ASA CP-R Rotating Plotter (navigační plotter)

 
 
Ideální plotter pro každého pilota. Zjednoduší a urychlí každý navigační plán. Díky trvanlivému materiál Vám tento plotter vydrží velmi dlouho.
Cena 652,89 Kč bez DPH
790 Kč    
Kód produktu 490
Kategorie Navigační počítadla
 

Zapomeňte na navigační trojúhelník... Navigační trojúhelník, tak jak jej můžete znát převážně z aeroklubů, je dnes již poměrně zastaralá a nepříliš výkonná letecká pomůcka, protože práce s ním je někdy až příliš zdlouhavá a zbytečně krkolomná – obzvlášt při přípravě delšího navigačního letu, kdy počítáte více různých ramen v obou směrech. Ideálním řešením pro rychlou přípravu každého letového plánu, je klasický rotační plotter, který vám současně podává informace o vzdálenosti (v NM), kurzu a zpětném kurzu. Plotter CP-R je nakalibrován na každou VFR mapu v měřítku 1:500 000, takže jeho pouhým přiložením na nultý poledník (rotační kolečko) a rameno trati (pravítko), získáváte okamžitě všechny informace v jeden okamžik a zhotovení letového plánu o pěti ramenech může trvat pouhých pár minut!! Práce s ním je velmi snadná a velmi efektivní a hlavně rychlá, což je přesně to, co potřebujete.

CP-R Rotating Plotter od americké společnosti ASA je vhodný rovněž na palubě letounu, protože pokud se náhodou spletete ve výpočtu na zemi, jeho snadným přiložením na VFR mapu během letu získáte okamžitě informaci, kterou nutně potřebujete a během okamžiku můžete pokračovat správným kursem (víme, o čem mluvíme, stalo se několikrát).

POZN: Ve chvíli kdy jsem začal létat, jsem tento plotter používal od samého počátku, ostatní používali navigační trojúhelník. Ještě před prvním sólem vlastnili tento plotter všichni mí kamarádi ve skupině, protože právě rychlost a snadné používání bez zbytečných a krkolomných výpočtů navíc, vám zajistí efektivní využití před každým letem. Jeho oblíbenost spočívá právě v rychlém a snadném používání, kdy potřebné informace pro zápis do navigačního štítku získáte během vteřiny! ASA CP-R Rotating Plotter je pomůcka, která by vám rozhodně neměla chybět ať již při pozemní navigační přípravě, tak také na palubě letounu během každého vašeho letu.

materiál: LEXAN
délka: 33 cm

(doživotní záruka)