ASA The Instrument Flight Manual

 
Novinka Efekt lupa
 

Kershner v této publikaci brilantně vykládá systém přístrojového létání pro začínající, pokročilé i zkušené piloty. Metodika svým obsahem dokáže oslovit i instruktory, kteří učí přístrojové létání. Z publikace se tak stává nejen učebnice klasického i moderního létání IFR s využitím klasických i moderních technologií v kokpitu, ale též jasným průvodcem využití IR v praxi bez toho, abychom se museli obávat příliš technické a sofistikované terminologie. Publikace skvěle doplňuje ASA Instrument Flying Manual a na objednávku dokážeme dodat též její "ebook" verzi.

Cena 794,64 Kč bez DPH
890 Kč    
Kód produktu 1134
Kategorie Knihy
 

The Instrument Flight Manual je hned vedle publikace Instrument Flying (stejného vydavatelství - ASA) publikací zabývající se detailně přístrojovým létáním na všech úrovních soudobého technologického pokroku v přístrojovém létání. Jedná se o zcela novou revizi publikace (sedmá edice) známého autora, kterým je William K. Kershner. Kniha se totiž zaměřuje nejen na klasické upořádání přístrojové doložky, tak jak ji můžeme znát z klasické metodiky létání, ale též na soudobé moderní trendy žádající přizpůsobení klasického obrazce IFR létání i do nejmodernějších systémů skleněných kokpitů nacházejících se dnes standardně již u většiny nově vyrobených letounů GA. Publikaci lze doporučit bezprostředně po ukončení "pokračovacího výcviku" soukromého pilota PPL(A) a během nutného náletu (postupné přípravy na případnou doložku IR), se již můžete seznámit jak se základními praktikami přístrojového létání, tak i s náročnějšími aplikacemi IR s ohledem na moderní vybavení letounů. Jedná se tedy o vhodný doplňek samostudia, ale též knihu vhodnou pro ty, kteří byli nuceni z nějakých důvodů přístrojovou doložku na čas vypustit (např. z ekonomického důvodu). Obsah učebnice totiž může dopomoci i ke snadnému znovuobnovení IFR a výklad tak tím pádem osloví i zkušenější letce, kteří již s IFR létáním zkušenosti mají, avšak potřebuji si postupy osvěžit  - např. též s využitím simulátoru. Kniha tak plní dokonale všechny požadavky zabývající se přístrojovým létáním na všech úrovních využití a opět bez ohledu na nabyté zkušenosti.

Kershner je navíc známým letcem, který nemá v láce zbytečně složité matematické výklady, spoustu dokazujících vzorců, či nechutně složitý způsob vyjadřování. Forma jeho výkladu je srozumitelná, čitelná i užitečná zároveň pro každého pilota. Odstraněním zbytečných složitých výkladů, dokáže upoutat i naprosté začátečníky v přístrojovém létání. Svým způsobem se jedná o "zeštíhlení" systému IFR směřující spíše do praktického provedení. Teoretický výklad je zde doprovázen spoustou zajímavých ilustrací z praxe. Výcvikový sylabus v závěru je určen jak studentům, tak zkušeným instruktorům. Instruktáž a výklad zohledňuje kompletní provedení letu, tedy od spouštění až do vypnutí letounu a nezabývá se tak jen okrajovým výkladem radionavigace a skenování přístrojů, jako spíše uplatněním přístrojového létání v klasické každodenní pilotáži. Jak systém funguje? Jakou roli v něm sehrává PIC a co konkrétně se pilot musí naučit? Jak dospět k úspěšnému pochopení přístrojového létání a jak jej v praxi uspět od prvních jednodušších lekcí až po závěrečný inspekční let? Ačkoliv je William K. Kershner aerolinkový pilot, instruktor i inspektor, stále vnímá podstatu IFR zejména ve všeobecném letectví a on sám zůstává tak s malými letouny stále v aktivním kontaktu. V důsledku jeho zkušeností a schopnosti snadného vyjadřování patří jeho publikace mezi nejlepší na trhu. Mnoho autentických scénářů dokreslených obrázky, ilustracemi usnadňuje nácvik i na simulátoru a samozřejmě otevírá nové možnosti vizuální paměti výrazně urychlující proces učení a vnímání podstatných informací.

 

 

 

 

jazyk: angličtina
počet stran: 388
vazba: měkká

Možnost navíc: získání "ebook" verze v elektronické podobě v .PDF (např. pro Váš iPad).