ASA Aluminium E6-B Flight Computer (E6B počítadlo)

 
 
E6B od výrobce ASA v nejvyšší možné verzi představuje nejdražší a zároveň nejpokročilejší navigační počítadlo, které si můžete koupit. Výhoda této verze spočívá především v maximální kvalitě provedení za nejnižší možnou cenu. Pokud chcete jeden z nejprodávanějších výrobků ASA, pak E6B si oblíbila naprostá většina reálných pilotů. Teoretickou přípravu a schopnost pracovat s počítadlem je možné zahrnout i do simulovaného výcviku (prostřednictvím libovolného desktopového simulátoru).
Cena 1 190 Kč bez DPH
1 439,90 Kč    
Kód produktu 489
Kategorie Navigační počítadla
 

Navigační počítadlo je jednou z nejzajímavějších pomůcek pro všechny aktivní letce. Žáci se musí již během teoretické přípravy naučit pracovat s navigačním počítadlem, neboť úloha k němu směřující se může objevit také u zkoušek na ÚCL a to především v předmětu PLÁNOVÁNÍ A PROVEDENÍ LETU. Navigační počítadlo se na první pohled může zdát velmi nepřehledná záležitost, nicméně po troše námahy s ním začnete počítat velmi snadno, neboť zdánlivě nevýrazné počítadlo v sobě ukrývá prakticky všechny výpočty, které budete muset brát při navigační přípravě v potaz. Snadno spočítáte vzdálenost trati, spotřebu paliva na trati, vypočítáte časovou délku trati, skutečnou letovou rychlost, převodní letové hladiny a hlavně také převody jednotek, které používáte. Kromě toho bude zřejmě nejčastějším využitím této „kalkulačky“ výpočet snosu větru po trati, což je neocenitelná věc zejména pro začínající piloty, kteří povedou své první navigační lety VFR. Výhoda tohoto počítadla spočívá rovněž v přímém využití u všech kategorií letadel různých výkonnostních tříd.

ASA Aluminium E6B Flight Computer patří vedle navigačního počítadla Jeppesen do naprosté špičky. Pořizovací cena produktu je nižší, než-li v případě Jeppesen značky a přitom je toto počítadlo ze stejně kvalitního hliníku. Vzhledem k dokonalému zpracování je jisté, že vám toto počítadlo vydrží celou vaši leteckou kariéru a jeho úžasných možností využijete i během výcviku. Rozhodně jej doporučujeme, jako jednu z prvních pomůcek, kterou je třeba pořídit. E6B představuje zároveň vysoce přesné navigační počítadlo a to především díky jeho rozměrům, které jsou poměrně značné. V nabídce máme k dispozici i mikro verzi a také verzi z tvrdšího papíru (obě tyto alternativy jsou mnohem levnější), avšak nabízejí tytéž možnosti. Pokud však chcete opravdu kvalitní navigační počítadlo a velmi přesné, neváhejte ani minutu a volte klasickou verzi E6B v provedení hliníku.

- klasická verze E6B
- všeobecná problematika použití
- čas, rychlost letu, vzdálenost
- spotřeba paliva
- převody všech měrných jednotek
- centráž
- výška (převodní výška)
- převody rychlostí (IAS, GS, TAS, etc..)
- složka bočního větru
- složka větru
- ...

- hliník
- trvanlivost výrobku
- přesnost
- manuál
- doživotní záruka
- plastové pouzdro součástí balení