ASA Micro Aluminium E6-B Flight Computer

 
 
ASA Mikro Aluminium Flight Computer je další E6-B z možností výrobce ASA, tentokrát ve zmenšeném formátu, avšak rovněž z velmi trvanlivého materiálu. Pokud uvažujete o E6-B a zdá se vám klasická verze příliš veliká a zbytečně rozměrná, pak volte mikro verzi, která je velmi skladná a tudíž vhodná i k cestování, popř. teoretickému studiu. I kdy se jedná o zmenšený model, funkce včetně způsobu použití, zůstaly zachovány.
Cena 990 Kč bez DPH
1 197,90 Kč    
Kód produktu 694
Kategorie Navigační počítadla
 

Navigační počítadlo je jednou z nejzajímavějších pomůcek pro všechny aktivní letce. Žáci se musí již během teoretické přípravy naučit pracovat s navigačním počítadlem, neboť úloha k němu směřující se může objevit také u zkoušek na ÚCL a to především v předmětu PLÁNOVÁNÍ A PROVEDENÍ LETU. Navigační počítadlo se na první pohled může zdát velmi nepřehledná záležitost, nicméně po troše námahy s ním začnete počítat velmi snadno, neboť zdánlivě nevýrazné počítadlo v sobě ukrývá prakticky všechny výpočty, které budete muset brát při navigační přípravě v potaz. Snadno spočítáte vzdálenost trati, spotřebu paliva na trati, vypočítáte časovou délku trati, skutečnou letovou rychlost, převodní letové hladiny a hlavně také převody jednotek, které používáte. Kromě toho bude zřejmě nejčastějším využitím této „kalkulačky" výpočet snosu větru po trati, což je neocenitelná věc zejména pro začínající piloty, kteří povedou své první navigační lety VFR. Výhoda tohoto počítadla spočívá rovněž v přímém využití u všech kategorií letadel různých výkonnostních tříd.

ASA Micro Aluminium E6B Flight Computer patří vedle navigačního počítadla Jeppesen do naprosté špičky. Pořizovací cena produktu je nižší, než-li v případě Jeppesen značky a přitom je toto počítadlo ze stejně kvalitního hliníku. Vzhledem k dokonalému zpracování je jisté, že vám toto počítadlo vydrží celou vaši leteckou kariéru a jeho úžasných možností využijete i během výcviku. Rozhodně jej doporučujeme, jako jednu z prvních pomůcek, kterou je třeba pořídit. E6B představuje zároveň vysoce přesné navigační a to právě díky použitému materiálu. V nabídce máme k dispozici i verzi z tvrdého papíru, popř. klasickou hliníkovou verzi (obě tyto alternativy nabízejí z hlediska výpočtů tytéž možnosti, avšak liší se zpracováním nebo použitým materiálem.

- klasická zmenšená verze E6B
- všeobecná problematika použití
- čas, rychlost letu, vzdálenost
- spotřeba paliva
- převody všech měrnýchjednotek
- centráž
- výška (převodní výška)
- převody rychlostí (IAS, GS,TAS, etc..)
- složka bočního větru
- složka větru
- ...

- zmenšená "mikro" verze
- skladnost výrobku
- vhodné na cesty !!

- hliník
- trvanlivost výrobku
- přesnost
- manuál
- doživotní záruka
- plastové pouzdro součástí balení