Precision Simulator 744 VERSION 10

 
  • 1 z 37
 

Hardwarové požadavky :Java 1.6, 1.7 nebo aktualizovaná kompatibilní verze (pokud nemáte javu, můžete si ji zdarma stáhnout na www.java.com), Apple OS X, Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8, Linux nebo jakýkoli jiný systém běžící pod Javou a umožňující čtení PDF formát, potřebujete monitor umožňující rozlišení 800 x 800 Pixel (vyšší rozlišení včetně FULL HD doporučeno). Pokud však máte více starších menších LCD někde na půdě, budete jásat, protože je můžete okamžitě využít na rozložení 2D instrumentace kabiny (nedoporučujeme RETINA displeje), dotykové displeje jsou podporovány právě pro externí zástavbu kokpitu na bázi dotykového mockupu. Počítač potřebujete následující: Dual-Core nebo Multi-Core 2,5 GHz, 4 GB RAM, 3 GB volného prostoru na pevném disku, klávesnici (potřebujete s numerickou klávesnicí), myš, DVD mechaniku a doporučujeme vhodný typ ovladačů, berany, popř. joystick, pedály, plynový kvadrant a popř. další programovatelné hardwarové periferie. Grafiku nepotřebujete výkonnou, protože simulátor je napsán i pro provoz na starších počítačích a navíc se simulátor v e vlastním grafickém prostředí chová naprosto stabilně a animace běží na snímkové frekvenci 70 fps !!!

Cena 9 495,87 Kč bez DPH
11 490 Kč    
Kód produktu 1388
Kategorie Simulátory
 

Aerowinx Precision Simulator není zapotřebí nějak dlouze představovat, protože prvotina se objevila již v roce 1997 jako "PS1". V praxi se jedná o zcela samostatný letový simulátor desktopové báze nabízející v praxi maximalizaci možností osobního počítače za účelem simulace dopravního letounu Boeing 747 a to ve skutečnosti prakticky bez kompromisů. Tato vize již od roku 1997 zajistila společnosti Aerowinx neutuchající zájem skalních příznivců vyžadující maximální realismus na osobním počítači bez trendů typických pro většinu dnešních titulů z oblasti letecké simulace. V praxi se spíše než o letový simulátor jedná o nástroj sloužící k profesionálnímu výcviku, teoretické i praktické přípravě budoucích pilotů dopravních letounů, ale také o software, jenž dokáže sloužit v mnoha různorodých oblastech souvisejících s aviatickým průmyslem (od studia lidské výkonnosti a psychologie až po ukázku sofistikovaných letových systémů a trendů automatizace letu). V tomto směru nelze vyčíslit, co všechno program dokáže a jak moc se liší od běžných add-onů pro FSX. Precision Simulator 744 je defacto nejmodernější ukázkou sofistikované desktopové simulace zabývající se pilotáží dopravního letounu B747 v různorodých verzích. Na trhu současně není titul, který bychom mohli s tímto produktem srovnávat. Tomu ostatně odpovídá nejen koncová uživatelská základna, ale také technologie, které v tomto případě staví maximalizaci realismu promítající se do pilotáže B747 nad detailní grafické prostředí, externí pohledy, nebo chcete-li 3D virtuální kokpity. Součástí je totiž jen simulátor v syrovém podání 2D instrumentace, byť ve fotorealistické kvalitě a s možností využití ve všech běžných sférách, které jsou dnes preferovány (od stavění domácích kokpitů  v měřítku 1:1, dotykových kokpitů s využitím X samostatných LCD panelů až po možnost napojit na simulátor 3D grafický engine FSX nebo P3D jako vizuál, anebo též možnost využít tento simulátor i k létání na online síti IVAO/VATSIM (to vše je možné, ale pro běžného uživatele, je tento produkt zkrátka nedostupný zejména kvůli vysoké pořizovací ceně). Přesto si dovolujeme poznamenat, že s tímto produktem máme své zkušenosti a v ryzí podstatě technologicky nejpokročilejšího zpracování se mu v praxi nedokáže vyrovnat vůbec nic na trhu a to včetně P.M.D.G.

Titul totiž spolu s maximalizací rozhraní avionického modelu zasahující defacto každý element sofistikované výbavy B747 přináší též komplexní prostředí pro možnost simulace letounu B747. V tomto případě je tedy nutné zejména poukázat na celosvětovou databázi Jeppesen obsahující každé letiště světa, na kterém může přistát Boeing 747 (včetně např. LKPR). Dále je nutné poukázat na samostatnou integraci graficky sporadického 3D prostředí, které na první pohled nenabízí špičkovou grafiku, avšak současně umožňuje B747 vysoce realisticky ovládat od spouštění až po vypínání - tedy včetně pojíždění, vzletů a přistání... V tomto ohledu je fyzika neporovnatelná s jakýmkoli add-onem pro FSX. V neposlední řadě je zapotřebí zmínit možnosti simulace nouzových postupů, ozvučení, ale např. též zcela vyjímečně zpracované rozhraní vlivů počasí. Počasí, které je součástí simulátoru navozuje naprosto fascinující atmosféru a zvyšuje úroveň realismu o stovky procent... (tedy pokud bychom měli srovnávat tento titul např. s FSX nebo X-Plane). Pokud jde tedy o B747, je Precision Simulator 744 tím nejlepším, co můžete na osobní počítač instalovat a vše ostatní proti tomu vypadá jako zábavní artikl, což není špatné, protože zábava a realismus současně je to, co nás každý večer láká v případě FSX k počítači, nicméně rozdíly z hlediska realismu jsou v tomto případě tak dramatické a výrazovými prostředky na tak vysoké úrovni, že Vám "spadne čelist".

Proč není součástí 3D virtuální kokpit a super grafika externí scenérie? Jednoduše proto, že vývojáři preferují využití maximálního výpočetního výkonu osobního počítače pro letový model, fyziku letu, vlastní sofistikovaný 3D engine a počasí. Simulátor můžete navíc provozovat na běžném osobním počítači, můžete např. využít více externích LCD obrazovek, např. i dotykových displejů a veškerou 2D instrumentaci rozložit přesně jako v reálném kokpitu - včetně všeho, co je součástí skutečného Boeingu 747. Software umožňuje využití vizuálů FSX a P3D, takže pokud budete chtít létat fyziku Precision Simulator 744 a současně použít FSX grafické prostředí, či prostředí P3D - žádný problém.... A co je nejdůležitější? Nejdůležitější je fakt, že k tomu, abyste si tento sofistikovaný simulátor užili na maximum defacto nepotřebujete vůbec nic..... Stačí jedna obrazovka, nějaký vhodný typ joysticku, myš a klávesnice a nutno podotknout, že "TO SE VYPLATÍ". Rozdíl mezi sofistikovaným zpracováním s využitím externích hardwarových ovladačů, či reálné kabiny, či dotykovými displeji a dalšími hračkami a tím, co můžete dělat na jediné obrazovce umístěné na vašem pracovním stole je totiž nulový. Ve všech případech pracujete se stejným simulátorem se stejnou vyčerpávající programovou nabídkou. Záleží tedy jen na koncovém uživateli, jakým způsobem chce Precision Simulator 744 létat.

Zároveň je nutné podotknout, že součástí simulátoru je vyčerpávající manuál čítající 600 stran a je dodáván výhradně v elektronické podobě v .PDF. Simulátor samotný je rovněž dodáván výhradně na DVD a neexistuje žádná download komerční verze.

- nejrealističtější desktopový simulátor B744
- vlastní 3D grafický engine včetně vizuálu
- rychlá odezva přístrojů a animace (70 fps!)
- celosvětová databáze Jeppesen
- globální rozhraní sofistikovaného systému počasí
- náhodný letištní i letový provoz
- simulace závad (více než 500)
- kompletní výbava kokpitu
- stoprocentní avionický model
- duální FMC (včetně FANS-1)
- CDU záložní navigace
- maximálně realistická odezva AP
- reálný vyzikální model
- dynamická odezva aero i výkonnosti
- přesná odezva GE, PW, RR
- IRS, GPS, radar počasí, NAVAID
- vyčerpávající fce EICAS, EGPWS
- totéž u TCAS, PWS
- ACARS, CPDLC, Voice-ATC, ATIS, PNF
- a mnohem více fcí...
- reálné procesy spouštění a vypínání
- kolizní systém 3D prostředí
- reálná odezvy během vzletů, přistání, pojíždění
- detailní simulace palivového systému
- dynamický model hydrauliky
- simulace námrazy a srážek
- tisíce dalších funkcí...
- a hlavně samostatné instruktorské stanoviště!
- možnost rozšíření simulátoru o externí vizuál, kabiny, apod.
- možnost vstupu na síť IVAO/VATSIM (s externími pluginy)
- možnost provozu simulátoru s myší a klávesnicí a joystickem
- možnost provozu simulátoru klidně na jediné obrazovce
- nevyžaduje ultravýkonný počítač!
- 600 stránek manuálu v .PDF
- výhradně v angličtině!
- kompatibilní s Apple, Win, Linux, atd...

 

Co k tomu dodat? Titul Precision Simulator 744 není rozhodně pro každého. Jeho role je běžná spíše u pilotů aerolinkových společností, ve školících centrech, na leteckých akademiích ATPL a také univerzitách. Nic nám však nebrání v tom, zakoupit si B744 pro svůj vlastní osobní počítač, následně se rozvést, koupit si 1+kk a do smrti být zavřený v místnosti a létat a létat a létat. I to je možné, protože Precision Simulator 744 je poměrně rychle návyková záležitost. Jeho virtuální rozměr je neporovnatelný s tím, co dokáže FSX a to i přesto, že máme k dispozici pouze 2D instrumentaci, žádný 3D kokpit, žádný REX nebo ORBX a žádné externí pohledy na letoun. Jedná se o jinou dimenzi simulátoru na osobním počítači nabízející fascinující zážitek, o který se můžete podělit jen se stejně postiženými jedinci. Záleží na každém z nás, zda si můžete tento zážitek dovolit a investovat víc než do P.M.D.G..

Médium DVD ROM