ASA Folding Lapboard

 
 
Folding Laborad přivítají např. majitelé turbovrtulových letounů (výkonnějších typů letounů všeobecného letectví) s maximální avionickou výbavou, popř. ti, kteří létají skleněné kokpity, či menší, avšak stále pokročile vybavené letouny s FMS (GPS), či autopilotem. Lapboard exceluje jak v případě VFR létání, tak zejména během létání podle přístrojů. Typicky vysokou míru flexibilního využití a ergonomie oceníte na sofistikovaných leteckých trenažérech třídy BATD, FNPT. Zcela se nehodí pro piloty ULL.
Cena 1 290 Kč bez DPH
1 560,90 Kč    
Kód produktu 972
Kategorie Nákoleníky
 

Hliníkový rozkládací nákoleník je vhodný pro VFR i IFR létání na letounech všeobecného letectví. Jedná se o nákoleník, který bychom z praxe mohli doporučit spíše pro piloty, kteří létají komplexnější typy jednomotorových a dvoumotorových letounů s plnou výbavou autopilota, včetně zástavby skleněného kokpitu. Koncept tohoto nákoleníku totiž plní funkci rozložené podložky, kterou lze zkrátka položit na vlastní klín a získat tak dostatek prostoru pro vedení letounu po trati - většinou s využitím autopilota, či v kombinaci létání na ruku s automatizovanou pilotáží.

Lapboard nelze přichytit na koleno a ve vší podstatě se jedná o rozkládací "stoleček". Spodní strana této podložky je vybavena protiskluzem, takže lapboard je poměrně stabilní. Díky tomu, že obsahuje dva nezávislé klipy na každé straně (jeden svislý a jeden vodorovný), je možné na tuto podložku přichytit jak různé typy map (včetně přibližovacích a odletových mapek), navigační štítek, vlastní blok papíru pro poznámky z radikomunikace i radionavigace, tak také tužky, popř. právě konzumovaný proviant. Na první pohled se lapboard může stát nepříliš praktickým organizérem kokpitu během letu, avšak opak je pravdou. V reálu jsme si sami ověřili překvapivě ergonomické využití nového směru managementu kokpitu a lapboard dnes aktivně používáme zejména během náročnějších VFR/IFR přeletů, u dvoumotorových letounů, či komplexních jednomotorových letounů se solidní výbavou kokpitu. Pokud létáte delší zahraniční lety a často využíváte autopilota, tuto podložku rozhodně přivítáte nejen kvůli rozměrům, ale též stabilitě a prostoru i pro časté a nutné pořizování poznámek, či záznamů během letu. V neposlední řadě Folding Lapboard aktivně používáme denně na našem simulátoru BATD u naprosté většiny VFR/IFR simulovaných přeletů výcviku SOP a LOFT s podporou reálné komunikace letištního i letového provozu.

- vyroben z hliníku
- dva samostatné klipy
- rozkládací funkce
- protiskluz
- vhodný pro komplexnější VFR, IFR přelety
- špičkový během automatizace letu
- vhodný pro výkonnější typy SE, ME letounů
- ideální pro simulátorové létání VFR, IFR (ELITE)
- geniální pro IFR létání
- překvapivě vysoká míra flexibilního využití
- ... např. i během občerstvení za letu
- super pro certifikované trenažéry BATD, FNPT

materiál: hliník
rozměry ve složeném formátu: 20 x 22,5 cm
rozměry v rozloženém formátu: 41 x 22,5 cm