Navigation for Pilots Simplified 3rd Edition (kniha o navigaci)

 
 
Velmi populární publikace objasňující principy navigačního létání v celé své podobě. John velmi srozumitelně vykládá nejen teoretickou stránku věci, ale předkládá jasné formulace, které je možné ihned zakomponovat do našeho vlastního praktického létání. Knihu doporučujeme především těm, kteří chtějí z navigačního létání získat maximum dovedností a kteří cítí, že stále mají v této oblasti značné rezervy. Je však vhodná i pro zkušenější piloty, kteří se chtějí naučit i pokročilejší prvky navigace, radionavigační létání včetně možnosti využívat řady navigačních pomůcek pro zhotovení a kalkulace každého přeletu. Ideální doplněk stuida soukromého pilota dle předpisu (JAR-FCL).
Cena 452,17 Kč bez DPH
506,43 Kč    
Kód produktu 680
Kategorie Knihy
 

Trápí Vás navigace? Zakončili jste první sólo na okruhu, odlétali jste si nějaké hodiny a připravujete se na navigační lety? Jste již pilotem a přesto máte pochybnosti o schopnostech navigovat letoun podle mapy? Zjišťujete, že navigační štítek nemáte plně pod kontrolou? Jak připravit letový plán? Jak pracovat s plotterem a navigačním počítadlem? Zajímáte se o podrobnosti, které mohou rozhodnout o tom, zda let, který poletíte, budete mít stoprocentně pod kontrolou počas celé trati? Je téměř jisté, že si zatím nelámete příliš hlavu s přesným propočtem paliva  pro daný let. Rozhodně jste doposud spíše podceňovali schopnost orientovat se ve zkratkách IAS, RAS (CAS) a TAS včetně jejich správného používání. Co vlastně znamenají tyto zkratky a k čemu jsou dobré a jak je mám použít? Jak vyzrát na složku větru a jak ji správně zakomponovat do navigačního plánu? Možná, že byste potřebovali více informací o praktickém radionavigačním létání, využití GPS, DME. Možná, že by to chtělo nějaké vhodné tipy na to, jak číst mapu, jak se v ní orientovat a jak využít všechny ty informace k tomu, aby každý váš navigační let stal rutinou.

Na trhu je spousta knih a publikací o navigaci, avšak málokterou lze označit za takový "cheklist" navigace, "praktické desatero", reálné postupy, které po přečtení knihy můžete okamžitě začít používat. Odpovědi pro všechny začínající soukromé piloty, ale i pro zkušenější, kteří např. stále nedokážou příliš využít navigační počítadlo, je publikace od autora Capt. Johna Swana, který v maximálně srozumitelné formě zjednodušuje globální praktiky navigace do zcela zřetelného obrazce pro každého. Kniha vychází již ve třetí edici, během existence na trhu se zejména v U.K. stala bestsellerem na poli všeobecného letectví - především mezi mladými méně zkušenými piloty a aktivními žáky. Je však vhodnou doplňující učební pomůckou i pro zkušenější aktivní piloty, nebo ideální učebnicí pro všechny příležitostné rekreační a sportovní piloty, kteří chtějí lépe navigovat. Nejenže vás kniha seznámí se vším, co souvisí s navigací, kterou používáme během pilotáže malého letounu, připraví vás i na zkoušku z navigace a obsahem je téměř kompletní JAA (JAR-FCL) + FAA sylabus soukromého pilota. Kniha předkládá celkem 19 různých témat tvořící celek navigační přípravy i praktické dovednosti ovládnutí navigace. Seznámíte se se vším včetně používání navigačního počítadla, čtením mapy, zhotovením navigačního štítku včetně zakomponování i "méně důležitých" elementů do každého letu. V počátcích navigačního létání se každý z nás potýká s nepřízní složky větru, chybnými výpočty a kalkulacemi a nevalně zdládnutými principy radionavigačních postupů. Díky této publikaci se pro vás navigační létání může stát mnohem snazší a méně frustrující záležitostí.

Captain John Swan je držitelem JAA a FAA licence profesionálního pilota. Jeho primární úloha spočívala ve výcviku mladých pilotů v Anglii, později však vyučoval i v Americe, kde si oblíbil jak letouny, tak vrtulníky. V dnešní době John létá typ Agusta 109 a působí též v roli inspektora. Kromě aktivního létání však vystudoval také letecké inženýrstvý a mechaniku letu na univerzitě v Portsmouth. Jeho zkušenosti obsahuje právě tato publikace, která se snaží nenásilným způsobem naučit navigaci i méně talentované piloty, popř. piloty-žáky.

vazba: měkká vazba
počet stran: 80
jazyková mutace: angličtina