Randolph Concorde 57 mm MATTE BLACK

 
  • 1 z 2
 
Randolph Concorde 57 mm MATTE BLACK představuje další výtečnou volbu slunečních brýlí pro piloty, ale i pro každodenní nošení. Výhoda této značky spočívá jak v použitých materiálech a výrobních technologií splňující nejnáročnější požadavky vojenského resortu v U.S., tak také ve velmi promyšleném desigenu a propracované ergonomii. Vydrží vám neobvykle dlouhou dobu a přitom zůstanou stále stejné. Dodat můžeme jak různorodé charakteristiky zbarvení obrouček, tak také tři rozdílné velikosti (na vyžádání).
Cena 5 363,64 Kč bez DPH
6 490 Kč    
Kód produktu 1361
Kategorie Pilot-Shop
 

Sluneční brýle Randolph Concorde jsou nositelem tradičního stylu leteckých brýlí s kapkovitým tvarem. Vhodné pro profesionální piloty či standardní uživatele pro volný čas. Díky univerzálnímu tvaru padnou jako ulité každému, kdo chce nejen plně využít dokonalou a garantovanou funkčnost, ale také velmi dobře vypadat. Design Concorde je více odvážný než design Aviator a ve firmě tyto brýle označujeme jedním slovem „pro borečky". Američtí piloti Top Gun v kokpitech svých stíhacích letounů velmi často používají právě tento odvážnější design, avšak zapotřebí je zdůraznit, že Randolph Concorde je nejvíce využíván piloty stealth bombardérů. Design Concorde není moderní, je klasický a Randolph je navrhl již ve 2. světové válce, takže tyto brýle vojenští letci vzdušných sil U.S. nosili již v době, kdy proudové stíhačky ještě nebyly zařazeny ve složkách ozbrojených sil. Svou konstrukcí splňují náročné standardy pro vojenské letce, podobně jako v případě modelu Randolph Aviator.

Ztmavená skla  jsou ideální nejen do ostrého slunce, ale právě i v době, kdy je nebe zatažené, popř. do pološera. Tento typ podobně jako Aviator letci nemusí odložit zrovna ve chvíli, kdy je zatažená obloha, popř. kdy prší. To je ostatně největší výhoda této značky a to jak během výhledu z kokpitu, tak také během skenování přístrojů v kabině letounu. Vlastnosti značky Randolph během letu samozřejmě oceníte i při velmi snížené dohlednosti, včetně mlhy a kouřma na horizontu. Rozptylují a pohlcují modré světlo, což zvyšuje potřebný kontrast a ostrost vidění. Zároveň snižují únavu očí. Veškeré tyto reference pocházejí přímo od profesionálních vojenských letců a Randolph Engineering, jako jediná značka na světě, splňuje tyto požadavky, které se staly důvodem pro zařazení těchto brýlí do povinné výbavy vojenských letců. Všechny tyto vlastnosti oceníte i během každodenního nošení, včetně řízení automobilu. Optický filtr omezuje z 98% propustnost ultrafialového záření. Neutrální barva zajišťuje absolutní pravdivost a zachování barvy - nezkresluje.

Obroučky jsou vysoce odolné vůči nárazu a používání v extrémních podmínkách především díky kvalitním materiálům a použitým technologiím. Většina pilotů často řeší vhodný typ slunečních brýlí. Ostré světlo je otravné, příliš tmavé brýle zase ruší přesnost každého letu a snižuje koncentraci pilota během vzletů a přistání. Randolph Concorde, podobně jako Randolph Aviator myslí na tyto detaily... Ergonomická kontrukce je rovněž doménou výrobce, což opět pocítíte u pohodlného přilnutí obrouček ke spánkové skráni. Luxusní pozlacené obroučky Vás budou skvěle prezentovat. Nosní silikonové podložky poskytují komfortní nošení a stabilní umístění bez sklouznutí. Díky nekovovým dílům je 100% garance bezkorozního efektu.

- vyrobeno v USA
- konstrukce brýli splňuje předepsané normy USAF, US NAVY
- unifikovaný design pro každý typ hlavy
- pozlacené obroučky
- pevná tvrzená skla odolná proti poškrábání
- různorodá charakteristika zbarvení skel včetně AGX (na vyžádání)
- odolné proti nárazům
- opatřené anti-korozním filtrem zajišťující trvalý lesk
- běžná doba nošení: 6-8 let od zakoupení
- vhodné i pro letecké přilby
- navrženo pro použití náhlavní soupravy
- stabilní, ergonomické v každé situaci
- vhodné pro náročné sporty
- ideální pro létání
- ručně leštěné
- rovnoměrný přenos barev (absolutní pravdivost barvy)
- vhodné pro přistávání proti západu slunce
- odolné proti pádu
- barva obrouček: MATTE BLACK
- barva skel: GREY
- velikost: 57 mm (velikost 52 a 61 na vyžádání)

POZN: AGX skla za příplatek (1.590- CZK)

Je nám potěšením, že můžeme českým pilotům nabídnout tuto značku, kterou sami během aktivního létání používáme již od roku 2001 a tak jsme měli možnost tuto značku dostatečně vyzkoušet v reálném provozu a za všech okolností. Z mých vlastních zkušeností navíc vyplývá, že pokud vám brýle opakovaně padají z ruky (můj případ) na podlahu, beton, asfalt, pak značka Randolph Aviator je pro vás jediným možným řešením. I po pěti letech aktivního používání jsou skla stále čirá a bez poškrábání. Totéž platí o konstrukci brýlí, které dokonale pohlcují každý náraz - i z větší výšky a díky tvrzeným sklům odolným proti poškrábání i rozlomení se můžete spolehnout na to, že se vám brýle při pádu na zem nikdy nerozbijí.  Vřele doporučujeme i díky vyváženému estetickému unifikovanému vzhledu. Tento typ brýlí díky promyšlenému desigenu sluší každému.