ASA E6-B Flight Computer Paper

 
 
Klasický derivát E6B výrobce ASA, avšak tentokrát z tvrdého papíru. Vhodné zejména pro teoretické školení, samostudium, na cesty a též vhodné pro příležitostné piloty, kteří E6B příliš často nepoužívají, avšak chtějí je vlastnit. Pokud tedy nechcete investovat zbytečné peníze, zvolte tento materiál. Výpočty a způsob použití je naprosto shodný s dražšími hliníkovými modely.
Cena 590 Kč bez DPH
713,90 Kč    
Kód produktu 693
Kategorie Navigační počítadla
 

Navigační počítadlo je jednou z nejzajímavějších pomůcek pro všechny aktivní letce. Žáci se musí již během teoretické přípravy naučit pracovat s navigačním počítadlem, neboť úloha k němu směřující se může objevit také u zkoušek na ÚCL a to především v předmětu PLÁNOVÁNÍ A PROVEDENÍ LETU. Navigační počítadlo se na první pohled může zdát velmi nepřehledná záležitost, nicméně po troše námahy s ním začnete počítat velmi snadno, neboť zdánlivě nevýrazné počítadlo v sobě ukrývá prakticky všechny výpočty, které budete muset brát při navigační přípravě v potaz. Snadno spočítáte vzdálenost trati, spotřebu paliva na trati, vypočítáte časovou délku trati, skutečnou letovou rychlost, převodní letové hladiny a hlavně také převody jednotek, které používáte. Kromě toho bude zřejmě nejčastějším využitím této „kalkulačky" výpočet snosu větru po trati, což je neocenitelná věc zejména pro začínající piloty, kteří povedou své první navigační lety VFR. Výhoda tohoto počítadla spočívá rovněž v přímém využití u všech kategorií letadel různých výkonnostních tříd.

ASA E6B Flight Computer Paper představuje vhodný typ počítadla na cesty.  Pořizovací cena produktu je velmi nízká a to především proto, že se jedná o výkonné E6B počítadlo z tvrdého papíru - tedy ne z hliníku. I přesto, že se jedná o materiál z tvrdého papíru, patří toto počítadlo mezi velmi oblíbené volby pro ty piloty, kteří se např. připravují na zkoušky a zatím nechtějí nebo si nemohou dovolit investovat více CZK, avšak chtějí se naučit s E6B pracovat. K tomuto účelu je toto počítadlo nejvhodnějším řešením. Je také velmi vhodné na cesty, protože díky tvrdému papíru, je toto počítadlo velmi lehké a tedy vhodné na cesty, které si chcete zkrátit právě naukou o tom, jak toto počítadlo v praxi používat. Používat je však můžete i během výcviku a teprve po výcviku se s největší pravděpodobností rozhodnete zakoupit dražší model. Pokud však počítadlo E6B během sportovního a rekreačního létání V nabídce máme k dispozici také plnou hliníkovou verzi a také mikro hliníkovou verzi - tedy kapesní nabízející tytéž možnosti.

- klasická verze E6B z tvrdého papíru
- všeobecná problematika použití
- čas, rychlost letu, vzdálenost
- spotřeba paliva
- převody všech měrnýchjednotek
- centráž
- výška (převodní výška)
- převody rychlostí (IAS, GS,TAS, etc..)
- složka bočního větru
- složka větru
- ...

- tvrdý papír
- přesnost
- manuál
- doživotní záruka