ASA The Pilot´s Manual: Flight School

 
 
The Pilot´s Manual: Flight School od známého autora Barry Schiff můžete ihned aplikovat na svůj vlastní pilotní výcvik soukromého i obchodního pilota. Pokud vládnete hovorovou angličtinou, pak právě tuto knihu lze označit za soudobě nejdetailnější a nejucelenější metodický výklad motorového létání za účelem pochopit strukturu i provedení každé lekce pilotního výcviku a zdokonalit tak začátky vlastní letecké kariéry. Publikace je doslova ideálním průvodcem každého pilota- žáka pro jeho vlastní samostudium na chalupě, dovolené a zároveň přináší skvělou příležitost dozvědět se mnohem víc i pro ty, kteří již PPL dávno vlastní. Doporučit bychom tuto publikaci mohli i instruktorům, leteckým školám, aeroklubům a též jako nedílnou součástí teoretického školení PPL a CPL.
Cena 1 390 Kč bez DPH
1 556,80 Kč    
Kód produktu 774
Kategorie Knihy
 

The Pilot´s Manual: Flight School vydavatelství ASA představuje na trhu již čtvrté aktualizované vydání v plné barvě pojednávající v kompletní podobě o průběhu pilotního výcviku od PPL až do CPL. V dobách SVAZARMU se tehdy nabízelo dost brožur o metodice motorového létání a některé z nich mnoho z nás používá dodnes. Naštěstí čerpat z nich můžeme informace výhradně směřující k technice pilotáže a schopnost ovládnutí techniky pilotáže nepodléhá naší politické příslušnosti. Pravda ovšem je, že právě knihy o létání, které, byť byly vydávány v dobách hluboké totality, jsou o něčem. Namísto těch, které tu a tam vyjdou v českém jazyku dnes... Vzhledem k tomu, že naším cílem je vyhledávání zajímavých publikací o praktické i teoretické stránce létání, rozhodli jsme se The Pilot´s Manual: Flight School nabídnout všem aktivním pilotům, žákům i instruktorům jako skvělou alternativu k zaplnění hluchého místa na trhu. Metodika motorového výcviku, osnova licence soukromého i obchodního pilota včetně doložky IR a manévrů s lekcemi souvisejícími, je stejně důležitá jak pro ovládnutí počátků techniky pilotáže, tak také pro samostudium, popř. předletového i poletové brífinky s instruktorem, studium v leteckých školách, doplněk k výuce a také k pokračovacímu výcviku včetně radionavigace.

Pro toto využití je tento manuál zcela jedinečný. Hlavní výhoda předně spočívá v tom, že obsah lze aplikovat jak na FAR, tak také na JAR regule. Kniha je kompatibilní jak s leteckou federací v USA, tak také s evropskými standardy. Čtvrté vydání této publikace vychází v celobarevném provedení na vysoce kvalitním papíře, s tvrdou vazbou a obsahuje 580 stran! formátu A4. Kniha je velmi čtivá a snadný popis každé úlohy je doprovázen špičkovými nákresy, obrázky a fotografiemi. Informace jsou snadno aplikovatelné i na studující s fotografickou pamětí. Stěžejním a zároveň klíčovým bodem hutného obsahu je přímočarý výklad bez složitých matematických "vzorců a nerovností"... Knihu si tak oblíbí jak technicky nadaný čtenář, tak také méně technicky nadaný čtenář a číst ji může opravdu každý. Publikace jednoznačně patří mezi knihu, která by neměla chybět v knihovně každého aktivního sportovního i rekreačního pilota, pilota-žáka, čerstvého absolventa PPL, popř. CPL. Je též vhodný dplňkem pro pokračovací výcvik. Kromě toho se však k jednotlivým lekcím, teoretickým i praktickým návodům budete vracet opakovaně i zpětně - např. v době, kdy nemůžete aktivně létat, popř. v době, kdy spíše létáte na simulátoru.

Manuál je tematicky členěn a hodnotné informace si oblíbí i instruktoři v leteckých školách, jako skvělý doplněk teoretického školení a předletových i poletových brífinků. Díky tomu, že je metodika motorového létání objasněna nejen z hlediska teoretické přípravy na každou lekci (dle platných norem osnovy pilotního výcviku), ale též z hlediska praktického provedení jednotlivých manévrů. Lety, které probíhají ve skličující rovině - zejména z důvodu nedostatečné přípravy doma, jsou nefektivní, neboť žák není na let připraven a tudíž neví, co po něm instruktor bude vyžadovat. V souvislosti se samostudiem teorie i praxe létání, je nutné vědět vše předem a dokázat správně reagovat na příkazy instruktora včetně odvozených teoretických poznatků před a po letu. Práce s připraveným žákem je pro instruktora snadnější a žák si zároveň odnáší z každé letové hodiny maximum návyků, praktických i teoretických poznatků a dovedností. Výcvik se stává jednodušší, přímočarejší a hlavně efektivnější.

- angličina
- tvrdá vazba
- formát A4
- celobarevná
- obrázky, nákresy
- fotografie
- 580 stran!

Autorem publikace je zkušený Barry Schiff, který nalétal více než 27.000 letových hodin!! na více než 300 různých letounech. Jedná se o jednoho z nejzkušenějších pilotů US. Ve svém zápisníku může být hrdý jak na Lockheed Constellation, Boeing 747, tak také na boeing 767. Barry byl mnohokrát vyznamenán za jeho osobní přínos v oblasti jeho publicistiky - novinařiny, autorských knih, příspěvků do tištěných magazínů včetně AOPA Pilot. Zároveň se jedná o člověka, který v létání !nehledá vědu!, čímž si zároveň získává své příznivce na celém světě, neboť jeho doprovodný text je snadno čitelný a rychle zapamatovatelný. Barry dokáže snadno a srozumitelně psát o létání a tak není divu, že v současné době produkuje jednu knihu za druhou.

Z mnoha různých témat můžeme představit alespoň některé z nich:

- představení létání
- ovládání letounu na zemi
- ovládání letounu ve vzduchu
- základní manévry ve vzduchu
- zatáčky
- pomalý let, pády, vývrtky
- vzlety a přistání
- vizuální přiblížení
- nouzové postupy
- let s bočním větrem
- vzlety a přistání s bočním větrem
- centráž
- pokročilé manévry
- let nízko nad zemí
- první sólo
- let podle přístrojů
- noční létání