ASA The Golden Years of Flying: As We Remember

 
 
Není mnoho knih o tom, které by deklarovaly umění pilotáže z provozu DC-3. Zpověď pilotů dopravní společnosti Frontier, kteří se často v drsných podmínkách horské oblasti potýkali s extrémními nástrahami počasí včetně složitých vzletů z letišť vyžadujících maximální umění pilotáže. Kniha je psána čtivě a zprostředkovává čtenářům historicky význačnou dobu letectví, kdy dobře odvedená práce pilota závisela čiště jen na leteckém umění. Létání bez radarů, autopilotů i FMS ve stejných podmínkách počasí, které zažíváme dnes, si dnes stěží dokážeme představit.
Cena 890 Kč bez DPH
996,80 Kč    
Kód produktu 936
Kategorie Knihy
 

Kniha The Golden Years of Flying: As We Remembers, jejímž autorem je zkušený dopravní pilot Captain Tex Searle (DC-3, Frontier Airlines) je defacto odkazem historické éry aviatiky se zaměřením na zajímavé příběhy z pilotáže letounů DC-3 aerolinek Frontier (Frontier aktivně působil v letecké dopravě v U.S. v rozmezí let 1946 - 1986). Autor publikace vzpomíná na dobu, kdy létání bylo považováno za maximální umění, kdy se létání muselo obejít bez autopilotů, radarů a skleněných kokpitů a přesto podmínky počasí zůstávaly vždy shodné s tím, co zažíváme na palubách dopravních letounů dnes. Navíc: kniha je zajímavá také tím, že právě Frontier Airlines byla jako letecká společnost považována za nejbezpečnější vůbec a jejich piloti co do počtu vzletů a piřstání (včetně extrémních podmínek počasí), měli zdaleka nejlepší "safety record" v civilním letectví té doby.

Vzrušující zážitky z provozu DC-3 čtenáři přináší úžasný pohled na historickou dobu dopravních pilotů létajících na DC-3. Kniha obsahuje nejen historky autora, ale také ostatních pilotů dopravce Frontier Airlines v aktivní službě. Nejzajímavějsí vzpomínky přitom popisují reálné lety v extrémních podmínkách počasí´a ve složitém terénu Rocky Mountains, kdy bylo nutné doslova zápasit s letounem v situacích, kdy i ptáci raději chodili pěšky (např. vzpomínka na extrémní povětrnostní podmínky letu bez radaru ("tornado alley"). Časté lety z krátkých a malých letišť umístěných v horských kaňonech představovaly maximální výzvu a nespočet adrenalinových zážitků. Zejména zaměření na spoře vybavené letouny v začátcích společnosti Frontier Airlines představuje pravcděpodobně nejlepší a velmi čtivé příběhy zkušených pilotů. Autor nelituje své aktivní kariéry pilota a podotýká, že "létání na DC-3 bylo pro něj tou nejlepší věcí, která se mu v životě mohla stát".

jazyk: anglický
vazba: měkká
počet stran: 228, ilustrováno