ASA The Golden Years of Flying: As We Remember

 
 
Není mnoho knih o tom, které by deklarovaly umění pilotáže z provozu DC-3. Zpověď pilotů dopravní společnosti Frontier, kteří se často v drsných podmínkách horské oblasti potýkali s extrémními nástrahami počasí včetně složitých vzletů z letišť vyžadujících maximální umění pilotáže. Kniha je psána čtivě a zprostředkovává čtenářům historicky význačnou dobu letectví, kdy dobře odvedená práce pilota závisela čiště jen na leteckém umění. Létání bez radarů, autopilotů i FMS ve stejných podmínkách počasí, které zažíváme dnes, si dnes stěží dokážeme představit.
Cena 890 Kč bez DPH
1 023,50 Kč    
Kód produktu 936
Kategorie Knihy
 

Kniha The Golden Years of Flying: As We Remembers, jejímž autorem je zkušený dopravní pilot Captain Tex Searle (DC-3, Frontier Airlines) je defacto odkazem historické éry aviatiky se zaměřením na zajímavé příběhy z pilotáže letounů DC-3 aerolinek Frontier (Frontier aktivně působil v letecké dopravě v U.S. v rozmezí let 1946 - 1986). Autor publikace vzpomíná na dobu, kdy létání bylo považováno za maximální umění, kdy se létání muselo obejít bez autopilotů, radarů a skleněných kokpitů a přesto podmínky počasí zůstávaly vždy shodné s tím, co zažíváme na palubách dopravních letounů dnes. Navíc: kniha je zajímavá také tím, že právě Frontier Airlines byla jako letecká společnost považována za nejbezpečnější vůbec a jejich piloti co do počtu vzletů a piřstání (včetně extrémních podmínek počasí), měli zdaleka nejlepší "safety record" v civilním letectví té doby.

Vzrušující zážitky z provozu DC-3 čtenáři přináší úžasný pohled na historickou dobu dopravních pilotů létajících na DC-3. Kniha obsahuje nejen historky autora, ale také ostatních pilotů dopravce Frontier Airlines v aktivní službě. Nejzajímavějsí vzpomínky přitom popisují reálné lety v extrémních podmínkách počasí´a ve složitém terénu Rocky Mountains, kdy bylo nutné doslova zápasit s letounem v situacích, kdy i ptáci raději chodili pěšky (např. vzpomínka na extrémní povětrnostní podmínky letu bez radaru ("tornado alley"). Časté lety z krátkých a malých letišť umístěných v horských kaňonech představovaly maximální výzvu a nespočet adrenalinových zážitků. Zejména zaměření na spoře vybavené letouny v začátcích společnosti Frontier Airlines představuje pravcděpodobně nejlepší a velmi čtivé příběhy zkušených pilotů. Autor nelituje své aktivní kariéry pilota a podotýká, že "létání na DC-3 bylo pro něj tou nejlepší věcí, která se mu v životě mohla stát".

jazyk: anglický
vazba: měkká
počet stran: 228, ilustrováno