ASA Color E6-B Aluminium Flight Computer

 
 
Barevné provedení klasického formátu E6B přivítá většina aktivních letců. E6-B patří tradičně u nás k nejprodávanějšímu zboží ve všech dostupných formátech. Klasický formát z hliníku a navíc v barevném provedení představuje kvalitní inovaci zejména pro ty letce, kteří E6-B zatím nemají a uvažují o zakoupení. Pro aktivní létání doporučujeme namísto papírové verze, či verze klasické nebo mini, právě toto barevné provedení. Ačkoliv se jedná pouze o částečné barevné rozlišení, rychlejší odečet všech výpočtu je skutečně garantován.
Cena 1 314,05 Kč bez DPH
1 590 Kč    
Kód produktu 977
Kategorie Navigační počítadla
 

Navigační počítadla patří defacto k základní výbavě pilotů, avšak poprvé se s E6-B setkáváme již v roli žáka, tedy v době, kdy máme minimální zkušenosti s létáním a připravujeme se též na zkoušky na ÚCL. Během zkoušky týkající se plánování a provedení letu E6-B většina z nás použila poprvé. Pokud však začínáme samostatně létat delší navigační lety s více pasažéry na palubě, létáme s boční složkou větru, většinou se vyplatí vlastní úsudek podložit precizními výpočty, o které se postará právě E6-B. E6-B se tak stává základní pomůckou pro všechny druhy výpočtů a zároveň nás doprovází při každé náročnější navigační přípravě. Doposud jsme prodávali pouze levnou (školní verzi) z papíru E6-B Paper a také dražší verzi z hliníku včetně menšího formátu (E6-B mini). Nyní nabízíme další inovaci navigačního počítadla v podobě barevné verze E6-B v klasickém formátu. Barevné rozlišení přináší přehled a snadný odečet všech požadovaných hodnot. Hodnoty manuálních výpočtů tak následně odečítáme rychleji a záznamy pořizujeme v kratší době. Práce s barevným provedením počítadla je zkrátka mnohem komfortnější. Původní odolný výrobní materiál (hliník) zachován.

- klasika pro plánování letu (E6-B)
- vyrobeno z hliníku
- barevná verze
- snazší odečítání hodnot
- klasický formát
- odolnost materiálu
- vinylové pouzdro
- tištěný eng manuál

E6-B je sice mechanické navigační počítadlo a dnes bývají v hojné míře čím dál častěji využívána i elektronická navigační počítadla ("kalkulačky"), avšak mechanické řešení zajistí možnost použití prakticky kdykoli a v případě, že zvládnete práci s tímto navigačním počítadlem (nejen díky cvičným lekcím z manuálu), stane se vám mechanické E6-B doprovodem nejen při každé navigační přípravě. Snadno jej použijete v případě nutnosti i na palubě letounu. Mezi běžné - nejčastější výpočty patří, čas, rychlost letu, vzdálenost. Počítadlo využijete i k převodům měrných jednotek, výpočtu snosu bočního větru a přispějete bezpečnosti létání i tím, že přesně spočítáte potřebné palivo. Snadno ovládnete kalkulace IAS, GS, TAS jako základní podklad pro přípravu navigačního štítku. Barevnou verzi můžeme doporučit neboť práce s tímto počítadlem je skutečně snazší.