ASA CP-R LX Ultimate Rotating Plotter

 
 
Ultimate Rotating Plotter CP-R LX je považována za nejprestižnější a zároveň nejpřesnější plotter z nabídky ASA produktů. Je určen pro náročnější VFR letové plány a pro ty, kteří kromě měřítka 1:500 000 používají i mapy 1:250 000 - tedy mapy VFR pro přesné létání, které se běžně používají během navigačních soutěží. Délka 34 cm totiž zaručí maximální přesnost i na delších ramenech letového plánu. Ohebný a odolný LEXAN navíc nabízí odolnost proti vodě a opotřebení. Nelze jej zlomit ani nijak jinak poškodit. Rozhodně ideální plotter pro každodenní VFR létání.
Cena 652,89 Kč bez DPH
790 Kč    
Kód produktu 695
Kategorie Navigační počítadla
 

Zapomeňte na navigační trojúhelník... Navigační trojúhelník, tak jak jej můžete znát převážně z aeroklubů, je dnes již poměrně zastaralá a nepříliš výkonná letecká pomůcka, protože práce s ním je někdy až příliš zdlouhavá a zbytečně krkolomná – obzvlášt při přípravě delšího navigačního letu, kdy počítáte více různých ramen v obou směrech. Ideálním řešením pro rychlou přípravu každého letového plánu, je klasický rotační plotter, který vám současně podává informace o vzdálenosti (v NM), kurzu a zpětném kurzu. Plotter CP-R je nakalibrován na každou VFR mapu v měřítku 1:500 000, takže jeho pouhým přiložením na nultý poledník (rotační kolečko) a rameno trati (pravítko), získáváte okamžitě všechny informace v jeden okamžik a zhotovení letového plánu o pěti ramenech může trvat pouhých pár minut!! Práce s ním je velmi snadná a velmi efektivní a hlavně rychlá, což je přesně to, co potřebujete.

CP-R LX Ultimate Rotating Plotter od americké společnosti ASA je vhodný rovněž na palubě letounu, protože pokud se náhodou spletete ve výpočtu na zemi, jeho snadným přiložením na VFR mapu během letu získáte okamžitě informaci, kterou nutně potřebujete a během okamžiku můžete pokračovat správným kursem (víme, o čem mluvíme, stalo se několikrát).

CP-R LX se od klasiky CP-R liší velikostí. Je delší o 1 cm a tím pádem přesnější na delších ramenech letového plánu. Je rovněž vhodnější volbou v případě, že pracujete s VFR leteckými mapami ve vyšším rozlišení (např. v měřítku 1:250 000 pro přesnou navigaci). V tomto případě bych osobně zvolil právě "ultimátní" verzi CP-R LX.

POZN: Ve chvíli kdy jsem začal létat, jsem tento plotter používal od samého počátku, ostatní používali navigační trojúhelník. Ještě před prvním sólem vlastnili tento plotter všichni mí kamarádi ve skupině, protože právě rychlost a snadné používání bez zbytečných a krkolomných výpočtů navíc, vám zajistí efektivní využití před každým letem. Jeho oblíbenost spočívá právě v rychlém a snadném používání, kdy potřebné informace pro zápis do navigačního štítku získáte během vteřiny! ASA CP-R a CP-R LX Rotating Plotter je pomůcka, která by vám rozhodně neměla chybět ať již při pozemní navigační přípravě, tak také na palubě letounu během každého vašeho letu.

materiál: LEXAN
délka: 34 cm
(doživotní záruka)
měřítka: 8