ASA Understanding Flying

 
 
Další působivá publikace autora Richarda Taylora výrazně přispívající k lepšímu pochopení problematiky techniky pilotáže letounů. Praktické rady, tipy a triky o tom, jak co nejlépe zvládnout pilotáž letounu bez ohledu na dosavadní nabyté zkušenosti.
Cena 790 Kč bez DPH
884,80 Kč    
Kód produktu 1297
Kategorie Knihy
 

Rádi si čteme knihy o létání a zejména v angličtině najdeme na trhu celou řadu špičkových publikací zasahující prakticky každou oblast pilotáže od malých letounů až po ty největší. Rádi však vyhledáváme zajímavé tituly, které dokážou oslovit čtenáře především tím, že přinášejí užitečné informace do praxe naší letecké činnosti. Pro zákazníky tak vybíráme ty nejzajímavější publikace na trhu. Kniha Understanding Flying je jednou z nich. Zkušený letec Richard Taylor přináší soubor informací objasňující podstatu ovládnutí letounu od vzletu až po přistání. "Commonsense" je jedním z hlavních nosných témat této publikace. Richard Taylor díky své letecké praxi čtenářům usnadňuje principy létání a schopnost zapojit vlastní techniku pilotáže do procesu, který lze nazvat "umění pilotáže". Pro to, abychom každý následující let zvládli co nejlépe je zapotřebí se vždy "vracet na začátek a dbát na naprosté základy techniky pilotáže". Jsou to právě základní principy ovládání letounu, které jsou mnohdy jediným správným klíčem k bezpečnému zvládnutí každého přeletu. I když publikaci ocení zejména začínající letci, obsah je úzce spjat i se zcela profesionálními znaky techniky pilotáže, jež ocení zejména právě i zkušení letci.

V knize se podrobně seznámíte s tím co nejvíce ovlivňuje výkonnost letounu, objevíte "tajemství" centráže a zatížení, ale seznámíte se detailně i s klíčovými systémy na palubě letounu, které je zapotřebí dokonale ovládat. Autor se úzce dotýká správného provedení vzletů a přistání, zaměřuje se na přímočarý výklad letových přístrojů, počasí, navigaci a schopnost zaměřit se na nejpodstatnější problematiku přístrojového létání (IFR). Nechybí ani podrobné informace týkající se výkladu klasifikace vzdušného prostoru a v neposlední řadě se autor detailně zabývá též lidským faktorem nejvíce ovlivňující bezpečnost a správné provedení přeletu. Z knihy lze čerpat i užitečné informace pro simulátorové LOFT, SOP létání a to na jakémkoli typu simulátoru, na kterém máme možnost zastoupit typické prvky programového výcviku.

Publikaci můžeme doporučit prakticky každému, kdo aktivně létá, či se připravuje na zisk pilotní kvalifikace.

jazyková mutace: angličtina
Počet stran: 329
vazba: tvrdá