím, že daný scénář poletíme na simulátoru. Knižní publikace je tak vhodná pro ty, kteří chtějí významně zasáhnout do přípravy instrumentální pilotáže a akcelerovat tak vlastní samostudium. Zároveň se doporučuje pro všechny aktivní letce IR, jež často spolupracují s instruktory ať již v rovině kondičního létání, přezkoušení, či v době, kdy je třeba IFR licenci zcela obnovit po délším čase, kdy jsme neměli možnost létat. Kniha tak usnadňuje a zároveň urychluje praktické dovednosti přístrojového létání a zároveň dokáže každému z nás ušetřit peníze, neboť udržení kvalifikace IR se mnohdy zbytečně prodražuje.

 

Pokud tedy žádáte vhodné tipy, triky na to, jak zůstat lepším IR pilotem a udržovat se v kondici díky simulátorům, tato publikace je pro vás ideálním zdrojem informací. Pokud s instrumentálním létáním teprve začínáte a přejete si být vždy o krok napřed v každé reálné lekci, není lepší volba než tato kniha. Rozhodně neváhejte simulátor používat ještě předtím než nastoupíte do reálného výcviku. Špatných návyků se nemusíte obávat, neboť s dokonalým průvodcem, jenž dokáže odlišit realitu od syntetického zařízení se naučíte jen ty návyky, které v reálu maximálně oceníte. Kniha je psána v angličtině, je opatřena měkkou vazbou, obsahuje snadný výklad, vynikající ilustrace a nabízí celkem 156 stran

jazyková mutace: angličtina
počet stran: 156